Hollanda'dan Gelen Purple Haze Günlüğüm (Indoor) - Update 17/06/2024

YouDet

Üye
Merhaba dostlar.

Hollanda'dan arkadaşımın getirdiği 3 adet Purple Haze tohumların birini ektim. Topraktan kafasını çıkardı. Şuan 1 hafta oldu.

Birini yada diğer ikisini birden bu hafta toprakla buluşturabilirim.

Haftalık olarak görselleri ve süreçleri paylaşmayı planlıyorum. Bu esnada yorum ve fikirlerinizi de bekliyorum.

Hasatınız bol olsun :cool:

18/05/2024 Görseller

26/05/2024 Görseller

Diğer iki tohumu da ektim. Bu hafta içerisinde çıktılar. Aralarında 2 gün var. Işıkları şuan 35-40 cm gibi bir mesafede. Şuan henüz sadece su veriyorum. Bu hafta sıvı NPK gübre ile takviye düşünüyorum. Forumdaki araştırmalarım devam ediyor. Işık olarak forumdan arkadaşların tavsiyesi ile 2 beyaz 1 sarı LED lambaya geçtim. Haftalık aşamalar hakkında bilgi ve fotoğraflar gelmeye devam edecek.

02/06/2024 Görseller ve Bilgiler

Bu hafta 25 litrelik kare saksılara geçiş yapıldı. Toprak Biobizz light mix. Saksıların dibine yaklaşık 3 cm curuf taşı serdim. 20.20.20NPK+Me olarak 1 kez gübre verildi. Bitki başına yaklaşık 20Ml gibi. Şuan için havalandırma eksiği kaldı, bu hafta içinde bu sorunu çözmeyi planlıyorum. Bitkilerimden birinin yaprağında büzülme oldu, hangi besininin eksiliğinden kaynaklı olduğunu bilmiyorum fakat manganez olma ihtimali üzerinde duruyorum.
Bu hafta amino asit takviyesi yapmayı planlıyorum. Ph ölçerim henüz gelmedi fakat 7,5 civarı olduğunu tahmin ediyorum. Ölçüm sonrasında ph düşürmek için gerekli çalışmaları yapacağım.
Sıcaklık ortalama 21-25 arası, nem +85 düzeylerinde.

08/06/2024 Görseller ve Bilgiler

Bu hafta herhangi gübre vermedim. Çok az derece amino asit verdim. Işık mesafesini biraz artırdım. Sıcaklık genel olarak ortalama 25 civarlarında. Nemi en az 90'da tutuyorum. PH yüksek. 7,5 8 civarlarında toprağın PH'ı. Toz kükürt sipariş ettim bu hafta elimde olur uygulamasını yapıp 6 civarlarına çekmeyi hedefliyorum.
Genel olarak sağlıklı görünseler de bazı uçlarda sarı lekeler ve bazı yapraklarda büzüşme var. Sebebini tam olarak anlamış değilim.
Kabinde değil odanın içerisinde büyütmeye devam ediyorum. Gözünüze çarpan bir yanlışım varsa erkenden düzeltmek isterim.

17/06/2024 Görsel ve Bilgiler

Bu hafta 1 kere 20.20.20npk+me iz elementli gübre verildi. 2 kere sıvı amino asit takviyesi yapıldı. Sıvı amino asit sonrası kızlar 3 haftada büyüdüğü kadar 1 haftada büyüdü. Çok güzel görünüyorlar.
PH 7,5 8 civarlarında gezdiği için pH düşürücü sıvı aldım, pH biraz düşünce besinlerin ettiği etki göze gelmeye başladı.
Üst yapraklar sorunsuz ve sağlıklı, alt yapraklar doğal olarak yavaş yavaş cansızlaşıyor.
Bu hafta eğitime başladım. İlk eğitimim yanlış olmuş forumdan arkadaşların tavsiyesi ile düzelttim. Daha sonra 1 2 hafta geçsin öyle başlarım diyerek fikir değiştirdim ve kablolayarak gövdeleri ilk düz formuna getirdim.
Geçen hafta getirdiğim toz kükürt pH düşürmede etkili olmadı, denemek isteyen arkadaşlara duyurulur, sıvı kükürt alabilirsiniz.
Kapalı kabinde değil odamda ayırdığım bir bölümde yetiştiriyorum, bu yada önümüzdeki hafta aldığım ilk yardım battaniyeleri ile kabin yapmayı planlıyorum ama gerek var mı bilmiyorum.
Not: Odam harika kokuyor hacılar :)))

