Herma,polen.

Yesil888

Ordinaryüs
Kankalar bitkim herma olmus ve ben fark etmeden cok az polen dökmüs.Bende bildigimi uyguladim.Bildigim; bütün tasaklarin elle tek tek temizlenmesi"zaten dokununca düsüyor" ve polenlerin üzerine kolonya siktim."alkol poleni öldürür diye biliyorum".Bu konuda bilgisi tecrübesi olan var mi?

AlqoSt

Üye
Kankalar bitkim herma olmus ve ben fark etmeden cok az polen dökmüs.Bende bildigimi uyguladim.Bildigim; bütün tasaklarin elle tek tek temizlenmesi"zaten dokununca düsüyor" ve polenlerin üzerine kolonya siktim."alkol poleni öldürür diye biliyorum".Bu konuda bilgisi tecrübesi olan var mi?
Muz cikartan bitkim vardi tohumlar ufak ufak olusmaya baslamisti hemen kesmemi soylemiştin kestim budadım 3.4 gundur kuruyor tohumlar şişti bu sürede ve daha da muzlar cogaldi benim bitki son haftalarindaydı ama. tavsiyeni sana tavsiye ediyorum

Yesil888

Ordinaryüs
Kanka senin bitkin hasata cok yaklasmisti, iyi kötü sömekerin olmustu, benim sömekler daha cok kücük hasata 5 haftam var, bundan dolayi sana kes dedim. Ayrica sende tohumlanma baslamisti, bende daha tohumlanma baslamadi, aradaki fark bu. Benim bitkide hasata yaklasmis olsaydi, ayni sana tavsiye ettigimi yapardim, yani keser hemen sömekleri gövdeden ve yapraklardan ayirirdim. Sana yazdiklarimin hepsi yasadim kanka, yani iskembeden sallamadim.

Yesil888

Ordinaryüs
Benim tohumlar genetik ama dandikti kanka, arkadasin growundan cikan tohumlari bana vermisti, onlari ektim, böyle oldu.Hayirlisi bi icimlik kurtaririm herhalde. Yeni tohum siparisi verdim, bir dahaki grow icin.

Ü

Üye silindi 37702

Guest
Muz cikartan bitkim vardi tohumlar ufak ufak olusmaya baslamisti hemen kesmemi soylemiştin kestim budadım 3.4 gundur kuruyor tohumlar şişti bu sürede ve daha da muzlar cogaldi benim bitki son haftalarindaydı ama. tavsiyeni sana tavsiye ediyorum
:D

Yesil888

Ordinaryüs
Kanka muz baska herma baska, ikisini bir birine karistirma. Bak biraz yukarida @AlqoSt ya yazdigim cevap var, ayni cevap senin icinde gecerli. Bence önce oku. Bana yalnis bilgi verdigimi ima etmeden önce.

Yesil888

Ordinaryüs
Bak bu herma olmus bitki, herma erken cicekte olur ve tasaklar gövde ile dallarin dipinden cikar,
1703613558412.png
Bak buda muz cikartan bitki.Muz ileri cicekte sömeklerin arasindan cikar.
1703613633094.png

AlqoSt

Üye
Ben kötü anlamda birşey kastetmedim burda yanlış anlaşılmasın. bana tavsiyen gayet yerindeydi.bitkiyi kestikten sonra bile muzlar arttı tohumlar gelişti bitkiyi kesince hemen ölmediğini yaşamaya gelişmeye devam ettiğini yaşayarak deneyimlemiş oldum.

Yesil888

Ordinaryüs
Ben kötü anlamda birşey kastetmedim burda yanlış anlaşılmasın. bana tavsiyen gayet yerindeydi.bitkiyi kestikten sonra bile muzlar arttı tohumlar gelişti bitkiyi kesince hemen ölmediğini yaşamaya gelişmeye devam ettiğini yaşayarak deneyimlemiş oldum.
Kanka seni yalnis anlamadim, yasadiklarimi, tecrübelerimi yazdim. Eger kestikten sonra hemen sömekleri yapraklardan ve dallardan ayirsaydin, o calyxler tohum olmazdi. Bunlari yapman gerekeni yazdim sana.

AlqoSt

Üye
Eyvallah yaprak temizligini saglam yaptim ama dallardan ayırmak eksik kaldı.tohumda tum bitkide degilde belli dallarda var problem yok.merak ettiğim hala yumuşaklar.kabuk yapmamis tohumlar kavanoza girene kadar sertleşir mi

Yesil888

Ordinaryüs
Seker yapraklari dahil sömeklerin her türlü besin,su kaynaginidan sömeklerden ayirmazsan------- Evet sertlesecekler, tohum olacaklar.

Son düzenleme:

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • Emmy Emmy:
    ***** ******* ***** ******* ********* ** ** ****** ****** ***** **** *** *** ******
  • Lemonhazelover Lemonhazelover:
    **** **** ******* ****** hahahaha**** *** *** *** ****** ** *** ** ***** ** ***** ******* hahahaha *** *** **** *** ** ** *** ******** * ***** ******** hahahaha *** ****** **** *** **** ******* ******** ****** ****** *******
  • Emmy Emmy:
    +1
  • Emmy Emmy:
  • Emmy Emmy:
    ********* ****** *** ***** ****** ***** ******** **** ***** **** ******* ***** ******* ***** * ***** **** *****
  • Emmy Emmy:
  • TroubleStyla TroubleStyla:
    **** ***** ******* * hahahaha***** hahahaha hahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahaha***
    ******** ** ******** ** ***** **** **** **** hahahaha**
    hahahaha ** **** ** ****** ****** ******* ********* ****** ******** **** *** *******
    ***** **** hahahaha *** * ** ********** ** ****** ***** *****
    ***** **** ******** ***** hahahaha**** ********** ********** ******
  • Emmy Emmy:
    +1
    *** *** **** ********** *** **** ***** ** ******** ********** ******** *******
  • Emmy Emmy:
    ***** ***** **** ***** **** ** ****** ******** ******** **** ** ******** *****
    ***** ****** hahahaha** * ***** hahahaha **
  • Emmy Emmy:
    ***** *** ***** ******* ******* ******* ******* ***** ******* ** ******** ****** *****
    +1
    ****** hahahaha** ******** ******** **** ****** ** ***** ********
    ****** ***** *** ***** ***** ******** * ****** hahahaha * ** ***** ** **** *** ****** ** * ******** **** ******** ***** hahahaha**** ********** ********** ******
  • Emmy Emmy:
    *** **** ********** *** ****** ********* *** *** ******* *** ** ******** *** ** *** ** ****** hahahaha** ******** ******** **** ****** ** ***** ********
  • Emmy Emmy:
    ** **
    Emmy Emmy: ** **