Gelişim sorunu

cemsid

Üye
Herkese merhaba,
Arkadaşlar 2 tane lemon og auto tohumum yaklasin 12-13 gün önce filizlendi. Toprağa doğrudan attım, iki günde baş verip 3. Günde 13-15 cm arasında bir boya geldiler(ilk kabuğu attıkları halde kaldılar). Ondan sonra gelişimleri bir durdu, hala aynı boydalar. Nem oranını ayarlayamadigimi düşünüp, kendi saksisindan kaşık yardımıyla filizleri alarak daha küçük bardaklara ve daha nemi yonetebilecegim ortama aldım. 2 gün oldu ama hala aynı pozisyonda duruyorlar.
Ortam sıcaklığı 25-28 derece arasında gidip geliyor. Nem olcme makinam 50 falan gösteriyor ama koyduğum yerin neminin o kadar düşük olmadığına eminim, bir ölçüm hatası var.
Neyi yanlış yapıyorum anlamadım bir turlu. Geçen sefer yaptığımda bu zamandayken ilk bogumlari çoktan atmışlardı. Yazın sıcakları çok bastırmadan hasati almak istiyorum . Acaba bunları beklemeye devam mi edeyim, yoksa yeni tohumlar mi atayım hemen bilemedim.
Şu ilk doğum meselesi gerçekten ruhen yoruyor beni her seferinde.
Siz olsanız ne yapardınız , fikrinizi almak istedim.

Kanka benim de lemon og var bi adet gelişimleri çok yavaş.. görünürde bi problem yok gibi ben de hata yaptığımı düşünmüyorum. Foto atarsan daha iyi yorum yapılır.

HighMann

Müptezel
ışık kaç watt nasıl sulama yapıyosun bi aydınlat ve foto at indoormu outdoormu bilmeden yorum yapamayız :)

a-420

Müptezel
Herkese merhaba,
Arkadaşlar 2 tane lemon og auto tohumum yaklasin 12-13 gün önce filizlendi. Toprağa doğrudan attım, iki günde baş verip 3. Günde 13-15 cm arasında bir boya geldiler(ilk kabuğu attıkları halde kaldılar). Ondan sonra gelişimleri bir durdu, hala aynı boydalar. Nem oranını ayarlayamadigimi düşünüp, kendi saksisindan kaşık yardımıyla filizleri alarak daha küçük bardaklara ve daha nemi yonetebilecegim ortama aldım. 2 gün oldu ama hala aynı pozisyonda duruyorlar.
Ortam sıcaklığı 25-28 derece arasında gidip geliyor. Nem olcme makinam 50 falan gösteriyor ama koyduğum yerin neminin o kadar düşük olmadığına eminim, bir ölçüm hatası var.
Neyi yanlış yapıyorum anlamadım bir turlu. Geçen sefer yaptığımda bu zamandayken ilk bogumlari çoktan atmışlardı. Yazın sıcakları çok bastırmadan hasati almak istiyorum . Acaba bunları beklemeye devam mi edeyim, yoksa yeni tohumlar mi atayım hemen bilemedim.
Şu ilk doğum meselesi gerçekten ruhen yoruyor beni her seferinde.
Siz olsanız ne yapardınız , fikrinizi almak istedim.
resim atarmısın kanka

cemsid

Üye
https://imgyukle.com/i/EvrfZs
Bitkilerin fotoğrafi.
Başlarını vereli 14-15 gün oldu. Böyle kaldı bitkiler.
Işık ts1000 55-60 cm civarında yüksekliği, dimmerde 30 da şuan için.

Bardaklara yeniden alınca 30-35 ml kadsr kök besini verdim. Onun dışında fisfis yapıyorum ortama günde bir iki defa.

2 haftadır her gün açıyorum aynı pozisyonda bitkiler. Birisi iki yaprak ucunu verdi, birisi öyle tohum tepesi düştüğü şekli ile kaldı. Zaten bitki otomatik olarak 2-3 hafta içinde çiçeğe girecek, yeşil akşamı hiç gelişmedi. Beklemeye değer mi değmez mi karar veremiyorum.

cemsid

Üye
Kanka benim de lemon og var bi adet gelişimleri çok yavaş.. görünürde bi problem yok gibi ben de hata yaptığımı düşünmüyorum. Foto atarsan daha iyi yorum yapılır.
Vallaha anlamadım moruk. Nemi aysrlayamiyorum ben bir türlü. Odada çamaşırları asıyorum bazen kurusun diyez o zaman nem 80 e falan çıkıyor ama normalde 50-55 arasında. Kabine sürekli ıslak havlu falan mi asmaliyim ? Nem makinesini açtığımda odayı neme boyuyor ama bitkilerin yanında nem 50-55 yine. Zaman olarak sıcak havalar gelmeden hasarı alayım diye düşünüyorum ama bu gidişle çok geç kaldım sanırım.

a-420

Müptezel
https://imgyukle.com/i/EvrfZs
Bitkilerin fotoğrafi.
Başlarını vereli 14-15 gün oldu. Böyle kaldı bitkiler.
Işık ts1000 55-60 cm civarında yüksekliği, dimmerde 30 da şuan için.

