hastalık mı nasıl geçer

VendettaX

Ordinaryüs
Selam kanka sana bir sorum olcak yardımcı olursanız sevinirim, Bitki LSD auto, çiceklenmenin 7. Günü falan, bugüne kadar hep calmag ve solucan gübresi verdim bu sabah ilk defa yeni aldığım senin bahsettiğin npk %20 şer Fosfor- Potasyum- Azot gübresini 1.5 L suya bir çay kaşığı eritip vermiştim (calmagi de aynı oranda veriyordum). En alttaki yaprak çok önceden sararmıştı bu akşam da yukarı doğru bir sararma başlamış acaba azot eksikliğinden mi kaynaklanıyor bu sararmalar da? Aynı gübreyi fısfıs yapıp yapraklara vermemi tavsiye eder misin?

Sorun yok bitkide kardeşim pek fazla sağlıklı sararma doğal bitki doğası gereği besini çekiyor ordan sana mesajlar istekler veriyor azot ihtiyacı şuan strech (uzama) döneminde bitki fazladan ihtiyaç duyar azot gubremi sulamada arttır birqz arttır sorun kalmaz

Seed2harvest

Yeni üye
Sorun yok bitkide kardeşim pek fazla sağlıklı sararma doğal bitki doğası gereği besini çekiyor ordan sana mesajlar istekler veriyor azot ihtiyacı şuan strech (uzama) döneminde bitki fazladan ihtiyaç duyar azot gubremi sulamada arttır birqz arttır sorun kalmaz
İll başta ben de öyle düşünmüştüm fakat bir anda 8 saat içinde fazla sararma görünce ve bir de azot gubresini verdiğim ilk gün olunca acaba yanlış veya eksik birşey mi yaptım dedim. :) iyi oldu bu cevap. teşekkürler bro

Yesil888

Ordinaryüs
Bu arada calmag vermeyi kesiyorum yerine azot-fosfor-potasyum gübresi vermeye başladım doğru mu yapıyorum sizce? İki bitkim var bi tane de lemonhaze auto onun da 2 haftasi kaldı hasata. Bitince paylaşırım sizinle inşallah.
Kanka su anda calmag vermemek dogru karar, hele su azot isini hallet, sonra bakarsin, bitkinin calmaga ihtiyaci var mi yok mu?

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • TroubleStyla TroubleStyla:
    ****** ****** ****** ********* ********* hahahaha ****** **
    +1
  • TabldotLife TabldotLife:
    ****** ****** ***** **** ********* hahahaha ****** **** * ** ********** *****
    **** ****** *** **** ****** ********* ******** ********** ****** ****** ***** ***** **** ********** ******** ******
  • BEŞİKTAŞ BEŞİKTAŞ:
  • BEŞİKTAŞ BEŞİKTAŞ:
    hahahaha*** ******* hahahaha *** ******** *****
  • BEŞİKTAŞ BEŞİKTAŞ:
    **** ********* hahahaha*** ********** ***** *** ****** ********
  • BEŞİKTAŞ BEŞİKTAŞ:
    *** ****** ****** ******** ******** *** ******* ********* hahahaha*** ********* hahahaha*** ********** ***** *** ****** ********
  • BEŞİKTAŞ BEŞİKTAŞ:
    ******* hahahaha****** hahahaha***** hahahaha* hahahaha
    +1
    ******** ***** ****** ***** **** ****** ********* ********** * ******** ****** *** *** ***
  • bandaleros bandaleros:
  • BEŞİKTAŞ BEŞİKTAŞ:
    ******** ***** ****** ***** **** ****** ********* **** ******** **** ****** ******* ** ***** ***** *********
  • TabldotLife TabldotLife:
    ***** ******** ****** ***** *** *** **** ***** ******* ****** ****** **** ******* ****** **
  • BEŞİKTAŞ BEŞİKTAŞ:
  • BEŞİKTAŞ BEŞİKTAŞ:
    ******* ****** ***** * ** ***** ******* ******* *** **** hahahaha ***** ***
    **** ******* ***** ***** ***** ***** *** ***** ******** ****** ***** *** *** **** ***** ******* ****** ****** **** ******* ****** **
    +1
  • BEŞİKTAŞ BEŞİKTAŞ:
    ******* ****** **
    +1
    ***** *** ********** ***** ********* **** ******* ***** ********* ****** **
    +1
  • BEŞİKTAŞ BEŞİKTAŞ:
  • BEŞİKTAŞ BEŞİKTAŞ:
    hahahahahahahaha
  • BEŞİKTAŞ BEŞİKTAŞ:
    hahahahahahahaha