hasat vakti ne kadar yakin?? trikom takibi acil yardim

MerryJane

Yeni üye
selamlar, bu ikinci growum. ilk grow hatalardan hizlica ders cikardiktan sonra ikinci kiz takimiyla karsinizdayim

kiymetli ustalar, ben bu postu atarken rahat okuyup cevaplayabilmeniz icin olabildiginde derli toplu gondermeye calistim, cevaplarinizi asagidaki seklilde verirseniz cok mutlu olurum, ona gore en dogru sekilde hasada ulasirim sayenizde, ornek:
saksi1: ....
saksi2: ...

ozetle, 6 adet saksi var
tohumlarin hepsi corbaci ve photo bitkiler
mayisin 3. 4. haftasi gibi isik 12/12ye alindi, tam tarihi malesef hatirlamiyorum
tum fotograflar 2gun once cekildi(15temmuz)
bayramda sehir disina gittigimden kizlardan uzak kaldim, o surecte odada sicaklik 28-30 civarinda kaldi sanirim, sanirim sicaklik stresinden butun bitkilerde fox tailing basladi(10 gun once gittigimde hicbirinde fox tail yoktu)

-kizlar 1,2,3 (1 ve 2 kardesler(ayni somekten cikan tohumlar), 3numara 2numaraya lst verilmeye calisirken kopan dal, sonradan klonladim(en iyi sonucu o verdi ilginc bi sekilde))

kiz1 fotolar:

kiz2 fotolar:

kiz3 fotolar:

-kizlar 4,5 (bu ikisi de kardes, farkli bi sigaranin ayni someginden cikan tohumlar)

kiz4 fotolar:

kiz5 fotolar: bunda fox tailler baya belirgin oldu, bi de bunda tuhaf bisey daha var, linkin yaninda isaretledim, o nedir? fox tail in baslangici boyle mi oluyor?
https://ibb.co/54y6y1f tuhaf sey

sonuncu kiz6: bunda yogun fox tailing var(anladigim kadariyla, beyaz pistil cikarmamasi bu donemde olmamasi gerekiyor)

uzun bi gonderi oldu, sonuna kadar okuyanlara icten tesekkurler, cevaplariniz daha da kiymetli benim icin.

neredeyse hic bi bitkide amber trikom gozlemleyemedim ben, 70/30 amber trikom oranini takip etmem gerekyior ogrendigim kadariyla, bu ne kadar surede olur tahminen? bi de fox tail mevzusuyla ilgili ne yapabilirim? odayi nasil sogutacagimi bilmiyorum klimam yok

@Canna @HighMann @Kanka @TheGodfather47 @die4u @higthead

Kanka o tuhaf şeyler dediğin muz bitki stresten yapmış sıcaklık olabilir sorun. Son haftalarda yapması en azından iyi olmuş. Onları koparabiliyorsjn dikkatli bir şekilde diye biliyorum ama ustalar daha iyi yönlendirir seni

C

Canna

Guest
Dostum bitkin ileri cicekte bu asamadan sonra tilki kuyrugundan kurtulma sansi yok, ama merek etme, tilki kuyrugu sadece sömeklerin biraz daha az gelismesinden baska bitkine bir zarari yok, yani bitkin hala gerektigi kadar cannabinoide ve terben üretiyor, ve hasata kadar da üretecek.Eger agir CBD kafasi istemiyorsan hasat icin trikomlarin amber olmasini bekleme, linki oku lütfen.

MerryJane

Yeni üye
Dostum bitkin ileri cicekte bu asamadan sonra tilki kuyrugundan kurtulma sansi yok, ama merek etme, tilki kuyrugu sadece sömeklerin biraz daha az gelismesinden baska bitkine bir zarari yok, yani bitkin hala gerektigi kadar cannabinoide ve terben üretiyor, ve hasata kadar da üretecek.Eger agir CBD kafasi istemiyorsan hasat icin trikomlarin amber olmasini bekleme, linki oku lütfen.
reis cevabin icin tesekkurler.
cicekleri az once son defa olsun niyetiyle gubreli su verdim. 3-4 gun daha bekleyeyim mi? trikomlar sutbeyazi kivamina gelmis mi tam anlamiyorum, seffafa da benziyorlar

@cpaker sen de bakar misin kanka

C

Canna

Guest
Trikomlar gördügüm kadari ile hala cok fazla seffaf, tahminim 5-7 güne kadar yarisi raki rengi olur, o zaman flush at.

C

Canna

Guest
Evet 5. kizdaki trikomlar tam raki rengi olmus, muz derken nedemek istdigini anlamadim ama, 5. kiz hasata gelmis.

C

Canna

Guest
Tamam gördüm, o tuhaf sey dedigini, herma yani disi bitki erkeklik organi cikartir, ama o sömeklerin arasinda cikmaz, aynen calyx gibi gövdeden dallarin yaninda cikar, dostum takma kafana at flush 5. bitkine bekle toprak kurusun hasat et, gelmis hasat 5. bitkin.

MerryJane

Yeni üye
Kanka banana hermie dedikleri şey varya somek içinden çıkıyor onlari diyorum arkadaşında tuhaf dediği şeyler
kardesim eyvallah bilmedigim bisey ogrendim sayende. canna baskan o merek someklerde cikmaz govdede cikar demis ama somekte de cikiyor gayet. senin mesajindan sonra kestim bitkiyi, kuruyunca gorucez kafasi nasil

MerryJane

Yeni üye
valla isiklarim muhtemelen iyi degiller, bi tanidiktan aldim, biri 200w digeri de en fazla o kadardir 2 isigim var, full spectrum led, ustlerinde marka model falan bisey de yazmiyo...

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • No one is chatting at the moment.
  • Lemonhazelover Lemonhazelover:
    +1
    +1
  • NewGardener NewGardener:
    ********* ***** **** ***** ****** ****** **** **** ***** *** **** **** ********
    ******** ******* ***** hahahaha **** ****** ** ******* ******** ***** ****** ******
    *** ********* **** ******* ***** ****** *** hahahaha*
    +1
    ** ****** **** **** **** ********** *** * ******** hahahaha*
    +1
  • B Bacardi:
    hahahaha**** ******** hahahaha hahahaha*** ***** **** **** hahahaha*
    ******** ******** ********* * ***** ********* ***** **** ****** ****** ******
    ******** ******** ********* * ***** ********* ***** **** ****** ****** ****** ***** ***** * ** hahahaha* **** ******* ***** ***** ********* ** ***** **** ********** ******** ******* ***** ********
    +1
    hahahaha**** ******** hahahaha hahahaha*** ***** **** **** hahahaha****** ***** hahahaha ** hahahaha* ******** hahahaha** hahahaha*
  • B Bacardi:
    hahahaha** ***** ***** **** * **** ********** **** ** *****
  • Q quavo52:
  • Q quavo52:
    hahahaha**** ***** *** ******* hahahaha*
  • J johnny513:
    ******* ****** ******* **** ******** ******* hahahaha ***** hahahaha***** **** ** hahahaha
  • J johnny513:
    ** hahahaha* **** ****** ****** hahahaha***** ** hahahaha******* ******** **** *******
    hahahaha**** ***** *** ******* hahahaha* hahahaha*** ****** *** **
    +1
    hahahaha** ***** ***** **** * **** ********** **** ** ***** *** *** ******** *** *** ***** ********** ****** ****** **** ******** ****** ******* * ****** ** **** ***** ********* ******* **** hahahaha
  • KOVACI KOVACI:
    **
    KOVACI KOVACI: **