GROW DÜŞÜK MALİYET GARİBAN İŞİ (GÜNLÜĞÜM)

istr

Ordinaryüs
Fakat seninde söylediğin gibi kabin sıkıntısı çekeceğim ve bu konu hakkında birşeyler düşünüyorum , açıkcası belirtmek isterim ki hem kabine o kadar maliyet etmek istemiyorum hemde elimin altından tıko çıkarabilmem açısından ben kartondan ilerlemek istiyorum :D :D
Bez dolap bu konuda iyi bir alternatif olabilir bro

istr

Ordinaryüs
https://www.pttavm.com/yorgan-hurcu...ium=fiyat-kiyaslama&utm_campaign=akakce&v=1.7 ----- bunu buldum boyutları uygun gibi sanki içini komple kaplarız bilgisayar fanı falan geliştiririz olmadı.
boyut olarak güzel ama sürekli neme ve hava akışına maruz kalacağı için dehşet koku sızdırması ve nem tutarszılığı yapabilir knk malzemeyi bi elle tartmak lazım

Var mı peki aklında alınabilir dediğin kabin şuanlık
https://www.growkent.com/urun/harvest-master-bitki-yetistirme-kabini-120x60x180 bu kabin boyutları ve fiyatı nedeniyle tam istediğim standartlarda, rahat rahat scrog yaparak 2 bitki büyütülebilir, veya yok efenim ben scrog uğraşmiyim diyosan da 3 4 bitkiye kadar tıkıştırılabilir

pudingov

Üye
Daha ilk growum olduğu için ilk başta minimal tutup kendimi geliştire geliştire tecrübe ederek ve ekipmanlarımı yavaş yavaş geliştirerek ilerlemek istiyorum,bu etapta yukarıda belirttiğim bez dolapı şuanda alıyorum içini bi güzel kaplarız bebek gibi çıkar bence

istr

Ordinaryüs
Daha ilk growum olduğu için ilk başta minimal tutup kendimi geliştire geliştire tecrübe ederek ve ekipmanlarımı yavaş yavaş geliştirerek ilerlemek istiyorum,bu etapta yukarıda belirttiğim bez dolapı şuanda alıyorum içini bi güzel kaplarız bebek gibi çıkar bence
Yaratıcı projeler iyidir her zaman, en kötü yapacağın şey kabin değiştirmek olur pek bir zararın olmaz, içini mylar dışını da streç kaplasan harbiden bebek gibi olur nem de kaçırmaz

pudingov

Üye
Harikasın kuzen çok teşekkürler sipariş geçtim diğer malzemeler ile birlikte bu haftasonuna kurulum yaparız inşallah

pudingov

Üye
Selam kanka, bitkilerin kaç günlükler? Çiçeklenme yok bitkilerinde photo bitkiler 12/12 ışık döngüsü olmazsa çiçeklenmeye girmez. ( bitkinin çiçeklenmesi için 12 saat karanlığa ihtiyacı var yoksa hep büyüme döngüsünde kalır.) Kullandığın ışık olur ama yetersiz biraz ve veg döneminde 3200 k yerine 6500 k ( k: kelvin) kullanıyoruz. Bu kullandığın ışıkta olur tabii ama doğrusu 6500 k kanka. Birde lambanın plastik kısmını cikartirsan şiddet artar. Plastiği çevir çıkacaktır.
Kuzen selamlar sağda ki iki ampulüm yeni geldi ve yeni ekipmanlarda yolda şuanda 12/12 devam ediyoruz 6500K ya geçmeliyiz değil mi ? Şuanda tek adet 3200K var idi onu rafa kaldırıp 2 adet 6500K kafasındaki plastiği söküp idare edermiyiz sence @istr

Kuzen selamlar sağda ki iki ampulüm yeni geldi ve yeni ekipmanlarda yolda şuanda 12/12 devam ediyoruz 6500K ya geçmeliyiz değil mi ? Şuanda tek adet 3200K var idi onu rafa kaldırıp 2 adet 6500K kafasındaki plastiği söküp idare edermiyiz sence @istr
Selam kanka ,bitkiye çiçekte 3200 k ışık kullanıyoruz. Daha iyi sonuçlar verir. 6500 k da iş görür ama yapabilirsen 3200 k ekle çiçekte. Işık spektrumu ile ilgili bu dediğim şöyle anlatmaya çalışayım. Veg de mavi çiçekte kırmızı ışık diye düşün 6500 k mavi ağırlıklı 3200 k kırmızı ağırlıklı. Kabaca böyle anlatayım☺️kanka.

