Hasara tahmini ne kadar kalmıştır?

kralkobraa

Kıdemli Üye
Üstadlar ve kankalar selam sizce bu kızımın hasadına kaç hafta kalmıştır şu an gübre olarak fish mix , bio bloom , top max ve big bud veriyorum ayrıca elimde overdrive ve flawless finishte var sizce bunları ne zaman vereyim kuru olarak kaç gr sormaya gerek bile yok :) fark etmez mekanı bastılar 38 kök çekip atmıştık harman kaldık bu aralar :)

kralkobraa

Kıdemli Üye
Hasat vaktini söyleyebilmem için öncelikle tricomların net bir fotosu lazım kanka mercekte çekmişsin ama birşey gözükmüyor.
Gübre konusuna gelirsek fishmix veg dönemi gübresi onu kullanman pek doğru olmayabilir, biogrow gidebilirsin fishmix yerine overdrive ı da çiçeklenmenin son iki haftası kullanacaksın overdrive a başlayınca bigbud ı kullanmayı bırakman gerek bunuda unutma ikisi bir arada kullanılmaz bu gübrelerin. son olarak flawless finish i de son hafta kullanıyorsun flush haftası yani normalde organikle sentetik gübre bir arada kullanılınca iyi çalışmaz ama almışsın bir kere o yüzden hiç girmiyorum o konuya hasatın bol olsun :)
Öncelikle öneriler için sağol kanka mercek bana oyuncak oldu bi tane deneme için çektim dedim bunuda paylaşayım forumda bir arkadaş fishmix başladın azaltarak öyle bitir dedi yoksa başka autoya çiçeklenmede fish mix yerine biogrow veriyorum big bud ve flawless ve 2 tane hesi gübreyi arkadaştan yedim o konuda sıkıntı yok :) çevre böyle olunca bende otlanıyorum :) tekrardan sağol kanka seninde hasadın bol olsun :)

kralkobraa

Kıdemli Üye
Şöylede bir durum var hadi bana foto attın diyelim birşey söylesem bile çok tahmini olur :) en iyisi bunu senin bilip ona göre davranman veriyorum taktiği, şeker yapraklarındaki tricomlara değilde o bıyık gibi pistillerin çıktığı calyx ler var tomurcuk gibi onlara bakacaksın olay orda çünkü şeker yaprakları seni yanıltabilir neyse toparlıyorum o calyx lerdeki tricomlar ilk şeffaf renkte olur sonra rakı kıvamını alır en son yavaş yavaş uç kısımdan başlayarak amberleşmeye başlar rengi koyulaşır yani tricomlardaki bu amberleşme başladığında flush aşamasına geçiyorsun (amberleşme tek tük yeni başladığında) flush bitene kadar hemen hemen hepsinin uç kısmı amberleşiyor zaten baltayı vuruyorsun kısaca bu kadar :)
Bu ilk grow kanka çok acemilik ettik artık autoyu photoyu öğrendim dahada öğreneceğim çok şey var bu forum olmasaydı işim çok zordu tekrardan sağol kanka iyi geceler bol dumanlar :)

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • Narkotik Narkotik:
  • Bandaleros Bandaleros:
    ***** **** *** **
  • Kanka Kanka:
    *** ** ** **
  • Kanka Kanka:
    ***** ******* *** hahahaha** **********
  • Kanka Kanka:
  • Kanka Kanka:
    hahahaha hahahaha* ****
  • Bandaleros Bandaleros:
    ****** ****** **** ********* **** hahahaha**** ******** ******** *** **** ** hahahaha*** hahahaha ****** ****** *****
  • Bandaleros Bandaleros:
    ****** *** ***** ******** **
  • Kanka Kanka:
    ******** hahahaha ********** ****** ******** ****** ** **
  • Bandaleros Bandaleros:
    ***** *** ********* * * ***** hahahaha ****** ******* *******
  • Kanka Kanka:
    hahahaha ****
  • Kanka Kanka:
    +1
  • Kanka Kanka:
  • Bandaleros Bandaleros:
  • NewGardener NewGardener:
    ***** **** hahahaha*** ****** ********* *****
  • Bandaleros Bandaleros:
  • G Gübresiz:
    ******* ******** ******* ******* ***** ********* hahahaha** ***** ****** *
  • Bandaleros Bandaleros:
    ****** hahahahahahahaha ********** ** **** ******* ******* ***** hahahaha* **** **** **** ****** ********** ********* *** ********** *
  • Kanka Kanka:
  • Kanka Kanka:
  • Kanka Kanka:
  • G Gübresiz:
    ******* ******** ******* ******* ***** ********* hahahaha** ***** ****** * ****
    **** ***** **** **** ****** ***** ***** **** ****** ******* **** **** **** ****** ********
    NewGardener NewGardener: **** ***** **** **** ****** ***** ***** **** ****** ******* **** **** **** ****** ********