hava girişi ve çıkışı için mini aksiyel fan? ekonomik havalandırma

splendor35

Yeni üye
Selam kankalar,

60x60 bi alanda 2 bitkim var. havalandırma olmadıgı için ısı ve nem sabitleyemiyorum. en küçük bütçeyle karbon filtresiz bu işten yırtmak istiyorum.
Bu mini aksiyel fanlar hava girişi için kullanılıyor ama ters şekilde baglasak çıkış olarak da kullanabilir miyiz? Yani giriş için 100m3 , çıkış için 150m3 mini aksiyel fan alsam işimi görür mü idare etmelik? teşekkürler. (bu şekilde 250-300 tl tutuyor 2 fan toplam) başka önerisi olan varsa o da olur?,.

Ü

Üye silindi 22832

Guest
giriş fanını pc fanı bile alabilirsin.
aksiyel fanı terse çevirip çıkış fanı olarak da kullanabilirsin

higthead

Jolly Green
Selam kankalar,

60x60 bi alanda 2 bitkim var. havalandırma olmadıgı için ısı ve nem sabitleyemiyorum. en küçük bütçeyle karbon filtresiz bu işten yırtmak istiyorum.
Bu mini aksiyel fanlar hava girişi için kullanılıyor ama ters şekilde baglasak çıkış olarak da kullanabilir miyiz? Yani giriş için 100m3 , çıkış için 150m3 mini aksiyel fan alsam işimi görür mü idare etmelik? teşekkürler. (bu şekilde 250-300 tl tutuyor 2 fan toplam) başka önerisi olan varsa o da olur?,.

Kankacım benim kabin 1+1+180 şuan yeni veg döneminde photo larım var.Şuan kullandığım giriş 100 luk aksiyel,çıkış ise 300 lük fanı kabin içinden boruyu dışarı şekilde verdim,şuanlık işimi görüyor gayette memnunum taki koku olana kadar ama haftaya 230mt3 slient serisi sipariş vericem kabinim tam takım olcak.
Şunu söylemeliyim koku olayı için karbon filtreyi bağlayabileceğin fan tedarik et.

splendor35

Yeni üye
giriş fanını pc fanı bile alabilirsin.
aksiyel fanı terse çevirip çıkış fanı olarak da kullanabilirsin
sagol kanka peki hava girişi için pc fanı nasıl monte edebilirim? aksiyel fanlarıı boruyla fanlalr dışarda kalcak şekilde ayarlayıp yerden kazanırım diyordum. içerisi yeterince kalabalık zaten :D

splendor35

Yeni üye
Kankacım benim kabin 1+1+180 şuan yeni veg döneminde photo larım var.Şuan kullandığım giriş 100 luk aksiyel,çıkış ise 300 lük fanı kabin içinden boruyu dışarı şekilde verdim,şuanlık işimi görüyor gayette memnunum taki koku olana kadar ama haftaya 230mt3 slient serisi sipariş vericem kabinim tam takım olcak.
Şunu söylemeliyim koku olayı için karbon filtreyi bağlayabileceğin fan tedarik et.
ben de şekilde yapmayı düşünüyorum kanka. 100 e 300 mü yapmalıyım ? koku için yapcak bişey yok zaten 2 bitki var. benim bütçeyi cok zorlar silent fan ve karbon filtre işi, belki bi sonraki growda.

Ü

Üye silindi 22832

Guest
sagol kanka peki hava girişi için pc fanı nasıl monte edebilirim? aksiyel fanlarıı boruyla fanlalr dışarda kalcak şekilde ayarlayıp yerden kazanırım diyordum. içerisi yeterince kalabalık zaten :D

örnek olarak veriyorum.bu tarz bi flanş ağzı alabilirsin.içinden flexiyi geçerebilirsin.biraz kafa yorarsan sıkıntı olmaz.aynı şekilde bu fan da kabin dışında kalabilir.flexi boruyla delikten vermen gerekir.

higthead

Jolly Green
ben de şekilde yapmayı düşünüyorum kanka. 100 e 300 mü yapmalıyım ? koku için yapcak bişey yok zaten 2 bitki var. benim bütçeyi cok zorlar silent fan ve karbon filtre işi, belki bi sonraki growda.

Kabinin 60+60+1.60 olarak varsayıyorum.Giriş fanın 100mt3,
çıkışın ise 200mt3 (karbon filtre takıcam dersen 240mt3 lük Susturuculu Silent Kanal Tipi Fan (TD-250/100 N) alıcaksın. koku problem olmaz dersen 200mt3 lük plastik aksiyel fan yeterlidir.

Koku için yapıcak birşey yok demişşin kokuyu hafife alma en ufak koku sızıntısı seni patlatır güvenlik.

splendor35

Yeni üye
Kabinin 60+60+1.60 olarak varsayıyorum.Giriş fanın 100mt3,
çıkışın ise 200mt3 (karbon filtre takıcam dersen 240mt3 lük Susturuculu Silent Kanal Tipi Fan (TD-250/100 N) alıcaksın. koku problem olmaz dersen 200mt3 lük plastik aksiyel fan yeterlidir.

Koku için yapıcak birşey yok demişşin kokuyu hafife alma en ufak koku sızıntısı seni patlatır güvenlik.
sagol bro'm adamsın

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • No one is chatting at the moment.
  • NewGardener NewGardener:
    ********* **** * ***** ***** hahahaha ********* * ***** **** hahahaha* ******* ***** *** *** * **** **** *** ***** ***** *** ******** ** ********* ***** ******** ******** ****** ********* ***** **********
  • TroubleStyla TroubleStyla:
    ***** ** **** ****** ***** *** *** ***** ********* **
    +2
    hahahaha*** ****
    +1
  • 420x 420x:
    +1
    +3
    hahahaha ** hahahaha *** ***** ********* hahahaha***
    +2
    hahahaha *********
    +2
  • T Tropikal.MR:
    +1
  • 420x 420x:
    +1
    +1
  • 420x 420x:
    ********* **** * ***** ***** hahahaha ********* * ***** **** hahahaha* ******* ****** * * ********** ***** ***** ***** ******
  • D Dalibor:
    **** ******* ********** ******* ***** ***** ***** ****** ********* ** ********
  • T Tropikal.MR:
    **** ******* ********** ******* ***** ***** ***** ****** ********* ** ********
    +1
  • T Tropikal.MR:
  • T Tropikal.MR:
  • D Dalibor:
    ***** *** **** ***** ****** ******** ******** ** ****** ** ******* ********* hahahaha** ***** ********** ***** ***
  • T Tropikal.MR:
    ********** ******* ***** ****** ****** hahahaha* ****** ***** *** ********* ******** ******* ******
  • D Dalibor:
  • T Tropikal.MR:
  • D Dalibor:
    ***** ********* ******* hahahaha ********* ********* ******* ** hahahaha ********
  • T Tropikal.MR:
    ***** ****** hahahaha hahahaha** ********* ****** *** *****
  • T Turco:
    * *
    T Turco: * *