Hydroponic lemon pie W8 ciceklenme yardim

pinacolada

Yeni üye
Kankalar selam,
Forumdaki ilk mesajim, ilk growum.suanda bitkim 57. Gunde. Simdiye kadar ufak tefek Cal-Mag problemleri disinda buyuk bir problem yasamadim.

Ciceklenme 2hafta once basladi ve bugun cicekleklenmenin 3.haftasina giriyorum.
Bitki gunde 3-4litre su iciyor.

Sorum, bitkide cok fazla yaprak var, ciceklenme haftasinda bitkiden yaklasik 100yaprak aldim, ama 2hafta sonra yine eski gur haline geldi. Gecen hafta gene bi 50-70yaprak daha kestim ancak bitki surekli yaprak olusturuyor.

Tohum : 42fastbuds auto lemon pie( indica dominant)
Isik- 18/6 300w lux 30-35k
Gubre- AN grow,micro,bloom, bigbud, b52, budcandy,calmag,
Gubre miktari: @Kanka nin forumdaki tavsiyesi uzerine ciceklenme basladiktan sonra 1/3grow,1/3micro ve 1/1bloom koyuyorum.

son 1 haftadir hergun 3lt suya 10ml AN bloom, 4micro,4grow, 4ml bigbud, 4ml b52, 4ml budcandy, 3ml calmag koyuyorum.

Ppm 1000-1050 , PH 6.0
Bitki someklenme yerine yapraklanma yapiyor gibi,

Son düzenleme:

Kanka

Administrator
Yönetici
Kanka çiçeklenmeye başladıktan hemen sonra düşmiceksin grow microyu 3 de 1 ine , Bloomun 3. haftasına kadar hepsını tam dozaj gitmenı onerırım

pinacolada

Yeni üye
Kanka çiçeklenmeye başladıktan hemen sonra düşmiceksin grow microyu 3 de 1 ine , Bloomun 3. haftasına kadar hepsını tam dozaj gitmenı onerırım
Evet o mesajini forumda baska biryerlerde gec farkettim. Aslinda pinledigin mesajda o kisimi vurgularsan yeni yetistiriciler icin faydali olur.

Bir de yasadigim ulkede AN cok cok pahali.(1er litre micro,grow,bloom 3000tl) Ucuz micro,bloom, grow arastiriyorum ama cesaret edemiyorum. Konuyla ilgili tavsileriniz varmidir?
Sevgiler & Saygilar!!

Kanka

Administrator
Yönetici
hadi ya pahalıymış harbiden , normalde AN nın en ekonomik urunlerını kullanmaktasın , b52 bıraz pahalı dıye ben kullanmayı kestım bı sorun yok sende kesebılırsın tasarrufa gidersen

Kankalar selam,
Forumdaki ilk mesajim, ilk growum.suanda bitkim 57. Gunde. Simdiye kadar ufak tefek Cal-Mag problemleri disinda buyuk bir problem yasamadim.

Ciceklenme 2hafta once basladi ve bugun cicekleklenmenin 3.haftasina giriyorum.
Bitki gunde 3-4litre su iciyor.

Sorum, bitkide cok fazla yaprak var, ciceklenme haftasinda bitkiden yaklasik 100yaprak aldim, ama 2hafta sonra yine eski gur haline geldi. Gecen hafta gene bi 50-70yaprak daha kestim ancak bitki surekli yaprak olusturuyor.

Tohum : 42fastbuds auto lemon pie( indica dominant)
Isik- 18/6 300w lux 30-35k
Gubre- AN grow,micro,bloom, bigbud, b52, budcandy,calmag,
Gubre miktari: @Kanka nin forumdaki tavsiyesi uzerine ciceklenme basladiktan sonra 1/3grow,1/3micro ve 1/1bloom koyuyorum.

son 1 haftadir hergun 3lt suya 10ml AN bloom, 4micro,4grow, 4ml bigbud, 4ml b52, 4ml budcandy, 3ml calmag koyuyorum.