pudingov

Üye
Harikasın gayet anlaşılır bunlar indirimde olduğu için aldım 2 adet ozaman bir adet daha 3200k ekleyeyim bu hafta inşallah yada olmadı en köyü 3200k + 6500k yapabiliriz sanırsam

pudingov

Üye
Selam kankalar tekrar yeni bir güncelleme ile geldim , dolabı komple streçledim ardından elimde olan yansıtıcılar ile kapladım çok ufak yerlerde hata var ama estetikler zamanla onlarda hallolur , ek olarak Noas 60W 3200K 2 adet daha sipariş ettim geldiklerinde 3 adet olacak komple 3200K.Gidişatımız nasıl sizce

Nazim_Red

Doktor
Hayırlı growlar kanka, Arkadaşlar söylemiştir zaten ama yine hatırlatayım, uzun olan bitkinin ve diğerlerinin kelle uçurma işlemini yapmalısın uzayıp gider kabin bile kurtarmaz 2-3 metreye kadar uzayan birsey bu bitki, birde içeriye fan ile temiz hava basmayı unutma, nem makinen yoksa ışığa yakın bir yere sıcak olan bir yere bir tasa su koy içine de sarı sünger arada ters düz yap ortamda nem olsun, touch sayısını en az 3 beyaz çıkar çiçekte 3 sarı da eklersin verimli olur

pudingov

Üye
Hayırlı growlar kanka, Arkadaşlar söylemiştir zaten ama yine hatırlatayım, uzun olan bitkinin ve diğerlerinin kelle uçurma işlemini yapmalısın uzayıp gider kabin bile kurtarmaz 2-3 metreye kadar uzayan birsey bu bitki, birde içeriye fan ile temiz hava basmayı unutma, nem makinen yoksa ışığa yakın bir yere sıcak olan bir yere bir tasa su koy içine de sarı sünger arada ters düz yap ortamda nem olsun, touch sayısını en az 3 beyaz çıkar çiçekte 3 sarı da eklersin verimli olur
Yorumun için çok teşekkürler kanka , siparişler geldiğinde 3 adet 3200k olacak 2 adet 6500k olacak - masaüstü fan sipariş ettim 1 adet o gelecek şimdi - nem makinem malesef yok belirtmiş olduğun işlemi yapacağım aklımdaydı bir tas içerisine su koymayı - bu konuda sakasılardan akan su alttaki kartona akıyor bazen o ıslaklıkta biraz nem yapabilir ortamda değil mi ? - kafasını kesme konusunda bilgim malesef yok biraz araştırma yapmam gerekli sanırsam

Nazim_Red

Doktor
Yorumun için çok teşekkürler kanka , siparişler geldiğinde 3 adet 3200k olacak 2 adet 6500k olacak - masaüstü fan sipariş ettim 1 adet o gelecek şimdi - nem makinem malesef yok belirtmiş olduğun işlemi yapacağım aklımdaydı bir tas içerisine su koymayı - bu konuda sakasılardan akan su alttaki kartona akıyor bazen o ıslaklıkta biraz nem yapabilir ortamda değil mi ? - kafasını kesme konusunda bilgim malesef yok biraz araştırma yapmam gerekli sanırsam
Tek başına alttan akan su nem için yeterli değil ıslak havlu veya tasa sarı sünger yaparsın ama bunlarda ısıya yakın olmalı ki buharlaşma olsun

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • T tayfurishere:
    +1
  • D despotdes:
  • D despotdes:
  • I isoT:
    ****** ***** ***** ***** hahahaha ********
  • Bandaleros Bandaleros:
    ****** hahahaha* ***** ****** **
  • Night owl Night owl:
  • Bandaleros Bandaleros:
  • Night owl Night owl:
  • T tayfurishere:
    ****** ***** hahahaha* ****** ** *** *******
  • Night owl Night owl:
  • D despotdes:
  • I isoT:
  • Night owl Night owl:
    ******** hahahahahahahaha
  • D despotdes:
  • Night owl Night owl:
  • T tayfurishere:
  • I isoT:
  • Night owl Night owl:
    ********* ********** ***** ******* ********* ** ****** ***** ******* ****** ******* ***** *****
  • I isoT:
    ** *** hahahaha** **** ***
  • Bandaleros Bandaleros:
  • Night owl Night owl:
  • Night owl Night owl:
  • I isoT:
  • D despotdes:
    *** ***** ********** ******** ******* ******** ***** ****** hahahaha* ********** ***** ******* ********* ** ****** *****
  • I isoT:
    I isoT: ***** ***** ** ********* ****** ********