Bardaklara yeniden alınca 30-35 ml kadsr kök besini verdim. Onun dışında fisfis yapıyorum ortama günde bir iki defa.

2 haftadır her gün açıyorum aynı pozisyonda bitkiler. Birisi iki yaprak ucunu verdi, birisi öyle tohum tepesi düştüğü şekli ile kaldı. Zaten bitki otomatik olarak 2-3 hafta içinde çiçeğe girecek, yeşil akşamı hiç gelişmedi. Beklemeye değer mi değmez mi karar veremiyorum.
kanka fazla sulamıssın ayrıca ısı sorunun var bence ısı 24c 28 c arası olsun fide halinde bısınkı gözükmüyor devam...

kanka bitki bu boylarda kesinlikle 70-80 arası nem istiyor. Sen bunların kafasına pet şişe geçirip ışığın dimmerını da 50 yap bana sorarsan. Yapraklara fıs fıs yapma.. nem yüksek olduğu için zaten toprak geç kuruyacak. Son bir kez dene istersen çok küçük kalmışlar benim böyle değildi. Pet şişlere de delik aç ki hava sirkülasyonu olsun

cemsid

Üye
kanka fazla sulamıssın ayrıca ısı sorunun var bence ısı 24c 28 c arası olsun fide halinde bısınkı gözükmüyor devam...
Dostum sadece bir kere 25 ml su verdim. Doğrudan elektrikli battaniyenin üstünde duruyor kova ama içeride bir türlü istediğim nem oranına gelmiyor. Su vermiyorum artık. Arada fisfis yapıyordum, onu da bırakacağım toprak kurusun. Nem makinesi hallettim tekrar, umarım onun faydası olur.

cemsid

Üye
kanka bitki bu boylarda kesinlikle 70-80 arası nem istiyor. Sen bunların kafasına pet şişe geçirip ışığın dimmerını da 50 yap bana sorarsan. Yapraklara fıs fıs yapma.. nem yüksek olduğu için zaten toprak geç kuruyacak. Son bir kez dene istersen çok küçük kalmışlar benim böyle değildi. Pet şişlere de delik aç ki hava sirkülasyonu olsun
Dostum zeminde elektrikli battaniye var, bunlarda şeffaf kovanın içinde , kapağında kapalı. Doğrudan zeminden isj almasina rağmen nemi yükseltemedim. Nem makinesi çözdüm tekrar. Benim de ilkinde böyle değildi. Yani boyları kısaydı ama yaprak atmışlardı. Hatta şu zamanda ikinci katı çıkıyordu bitkiler bir oncekinde. Nemle alakalı sorun yaşadım. Ders oldu.

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • No one is chatting at the moment.
  • Lemonhazelover Lemonhazelover:
    hahahaha ********** ******* ******** ******* hahahaha****** hahahaha***** ******** ** *******
    ******** *** ******* ********** ******** ***** *** ******* ******* ******* ********** ***** *** *** ***** hahahaha* *** ** ******* ******* ***** **** **** ********** ********
  • Emmy Emmy:
  • Emmy Emmy:
    ***** *** *** **** ******* ******* ****** hahahaha ********* ****
  • Emmy Emmy:
    **** ******* hahahaha* *** ******* ******
    ******* ********* *** *** ********* ***** ******** ****** hahahaha **** ******* ********* hahahaha****
  • Emmy Emmy:
  • Emmy Emmy:
    ***** *** *** ******* ******** ** ** *** ******** ** ****** ********** ****** ********** ** ****** ****
    +1
    ***** *** *** ******* ******** ** ** *** ******** ** ****** ********** ****** ********** ** ****** **** ****** ***** hahahaha hahahaha
    ********** *** **** ***** ***** ********** hahahaha **** hahahaha* *** *** ********* ******* **** * ****** hahahaha*** **** **** ***** hahahaha*
  • Emmy Emmy:
    hahahahahahahaha
  • Emmy Emmy:
    ***** *** *** ***** **** ******* **** ********** hahahaha **** ****** ***** ******** ***** **** ********** ** **
    **** ********* ******** ******* ******** ***** ****** **
    ***** *** *** ***** **** ******* **** ********** hahahaha **** ****** ***** ******** ***** **** ********** ** ** ***** ******** ********* ** ** ****** *****
  • Emmy Emmy:
    ****** ********** *** ***** ***** ****** ***** ******* ******** ** ** **** *** **********
    ***** ********** ********** ****** **** hahahaha** *** ***** ***** **** ***** ******
  • Emmy Emmy:
  • Emmy Emmy:
    ********** hahahaha* *** ** *** **** ***** *********
  • Emmy Emmy:
    hahahaha***
  • Emmy Emmy:
    +1
  • Emmy Emmy:
    +1