Işıklandırma konusunda merak edilenler ve kafanıza takılanlar

designer55

Yeni üye
Bu konu başlığı altında merak ettiklerinizi ve kafanıza takılanları sorabilirsiniz.
Gaha önceden akvaryum bitkisi yetiştirmiş olup çok iyi sonuçlar alabilen birisiyim. Fakat bu konuda tam olarak bilgim net yoktur. Fakat bir bitkinin hangi ışıkta size hangi tepkiyi verebileceği konusunda kafanıza takılanlar konusunda sizlere yardımcı olabilirim.
Akvaryumda bitki yetiştirmenin zorluğunu bilen birisi olarak dış ortamda ışık sağlamanın kolay olduğu düşüncesi ile bilgilerimi sizlerle paylaşmak istedim.
Evet sorularınızı kafanıza takılanları nasıl bir ışık ortamı oluşturmanız gerektiğini ve tabi ki sizlerinde bilgilerini ve deneyyimlerini bu başlık altında paylaşabiliriz.

Dakyy

Yeni üye
hocam iyi günler dilerim kenevir bitkisi sarı ışık alınca ne olur veyahut beyaz ışık alınca ne olur ya da mor ışık alınca ne olur neyin göstergesidir bu anlatabilir misiniz

Merhaba. Aşağıya linkini bırakacağım led için fikrini almak istiyorum. Fiyat performans olarak. 

https://evdebitki.com/products/bitki-yetistirme-lambasi-led?variant=32231961231492

designer55

Yeni üye
Dakyy' Alıntı:
hocam iyi günler dilerim kenevir bitkisi sarı ışık alınca ne olur veyahut beyaz ışık alınca ne olur ya da mor ışık alınca ne olur neyin göstergesidir bu anlatabilir misiniz

Bu bitki üzerinde deneyimim ne yazık ki yok ama bitki gelişiminde bitkinin gelişim sürecinde yani sömeklenmeden önce ki süreçte 10.000 k buz beyazı powerled ile yeterli gelişimi alabilirsiniz. sömeklenme aşamasında bitkiyi coşturmak için deepred denilen power ledi gönül rahatllığıyla kullanabilirsin.

PurpleHaze21' Alıntı:
Merhaba. Aşağıya linkini bırakacağım led için fikrini almak istiyorum. Fiyat performans olarak. 

https://evdebitki.com/products/bitki-yetistirme-lambasi-led?variant=32231961231492

performans açısından power led ile farklı hiç bir performans değişikliği göstereceğini düşünmüyorum. Fiyat konusuna gelince power led kullanmak bana daha mantıklı geliyor ortalama 1000-1500 tl ye bundan daha yüksek performanslı bir power led elde edebilirsiniz. Power led ve bunu kullananlar varsa fikirlerini gerçekten bende merak ediyorum. Ama kesimlikle şahsi fikrim iyi bir şekilde toplanmış bir power ledden hiç bir farkı olmadığıdır.İyi bir şekilde toplanmıştan kastım örneğin; 10 adet buz beyazı 10,000 kelvin 4-5 adet deep red   2-3 adet royal mavi gibi dizildiğini var sayarsak bence aynı performansı alırsın. Adet birimleri örnektir. 100 adet e 40-50 adet 20-30 adet gibi arttırılabilir.

hocam iş görürmğ bu ışık ?

Ekli dosyalar

• 1ABC28A1-B1E1-4288-B0AE-5C7E0428BEC7.jpeg
    1ABC28A1-B1E1-4288-B0AE-5C7E0428BEC7.jpeg
    519.7 KB · Görüntüleme: 5
  • D19ABC3F-ED38-403F-82FC-A7E799CC3083.jpeg
    D19ABC3F-ED38-403F-82FC-A7E799CC3083.jpeg
    233.2 KB · Görüntüleme: 6

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • No one is chatting at the moment.
  • deyorke Chat bot: