Işık konusunda yardım

Kaya12

Yeni üye
Herkese selam öncelikle kankalar ben yeni başlayacam ve yeni bir sistem kuracam orta yollu bi sistem düşünüyorum kabin ve kullanacağım ışık konusunda çok araştırdım ama herkes farklı bişey demiş 2 yada 3 kök için en ideali ne tavsiye edersiniz yetişmeden hasada kadar ugrastirmayacak bi ışık olsun istiyorum şimdiden eyvallah cevaplarınız için kankalar

LucaChangretta

Kıdemli Üye
bitki başına en az 100w olmalı 150w olursa daha iyi olur ben şuan 4 bitkiye 800w veriyorum ne kadar ışık verirsen o kadar hasat alırsın

Führer

Üye
Herkese selam öncelikle kankalar ben yeni başlayacam ve yeni bir sistem kuracam orta yollu bi sistem düşünüyorum kabin ve kullanacağım ışık konusunda çok araştırdım ama herkes farklı bişey demiş 2 yada 3 kök için en ideali ne tavsiye edersiniz yetişmeden hasada kadar ugrastirmayacak bi ışık olsun istiyorum şimdiden eyvallah cevaplarınız için kankalar
Kanka iki bitki için 300 veya 400 watt cob led işini görür diye düşünüyorum. Hps de kullanabilirsin ancak yazın sıcaklık sorunu yaşarsın onunla

Kaya12

Yeni üye
Uğraşmayacak bir şey istiyorsan quantum board led alacaksın her dönem kullanırsın ısı sorunu yaşamazsın yıllarca kullanırsın elektrik tasarrufu yaparsın. Tabi fiyatı da ona göre fazla olur. Işığa ne kadar bütçe ayırdın?
Kanka 2000 civarı falan maksimum bide ugrastirmayacak beni çünkü yeterli bilgim yok ilk defa yapacam

Ü

Üye silindi 24060

Guest
Tüm dönem cfl lamba al groekent te görmüştüm 250w veya üzeri hem bitkiyi yakmazsın hem fazla masraf etmezsin elektrik bilgin varsa 6500k ile 2700k cfl karışımı yap kendin bütün dönem kullanırsın 10 tane 23w 1500lm işini görür ben acemiliğimi o şekilde başladım gayette hoşuma gitti

Ü

Üye silindi 24060

Guest
Cfl lambalarda w değeri Düştükçe lümen değeri artıyor Yüksek watt yüksek lümen değildir ona dikkat et. Ben ilk filizlenmede 7000k bile kullandım tabi bir mh ve hps olmuyor

Kaya12

Yeni üye
Cfl lambalarda w değeri Düştükçe lümen değeri artıyor Yüksek watt yüksek lümen değildir ona dikkat et. Ben ilk filizlenmede 7000k bile kullandım tabi bir mh ve hps olmuyor
Kanka hiç bilgim yok bu konuda bunun hazır olanı yok mu tavsiye edeceğin yada aynı işlevi görecek bi led ışık

Ü

Üye silindi 24060

Guest
Ledler pahalı ama uzun ömürlü yukarıda paylaşmış arkadaşlar

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • Emmy Emmy:
    **** **** hahahaha *******
  • Night owl Night owl:
    ** *** ********* ********** ********* hahahaha ** ****** *** *** **** *** ********* ****** ********* ***** ****** ** *****
  • zero00 zero00:
    * ******* hahahaha*** **** ** hahahaha**** ******** **** hahahaha******** ****
  • Mest Mest:
    ******** ** * hahahaha** ***
  • Mest Mest:
    ** ** **** ** ***** *** ***** ******* **
  • Night owl Night owl:
    ***** **** ***** **** ******* *** ******* * ******* hahahaha*** **** ** hahahaha**** ******** **** *****
  • zero00 zero00:
    ******** ** ******** ********** hahahaha*
  • Night owl Night owl:
  • Night owl Night owl:
    ******* ***** **** ******* ******** ** ******** ********** hahahaha*
  • Mest Mest:
  • zero00 zero00:
    **** ******* hahahaha ***** ****** **** ****** ********** ********** *****
  • Mest Mest:
  • zero00 zero00:
  • zero00 zero00:
    ****** *** ******** ***** ********** *** ** **** ******** ******** **********
  • zero00 zero00:
    ********* hahahaha* ****** hahahaha **** **** hahahaha**
  • Mest Mest:
    ***** **** ****** ********* *** *** ****** ****** ****** ****** ********* ****
  • zero00 zero00:
  • Mest Mest:
  • zero00 zero00:
    hahahaha** ********** * **
  • Mest Mest:
  • zero00 zero00:
  • zero00 zero00:
  • zero00 zero00:
  • Mest Mest:
    **** hahahaha ***** ****** ********* hahahaha* ***
  • Emmy Emmy:
    hahahaha*** *****