Odadan video:

Son düzenleme:
dostum tohum kaliteli olabilir ama ışık sorunun var . ışıgın mesafesı kac cm bıraz daha yaklastır bıtkı govden cok uzun kalmıs buda yetersiz ışık anlamına gelıyor

YouDet

Üye
dostum tohum kaliteli olabilir ama ışık sorunun var . ışıgın mesafesı kac cm bıraz daha yaklastır bıtkı govden cok uzun kalmıs buda yetersiz ışık anlamına gelıyor
dostum önerin için teşekkür ederim, ışıkla olan mesafeyi kısaltacağım. şuan yaklaşık 50-60 cm gibi bir mesafede, yarı yarıya düşürsem sence yeterli olur mu?

gorilladam

Müptezel
Kankam ışığın kaç watt bilmiyorum ama çok zayıf gözüküyor bitki gelişemiyor. Ayrıca sarıya geçmenin anlamı yok ciceklenme başlamadan. Sana tavsiyem cob led yada torch led alman.

gorilladam

Müptezel
Veg dönemi için beyazların 10 tanesini yakmayı düşünüyordum hocam 3-4 bitki için bloomda ise gün ışığı olanların hepsini
Kankam eğer ışıkları henüz almadıysan cob lede dönüş yapmanı tavsiye ederim 3 adet 250w işini görecektir. Bütçe yok diyosan torchtan devam ama.

Mpt77

Üye
Kankam eğer ışıkları henüz almadıysan cob lede dönüş yapmanı tavsiye ederim 3 adet 250w işini görecektir. Bütçe yok diyosan torchtan devam ama.
Bütçeden dolayı torch aldım hocam şuan elimde lambalar beni 1-2 hasat boyu idare etsin daha güzel ve sağlam bir sisteme geçiş yapacağım o zamana ekonomik olarak kendimi toparlarım

gorilladam

Müptezel
Bütçeden dolayı torch aldım hocam şuan elimde lambalar beni 1-2 hasat boyu idare etsin daha güzel ve sağlam bir sisteme geçiş yapacağım o zamana ekonomik olarak kendimi toparlarım
Tamamdir kanka o zaman tesisatı kur, veg doneminde 10 beyaz 5 gün ışığı yakarsın (bitkiler kabini kapladığında kullan hepsini, daha ufaklarken hepsini yakmana gerek yok) bloom döneminde ise 10 gün ışığı 5 beyaz yakarsın. Duruma göre yine takviye ışık eklersin elinde bolca varmış çünkü. Işıkları nizami yerleştirmende fayda var. Bide maksimum verim almak için kafalarındaki plastiği çıkar kankam SMD panel karşılayacak seni. O şekilde çalıştır. Hasatın bol olsun şimdiden :)

Mpt77

Üye
Tamamdir kanka o zaman tesisatı kur, veg doneminde 10 beyaz 5 gün ışığı yakarsın (bitkiler kabini kapladığında kullan hepsini, daha ufaklarken hepsini yakmana gerek yok) bloom döneminde ise 10 gün ışığı 5 beyaz yakarsın. Duruma göre yine takviye ışık eklersin elinde bolca varmış çünkü. Işıkları nizami yerleştirmende fayda var. Bide maksimum verim almak için kafalarındaki plastiği çıkar kankam SMD panel karşılayacak seni. O şekilde çalıştır. Hasatın bol olsun şimdiden :)
Hocam kafalarındaki plastikleri çıkardım hepsinin şimdi başlangıçta bitkiler daha küçükken kaç tanesini yakmam gerekiyor kaç beyaz kaç gün ışığı biraz cahilim indoor konusunda tam anlayamadım kusuruma bakma

gorilladam

Müptezel
Hocam kafalarındaki plastikleri çıkardım hepsinin şimdi başlangıçta bitkiler daha küçükken kaç tanesini yakmam gerekiyor kaç beyaz kaç gün ışığı biraz cahilim indoor konusunda tam anlayamadım kusuruma bakma
Estf kanka ama burası başkasının konusu, burayı şişirmeyek profilime yaz hemen yardımcı olayım

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • No one is chatting at the moment.
  • deyorke Chat bot:
    deyorke Chat bot: ******* *** ******* *** *** *********