Ppm 1000-1050 , PH 6.0
Bitki someklenme yerine yapraklanma yapiyor gibi,

kanka umrarım sorunsuz hasadını alırsın bitkin güzel görünüyor nasıl Hydroponic yorucumu 2.growa DWC başlıcam ben de nasip olursa yorumlarını bekliyorm

pinacolada

Yeni üye
kanka umrarım sorunsuz hasadını alırsın bitkin güzel görünüyor nasıl Hydroponic yorucumu 2.growa DWC başlıcam ben de nasip olursa yorumlarını bekliyorm
Cok yorucu degil aslinda, ilk hydroponic denemen olacaksa Advanced Nutrients tavsiye ederim - PH ayarlamaya pek gerek kalmiyor.
Ayrica Hydroguard ilk haftalarda muhakkkak kullanilmali.
ikinci ekimim icin hesapli gubre bakiyorum (AN yasadigim yerde cok pahali)

8. haftada toplam 2 defa su degistirdim, 4.haftadan beri sadece su eksildigi zaman nutrientli su ilave edip PPM i kademeli olarak arttiriyorum.
Yasadigim yer tropikal bolge buyuzden 24 saat klima acik.
Air pump icin SOBO nun SB-988 modelini kullaniyorum. 15 lt kovada suan 3 tane air stone calisiyor.
Su sogutmasi ile ilgili fotografta gorulen basit duzenegi kurdum. Icine buzlukta buz haline getirdigim su siselerini atiyorum suyun sogumasini sagliyor,

Son düzenleme:
Cok yorucu degil aslinda, ilk hydroponic denemen olacaksa Advanced Nutrients tavsiye ederim - PH ayarlamaya pek gerek kalmiyor.

8. haftada toplam 2 defa su degistirdim, 4.haftadan beri sadece su eksildigi zaman nutrientli su ilave edip PPM i kademeli olarak arttiriyorum.
Air pump icin SOBO nun SB-988 modelini kullaniyorum. 15 lt kovada suan 3 tane air stone calisiyor.
Su sogutmasi ile ilgili fotografta gorulen basit duzenegi kurdum. Icine buzlukta buz haline getirdigim su siselerini atiyorum suyun sogumasini sagliyor,

yorumun için teşekkür ederim kankacım ben Açıkcası AN değil de Canna Aqua Serisini düşündüm ilk grow için onunda PH perfect teknolojisi var kankam istersen sende bi bak Daha uyguna gelebilir AN'den ayrıca google da biraz kurcaladım kullanıcılar memnun bu arada dediğin gibi Hydroguard şart diyor herkes hatta birisi kök çürüme problemi yaşadığı sırada hydroguard sayesinde çözmüştü bilmiyorum sitelerde varsa alırım ondan da kanka bide 8 haftada toplam 2 defa su değiştirdim diyorsun haftalık değiştirmemize gerek yok mu suyu ? kimi haftalık değiştiriyor biraz kişisel bişey mi ?

pinacolada

Yeni üye
Haftalik degistirdiginde isin hammaliyeti buyuk ayrica degistirilen her kovada bosa harcanan nutrient fazla oluyor.

Ayrica eminim okumussundur. Kok curumesinde Su sicakligi ve icerinin isik izolasyonu onemli. Koklerin curumesini en aza indirmek icin kovayi olabildigince isiktan izole edip kapatiyorum. kapagini su eklemeleri yada su degistirmelerinde bile acmiyorum. Kova icinin ortamini istenilen kosullarda koruyabiliyorsan su degistirmeye gerek yok.

Buarada Canna Aquaya baktim o da burada cok pahaliymis :(

Haftalik degistirdiginde isin hammaliyeti buyuk ayrica degistirilen her kovada bosa harcanan nutrient fazla oluyor.

Ayrica eminim okumussundur. Kok curumesinde Su sicakligi ve icerinin isik izolasyonu onemli. Koklerin curumesini en aza indirmek icin kovayi olabildigince isiktan izole edip kapatiyorum. kapagini su eklemeleri yada su degistirmelerinde bile acmiyorum. Kova icinin ortamini istenilen kosullarda koruyabiliyorsan su degistirmeye gerek yok.

Buarada Canna Aquaya baktim o da burada cok pahaliymis :(
eyv kankam aynen ışık düşmemesi lazım suya dediğin gibi çok sorun oluyor....Bilgilendirme için teşekkürler eğer koşul koruyabiliyorsak 4 haftada 1 değiştirmek iyi yani bakalım bizim serüven nasıl olucak knk :D

pinacolada

Yeni üye
ilk haftalar tribe girmemek, sakin olmak lazim knk. ilk hafta 6-7 saat elektrik kesintisi yasadim, eyvah kokler curuyecek diye odum koptu. hicbirsey olmadi. Ben sana benim kovanin fotografini gondereyim, burada hazir aldim ama kendin de yapabilirsin .

