Gümrükten Geçmeyen Spore Print Aynı Zamanda Başımı da Belaya Sokarmı

Keb'0

Üye
Rus ve ukrayna sitelerinden Spore Print almayı düşünüyorum bazı siteler elektronik cihaz içinde bazıları zarf içinde gönderdiklerini söylediler elektronik cihazlar gümrükten geçerken emaneti bulmaları daha zor olur diye düşünüyorum ama direk cihazın kendisinin geçmeme ihtimali var , biraz araştırdım zarfların da bazen içi kontrol ediliyormuş sizce hangisi daha güvenli ve garantili olur birde yakalanırsa benim başım da belaya girermi
Tecrübeli arkadaşlar bı yol gösterirse sevinirim

nasa

Doktor
Rus ve ukrayna sitelerinden Spore Print almayı düşünüyorum bazı siteler elektronik cihaz içinde bazıları zarf içinde gönderdiklerini söylediler elektronik cihazlar gümrükten geçerken emaneti bulmaları daha zor olur diye düşünüyorum ama direk cihazın kendisinin geçmeme ihtimali var , biraz araştırdım zarfların da bazen içi kontrol ediliyormuş sizce hangisi daha güvenli ve garantili olur birde yakalanırsa benim başım da belaya girermi
alma bi de rus ve ukrayna diyorsun

nasa

Doktor
ingiltere ve almanya falan bu ülkeler bi nebze daha güvenli ama önermem geçmez gümrükten çok sıkılaştı çünkü gümrük . yoğunluk falan olmadığı için aliex kargoları falan artık peşin vergi ödemeli vs vs bunlardan dolayı artık neredeyse tüm paketleri açıyorlar en kötüsünden 16 tl + ürün fatura bedelinin %35 ini vergilendirmek için

nasa

Doktor
eskide kaldı yurtdışından sipariş vereyim sıkıntısız rahat olsun falan işleri

Ü

Üye silindi 30498

Guest

Bazen açılmıyor dostum. Her zarfın içi açılıyor. Spore print'i yurt dışından temin etmenin tek yolu yurt dışına çıkmak.

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • lavrens lavrens:
    ***** ********* ********* ******* ****** ******** ********** **** ********* ******
  • NewGardener NewGardener:
    ***** ******** **** hahahaha*** ***** ******** *** *** **** ********** ***** *****
  • Bandaleros Bandaleros:
    ***** *** *** hahahaha** ******* ******** ****** * ***** ***** ***** ********* ********* ******* ****** ******** ********** **** ********* ******
  • Bandaleros Bandaleros:
  • lavrens lavrens:
    ***** hahahaha *** *** hahahaha** ******* ******** ****** * ***** *****
    ********* ** *** ****** ** **** ***** *** ******** *** *** * ** *** ****** ***** ********** ******** ******
  • Bandaleros Bandaleros:
  • Bandaleros Bandaleros:
    ***** ***** **** ********* ** ***** hahahaha ** *** ****** ** **** *****
    +1
    ****** hahahaha ********** ***** ****** ****** ***** hahahaha ***
    ***** ******* ** *** **** ***** *** **** **
  • Bandaleros Bandaleros:
    ****** ********** ******* ****** ***** hahahaha** ****** **** ***** *********
  • Bandaleros Bandaleros:
    hahahaha***** ******* ** *** **** ***** *** **** **
    ******** ** ***** ********** ******* ** hahahaha* ******* ********* *** ******** ********** ******* ****** ***** hahahaha** ****** **** ***** *********
    +1
  • Bandaleros Bandaleros:
    **** ***** ******** **** **** ****** hahahaha******* hahahaha* ****
    hahahaha** hahahaha****** *** ******
  • Bandaleros Bandaleros:
    ******** ***** ***** ****** **** ****** ***** ******* ***** ****** *** **** ***** ******** **** **** ****** hahahaha******* hahahaha* ****
  • needrich10 needrich10:
    *** ****** ******** ******** ********* ******* ******* hahahaha **** hahahaha** ******** ******* ****** ********* hahahaha*** ****** ****** hahahaha *** * ***** ********* *******
    ********* ***** hahahaha *****
  • Bandaleros Bandaleros:
    ***** ****** *** ******** ***** * *** hahahahahahahaha**** ** ***** ********** ******* ** hahahaha* ******* ********* *** **
    ***** ******** **** ***** **** **** *** ***** ***** ******* ****** *** ******** ***** * *** hahahaha*******
  • Bandaleros Bandaleros:
    Bandaleros Bandaleros: ***** ******** ** *****