Işık mesafesi

Sömekoow

Yeni üye
Kankalar şu konuyu Bi çözemedim ışığı bitkinin en üstten mi mesafe ayarlanıyor yoksa ışık ile direk saksı arasında mı ayarlanıyor mesafe mesela bitki büyüdü yukarı doğru ışık hep aynı mı kalıyor bu konuyu aydınlatır mısınız

Ü

Üye silindi 16048

Guest
20 40 cm arasında değişiyor ışığın gücüne bağlı değişiklik olabilir fakat Cob Led kullanıyorsan avucunun içini ışığın altına aç elini aşşağa indir dikkatli gözlemle ışığın avucunun içinde kırıldığı an 10 cm altına koy bitkini

Yani ışığın rengi avucunda değişicek hafif

Sömekoow

Yeni üye
20 40 cm arasında değişiyor ışığın gücüne bağlı değişiklik olabilir fakat Cob Led kullanıyorsan avucunun içini ışığın altına aç elini aşşağa indir dikkatli gözlemle ışığın avucunun içinde kırıldığı an 10 cm altına koy bitkini

Yani ışığın rengi avucunda değişicek hafif
Toch Led lamba var şuan 2 tane 7 tane daha aldım 9 tane olacak 2 bitkinin üstünde şuan bitkinin en üst mesafesiyle 20 cm var arasında diğer lambalar da gelince 40cm yapmayı düşünüyorum yapraklar aşağı doğru bakıyorlar son günlerde nedendir acaba sarkık şekilde

Ü

Üye silindi 16048

Guest
Toch Led lamba var şuan 2 tane 7 tane daha aldım 9 tane olacak 2 bitkinin üstünde şuan bitkinin en üst mesafesiyle 20 cm var arasında diğer lambalar da gelince 40cm yapmayı düşünüyorum yapraklar aşağı doğru bakıyorlar son günlerde nedendir acaba sarkık şekilde
Kaç bitki boyları kaç odanı ısısıda çok önemli sıcaktan bayıltma

Ü

Üye silindi 16048

Guest
Işıkdan vuran ısı bitkiye vurduğunda bitki dahada sıcak olur içindeki su bitkiyi baygınlaştırır Kanka ona biraz dikkat et

Bitkin 30 cm desek 30 cm bitki 1 aylık desen senin ışığı 35 40 cm den başlaman lazım 1 hafta gözlemle boya giderse yaklaştır 30 cm ye kadar

Bitki yaprakları normal seviyede tutana kadar " yukarı ve aşşağı bağgın olmicak" hafif Bi tık yaprak yukarı eğim alabilir ışık mesafeni ayarlamış olursun özelden yazsan detaylı resimle birazdaha yardımcı olabilirim

Sömekoow

Yeni üye
Işıkdan vuran ısı bitkiye vurduğunda bitki dahada sıcak olur içindeki su bitkiyi baygınlaştırır Kanka ona biraz dikkat et

Bitkin 30 cm desek 30 cm bitki 1 aylık desen senin ışığı 35 40 cm den başlaman lazım 1 hafta gözlemle boya giderse yaklaştır 30 cm ye kadar

Bitki yaprakları normal seviyede tutana kadar " yukarı ve aşşağı bağgın olmicak" hafif Bi tık yaprak yukarı eğim alabilir ışık mesafeni ayarlamış olursun özelden yazsan detaylı resimle birazdaha yardımcı olabilirim
Konu 'Yeni torch Led sistemi yaptım önerileriniz?' https://www.tohumsuz.com/threads/yeni-torch-led-sistemi-yaptım-önerileriniz.17877/

Usta yeni konu açtım fotoğrafları da çektim yorumlar mısın teşekkür ederim şimdiden önerilere ihtiyacım var

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • T terbiyeligunahkar:
    ****** ******* *** *** hahahaha ** ****** hahahaha
  • T terbiyeligunahkar:
    ******* ******** *** **** *** ***** *** ******* ******* ******* *** hahahaha** ********
  • T terbiyeligunahkar:
  • M merto1835:
    hahahahahahahaha
  • M merto1835:
    hahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahaha
  • M merto1835:
    ****** hahahaha* ****** *****
  • D delimet35:
    ********* **** ********** ** ***** ***** hahahaha
  • M merto1835:
  • D delimet35:
    ****** hahahaha hahahaha*
  • D delimet35:
    hahahaha **** ****** ********** ********** ***** **** ********** hahahaha***
  • Mest Mest:
    hahahahahahahaha
  • Mest Mest:
    ********* ****** ** *
  • Mest Mest:
    ******* ***** ********** **** ****** ******* ****** ********** ********* ***** ******* ***** **** hahahaha ******* ******* hahahaha ****** ********
  • D delimet35:
  • Mest Mest:
  • Mest Mest:
  • Z zanova:
  • M Mpt77:
    ******** ********* hahahaha *** hahahaha* ****** ****** ********** hahahaha** ***** *** ***
  • M Mpt77:
    ********** ****** ********** ****** ******* hahahaha ** ******* ***** hahahaha* ***** **********
  • bandaleros bandaleros:
  • B biggie34_:
    *** *** ********** **** hahahaha* *** ****** ********** ****** ********** ****** ******* hahahaha ** ******* ***** hahahaha* ***** **********
  • B biggie34_:
  • bandaleros bandaleros:
  • VisneliKadayif VisneliKadayif:
    ***** hahahaha** **
  • bandaleros bandaleros:
    bandaleros bandaleros: *****