Ü

Üye silindi 18784

Guest
Çiçeklenmenin 3.haftasına girdiysen elleyemezsin. Ellersen strese sokarsın. File kullanımın yanlış bu arada. File öyle dallar içinden geçsin diye değil her bir kareyi doldurmak üzere yapılır.

pinacolada

Yeni üye
Çiçeklenmenin 3.haftasına girdiysen elleyemezsin. Ellersen strese sokarsın. File kullanımın yanlış bu arada. File öyle dallar içinden geçsin diye değil her bir kareyi doldurmak üzere yapılır.
Tesekkurler yorumun icin. Ilk growum oldugu icin training konusunda cok bilgisizim. LST yi de dogru durust yapamadim. Yani artik yapraklari alma diyorsun? Dogru mu anladim?

Ü

Üye silindi 18784

Guest
Tesekkurler yorumun icin. Ilk growum oldugu icin training konusunda cok bilgisizim. LST yi de dogru durust yapamadim. Yani artik yapraklari alma diyorsun? Dogru mu anladim?
Evet dostum elleme yaptığın her stres sana eksi olarak döner çiçek döneminde.

ilk haftalar tribe girmemek, sakin olmak lazim knk. ilk hafta 6-7 saat elektrik kesintisi yasadim, eyvah kokler curuyecek diye odum koptu. hicbirsey olmadi. Ben sana benim kovanin fotografini gondereyim, burada hazir aldim ama kendin de yapabilirsin .
kanka ben de hazır alıcam 20 Litre https://www.growkent.com/urun/hm-dwc-kit-20-litre Başlangıç için yeter diye düşünüyorum bakalım nasıl olucak bunlara + Dijital Ph metre alıcam yanına canna gübre ek olarak 250w ya da 400HPS Malum havalar soğudu iyice 2 Auto yapıcam iyi hasat alrıım diye düşünüyorum bakalım nasıl olucak

Hydroguardın Türkiyede emsallerine yada kendisine nasıl ulaşabiliriz

yorumun için teşekkür ederim kankacım ben Açıkcası AN değil de Canna Aqua Serisini düşündüm ilk grow için onunda PH perfect teknolojisi var kankam istersen sende bi bak Daha uyguna gelebilir AN'den ayrıca google da biraz kurcaladım kullanıcılar memnun bu arada dediğin gibi Hydroguard şart diyor herkes hatta birisi kök çürüme problemi yaşadığı sırada hydroguard sayesinde çözmüştü bilmiyorum sitelerde varsa alırım ondan da kanka bide 8 haftada toplam 2 defa su değiştirdim diyorsun haftalık değiştirmemize gerek yok mu suyu ? kimi haftalık değiştiriyor biraz kişisel bişey mi ?
Düzenli değiştirmek kovayı güzelce temizlemek tuzu giderdiği için kök çürüpğni ortadan kaldırır

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • kkush kkush:
    ***** ** ****** ******* hahahaha *** *** ******** ********* ******* ********* ****** ***** ***** ********** ** ****** *** hahahaha**
  • kkush kkush:
    ***** ****** **
  • F Firstgrow0:
    ******** **** ***** hahahaha*
  • F Firstgrow0:
  • TabldotLife TabldotLife:
    ** hahahaha
  • kkush kkush:
  • kkush kkush:
    **
    +1
  • F Firstgrow0:
    **** ****** *** ****** ** *** **** **** hahahaha ** **** ***** **
    ***** *** hahahaha *** ******* ** ***** ******* ******* ***** **** ** ** ********* * ** ** *** ********* * **** ******* ******
    ********** hahahaha******* ******** **
  • kkush kkush:
    ***** *** ****** ****** hahahaha****** ******** ****** *** *** hahahaha** ****** ******* *** hahahaha*** hahahaha*****
  • kkush kkush:
  • kkush kkush:
    ** ** ******** *** ** ******** **** hahahaha*****
  • kkush kkush:
    ***** hahahaha* ***** **** ********* hahahaha*
    ******* ** **** *** ** ** ********* **** * ****** ** ********** ** hahahaha
  • kkush kkush:
    ******* ***** ****** ** ** ** ********* **** * * ** hahahaha**
    ***** ********** ******* ****** ******* hahahaha***