Güneş enerjisi ile auto

hplastik

Yeni üye
Arkadaşlar yaşadığım yerde şebeke elektriği yok güneş enerjisi kullanıyorum
Bugün hava kapalıydı 600 watt full spektrum cob ledlerim kesintisiz 12 saat çalıştıktan sonra enerjim tükendi tabi bununla beraber fanlar ev eşyalarıda çalışıyordu ekim henüz yapmadım test etmek için çalıştırdım
Auto bitkiye sadece günde 12 saat ışık versem nasıl bir sorun yaşarım

İstanbul

Müptezel
12 saat döngüde verimin düşük olacağı söyleniyor bir çok makalede fakat güç kaynağı kullanılırsa kaç saat daha enerjiden faydalana bilirsin onu araştır

balujoe

Kıdemli Üye
DLI - daily light integral olayına göre bakarsan niye kurtarmasın ki ?
ışığınla ilgili detaylı bilgilere erişebiliyorsan üstadlar hesaplama konusunda yardımcı olacaktır diye düşünüyorum

autoflower yani genetiğinde ruderalis olan bitkiler sibirya yöresine ait..filizden çıkar çıkmaz çiçeklenmeyi başlatma nedeni: 1,5 aylık kısacık sibirya yazında herşeyi yapıp bitirmeye yönelik evrimleşmesinden ötürü..haliyle hasadı da az oluyo..hasadı artırmak için fotosentezi fazla yaptırmak adına 12 saatten fazla ışık veriyorlar growerlar..nasıl olsa çiçeklenme modundan çıkmıyor..24 saat ışık veren grow günceleri takip etmiştim.. yani istersen 9 saat ışık ver nasıl olsa çiçeklenme sonuna kadar gelecek ama hasat daha çok olsun diye fazla verebilirsen daha iyi..

thescq

Üye
autoflower yani genetiğinde ruderalis olan bitkiler sibirya yöresine ait..filizden çıkar çıkmaz çiçeklenmeyi başlatma nedeni: 1,5 aylık kısacık sibirya yazında herşeyi yapıp bitirmeye yönelik evrimleşmesinden ötürü..haliyle hasadı da az oluyo..hasadı artırmak için fotosentezi fazla yaptırmak adına 12 saatten fazla ışık veriyorlar growerlar..nasıl olsa çiçeklenme modundan çıkmıyor..24 saat ışık veren grow günceleri takip etmiştim.. yani istersen 9 saat ışık ver nasıl olsa çiçeklenme sonuna kadar gelecek ama hasat daha çok olsun diye fazla verebilirsen daha iyi..
güzel bilgi hydro setup kurdum ve yeni başlıyorum, ilk defa dwc yapacağım ve baştan sona 20/4 ışık vermeyi düşünüyorum sonuçlar nasıl olacak çok merak ediyorum.

Ü

Üye silindi 27466

Guest
Arkadaşlar yaşadığım yerde şebeke elektriği yok güneş enerjisi kullanıyorum
Bugün hava kapalıydı 600 watt full spektrum cob ledlerim kesintisiz 12 saat çalıştıktan sonra enerjim tükendi tabi bununla beraber fanlar ev eşyalarıda çalışıyordu ekim henüz yapmadım test etmek için çalıştırdım
Auto bitkiye sadece günde 12 saat ışık versem nasıl bir sorun yaşarım
Kanka panellerin güneşi yakaladığı saat başlat ışığı zaten 8-10 saat panel destekli çalışacak sonra da 8-10 saat dayansın yeterli olacaktır. Kabin sızdırmaz ise giriş fanını pasif yap

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • Emmy Emmy:
  • NewGardener NewGardener:
    ****** *** **** **
  • Emmy Emmy:
    *** ***** ******* **** ********** ***** **
  • Emmy Emmy:
  • Emmy Emmy:
    **** ******** hahahaha*
    ******* ********* ****** **** ********* hahahaha*
    ****** *** ****** hahahaha*** ****
  • Emmy Emmy:
  • Emmy Emmy:
    ******* ******* ***** ****** ********** * ***** *** hahahaha** ****
    **** ****** hahahaha *** ****** **
  • Emmy Emmy:
  • Emmy Emmy:
    hahahaha ***** **** hahahaha* ***** **
  • Emmy Emmy:
    ****** ******** * ** ***** ** **** **** ****** hahahaha hahahaha**** *****
    +1
    ******* ***** **** ***** hahahaha** ********* ******** **
  • Ü Üfürükçü gargamel:
    hahahaha hahahaha* ******** **** hahahaha* ** ** ******** ** ****** ******* hahahaha** *******
  • Emmy Emmy:
    ***** *** ******* ******** *** ******** **** **** ****** ** *** *** **** ***** hahahaha*** ***** **** ***** hahahaha** ********* ******** **
  • Emmy Emmy:
    ****** ****** ******* *** ***** ******* hahahaha********* hahahaha* ******** **** hahahaha* ** ** ******** ** ****** ******* hahahaha** *******
  • Ü Üfürükçü gargamel:
    Ü Üfürükçü gargamel: ****** ****** ******* *** ***** ******* ********* ***** *****