Herkese tekrar selamlar kankalarım

Herkse tekrar selamlar kankalarım. Şu evlere operasyon çekildiğinde tribe girip @Kanka dan rica edip üyeliğimi sildirmiştim. Ama sizi dışardan takip etmek yeterli olmuyor, insanın bazen kankalarına yardim edesi bazen kankalarından yardım isteyesi geliyor. Üyeliğimi aildirdiğimde elimde 4 köfteci haze vardı bunlardan ikisi herma olunca mecburen yol verdim diğer ikisiyle devam ediyorum. Kankalarım elimde kalan ikilinin bir tanesi 2 ay tuttuğum veg dönemini bitirdiğimde 2 gün karanlık sonrası çiçeklenmeye hemen girdi. Diğeri ise çiçeklenmenin 3. Haftasının sonunda naz ederekten çiçeklenmeye girdi ama boyu çok uzadi. Herşeyiyle aynı gübresi ışığı havalandırması. Nem ortalama 55 karanlık dönemlerde bu 70i bulduğu oluyor sıcaklıkta malum yaz ayı 35 dereceyi görüyor. Canna serisi kullanıyorum full bütün gübreler var, kullananlar bilir 4. Hafta pk13-14 dönemindeyim arada birde kendi yaptığım hamsi balıklı enzimle muzlu enzim veriyorum veg döneminde de güvercin gübresi şerbeti verdim 25. Gün ve 20 gün sonra iki kez. Şimdi biri normalden uzun sürecek gibi yoksa arayı çabuk kapatırmı? Hem kendi yaptığım doğal gübre hem canna sıvı gübre sıkıntı yaratırmı? Birde çok sıcak olduğundan ve saksılar bez saksı olduğundan toprak hergün kuruyor ve mecburen hergün su veriyorum haftada bir kez de boş sulama yapıyorum.. kankalarım sizce yanlış yaptığım bir şey varmı. Forumu okumak başka aklımdaki soruları sorup direk cevap almak başka. Tecrübeleri paylaşalım tecrübemiz artsın hesabı. Acemi-usta herkese bol hasatlar tatlı dumanlar. Tohumsuz abimize de selamlar bu vesileyle....

kankam ben organikçiyim o yüzden anladığım yere cevap vereyim :) fotoğraflarda karanlıkta kaldığı için yapraklarından bir sıkıntı var mı anlaşılmıyor, sen bitkini daha iyi bilirsin. şişeli besinler, özellikle seninki gibi markalı olanlar bildiğim kadarıyla zaten bitkinin optimum ihtiyacı için, yeteri kadar kullandığında ek olarak organik açıdan senin yaptığın kadar güçlü bir besine ihtiyacının olmaması gerekir diye düşünüyorum. birinden birini tercih etmen gerekiyor bence çünkü besin fazlalığının dönüşü biraz zor olur pkda. bir de ısı stresi bitkinin anormal uzamasına neden olabiliyor. nasıl 4 kardeş herşeyiyle birbirine benzemezse 4 bitkinin de aynı ortamda etkilendiği şeyler farklı olabilir, benim 4 bitkinin hepsi farklı sorunlar yaşıyor :D
Eyvallah kanka ben aslında full organik yapmak istiyorum ama canna serisini almış olduk diye kullanıyorum bitince yenilemeyeceğim fakat balık ve mız enzimini hangi hafta ne kadar verildiğine ilişkin hiç bir kaynağa rastlayamadım, güvercin gübresi ilk 25. Gün ve sonrasında 20. Gün diye biliyorum ama diğerlerini bilmiyorum yada nasıl bir takip yapmam gerekiyor müsait bir zamanda aydınlatabilirsen çok mutlu olurum kanka bol ve leziz dumanlar....

Kanka bu çiçeklenmeye normal zamanında giren kızım, yaprakları ne anlatıyor olabilir??

Bu ise çiçeklenmeye geç giren ve boyu uzayan kız bunun yaprakları da böyle...

Bir kaç gün ph 6,2 bol sulama yapayım diyorum ne dersin kanka????

kankam balıkta genelde yanma yapmayan bolca azot biraz biraz da fosfor ve potasyum var, ben genelde balık kafası gömüyorum bitkilerin altına saksı değiştirirken. çiçeklenmede azottan kısıp fosfor ve potasyuma dayaman lazım, bir sonraki growunda detaylı fikir alışverişini yaparız bunların :) yapraklara gelince, çiçeklenmenin ortalarından sonlarına doğru alt yapraklardan artık azot çekilmeye başlar bu da sararma yapar, o yapraklar genelde kendiliğinden dökülür ancak şu an verdiğin gübrelerin düzensizliğine de bakınca bu azot çekilmesinden ziyade potasyum fazlası gibi duruyor o kahverengi lekelerle birlikte. şişeli besinler konusunda onun ehli insanlar yine yönlendirir seni zaten ben şimdilik markalı besinine sadık kalmanı ve birkaç sulamanı boş geçmeni öneriyorum kankam. umarım kafan kadar sömeklerin olsun, bol şans :)
Eyvallah kanka çok teşekkür dediğin gibi bu haftayı boş sulama yapayım zira saksıları hazırlarken enzimlerden artakalan posayı topraklara karıştırmıştım bu yüzden olsa gerek bu sararmalar... potasyum fazlalığı görüşüne katılıyorum kafa gibi sömek yapsın diye abandığım doğrudur...

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • NewGardener NewGardener:
    **** ****** hahahaha ****
  • Ofelaket Ofelaket:
  • Ofelaket Ofelaket:
    ****** ****** ********* **** hahahaha*** **** **** **** **** hahahaha* ***** **** ******** ***** ***** ***** ********** **** ****
  • Ofelaket Ofelaket:
  • Ofelaket Ofelaket:
  • Ofelaket Ofelaket:
  • Ofelaket Ofelaket:
    ********** *** *** ******** ********** hahahaha***
  • Ofelaket Ofelaket:
  • H herhauzundibiayni:
    +1
  • powered powered:
    ***** ********* ******* *** **** ******** * ***** * ****** ********* *** *** ***** ****** ******** **** *** ***
    ***** ******* **** hahahaha ******** ********* ******* *** **** ******** * ***** * ******
    **** ** hahahaha* ******* ********* **** ** ********
  • Ofelaket Ofelaket:
  • H herhauzundibiayni:
    ******* ****** ******* ******* ****** ** ******* ** ******** ***** ********* ******* *** **** ******** * ***** * ******
    hahahaha**
  • Ofelaket Ofelaket:
    Ofelaket Ofelaket: ****