ilk grow eksiklerim için önerilerinizi bekliyorum [ yeni ekipmanlar geldi, konu güncellendi]

wizard

Üye
herkese iyi forumlar arkadaşlar. forumdaki ilk konumda sizlerden yardımlarınızı bekliyorum. ilk defa grow yapacağım. arkadaşımın hediyesi olan ışık ve tohum bulunuyor sadece. + diğer malzemelerin çoğunu temin ettim yine bazı eksikliklerim var.

elimdekiler:
  • mars hydro ts3000 ışık
  • Hydro Shoot 150*150*200 çadır
  • HESİ ROOT COMPLEX 1000ML
  • HESİ TNT COMPLEX 1000ML
  • HESİ POWER ZYME 1000ML
  • HESİ COCO 1000ML
  • HESİ BOOST 1000ML
  • HESİ PK 13/14 1000ML
  • HESİ SUPERVİT 50ML
  • BİBOBİZZ PH UP 250ML
  • BİBOBİZZ PH DOWN 250ML
  • BİOBİZZ CAL-MAG 250ML
  • toprak
  • tohum
  • sıcaklı ve nem ölçer
alınacaklar:
  • nemlendirici
  • zamanlı priz
  • ph metre
  • saksı (8 lt air saksı düşünüyorum, forumda elimdeki ekipmanların benzeriyle yapan bir arkadaş çok memnun kalmış)
  • giriş çıkış fanı
  • karbon filtre
  • fan

elimde yeni gelen tohumlarla beraber 14 adet autoflower lsd tohumu oldu. sistemi kuracaktım fakat memlekete gittiğimden dolayı kuramadım. kesin dönüş yaptım ve artık başlama zamanı geldi. kalan ekipmanlar hakkında nasıl yol izlemeliyim? karbon filtreyi sonra almayı düşünüyorum bütçeyi zorlamamak açısınından. giriş ve çıkış fanı kafamı kurcaladı biraz farklı sesler duyunca. sizce neleri almalıyım?

Son düzenleme:

CahilKush

Doktor
herkese iyi forumlar arkadaşlar. forumdaki ilk konumda sizlerden yardımlarınızı bekliyorum. ilk defa grow yapacağım. arkadaşımın hediyesi olan ışık ve tohum bulunuyor sadece.

elimdekiler:
mars Hydro TS3000
5 adet autoflower lsd tohumu var.

kabin, saksı, toprak, vb. diğer şeyler içinde aklımda bir şeyler var fakat deneyimsiz olduğum için bu konuda sıçıp sıvamak istemiyorum. deneyimlerinize güvenerek eldeki ışık ve genetiğe göre nasıl bir yol izlemem gerek. kalan malzemeler için 10k bütçe çıkabilirim. önerilerinizi bekliyorum dostlar.
Kanka bütçen ve elindeki ışık harika zaten o ışık şuan başlı başına 15k falan olması lazım , şöyleki en aşağı 100x100x200 bir kabin bunu 120x120 yapsan veya 150x150 daha iyi çünkü ts300 bin büyük bir ışık burda temel husus havalandırma giriş çıkışların iyi olmalı ve karbon filitre iyi olmalı yeterli olmalı bunlar en çok paranı alacak şeylerdir açıkçası pek anlamam karbon filitre alana göre ne kadar olmalı giriş çıkışlar ne olmalı bende alırken arkadaşım yardimt etmişti , ama sana tavsiyem seedsler auto o yüzden önce gidip auto ile ilgili başlıkları okuyup iyiyce ne yapmam yads yapmamam gerektiğini kavramaktir çünkü auto hata stres vb şeyleri kaldırmaz kanka hüsran olur benim suanlik diyeceklerim bunlar pek yardımcı olmadım biliyorum ama kabin kurulumları hakkında daha bilgili arkadaşlar burayı dolduracaktır. @Kanka @higthead

wizard

Üye
Dostum havalandırma vs dıger urunler vs ıcın alan ölçüsü lazım.
5-6 adet bitki bakarım diye düşünüyorum eğer ışık yeterli gelirse. 5-6 bitkiye yetecek bir şekilde çadır olursa iyi olur. geniş alanda çalışmak benim için daha iyi olur. 150x150 gözüme daha iyi geldi gibi. bilen arkadaşlar o alan sana fazla gelir falan derse sıkıntı yok.

wizard

Üye
O arkadaştan banada lazim kanka :D
growcu bir arkadaşım kendisi. yurtdışına çıktığı için bana bıraktı ışığı diğer alet edavatları başkasına vermese daha iyi olacaktı :D. o eksiklikleri artık kendim halledeceğim. kendisi yapacağı en büyük yardımı yaptı daha fazla bunaltmak istemiyorum onuda.

wizard

Üye
Kanka bütçen ve elindeki ışık harika zaten o ışık şuan başlı başına 15k falan olması lazım , şöyleki en aşağı 100x100x200 bir kabin bunu 120x120 yapsan veya 150x150 daha iyi çünkü ts300 bin büyük bir ışık burda temel husus havalandırma giriş çıkışların iyi olmalı ve karbon filitre iyi olmalı yeterli olmalı bunlar en çok paranı alacak şeylerdir açıkçası pek anlamam karbon filitre alana göre ne kadar olmalı giriş çıkışlar ne olmalı bende alırken arkadaşım yardimt etmişti , ama sana tavsiyem seedsler auto o yüzden önce gidip auto ile ilgili başlıkları okuyup iyiyce ne yapmam yads yapmamam gerektiğini kavramaktir çünkü auto hata stres vb şeyleri kaldırmaz kanka hüsran olur benim suanlik diyeceklerim bunlar pek yardımcı olmadım biliyorum ama kabin kurulumları hakkında daha bilgili arkadaşlar burayı dolduracaktır. @Kanka @higthead
karbon filtre bitki sayısından ziyade anladığım kadarıyla çadırın alanıyla ilgili. elimdeki ışığın iyi olduğunu biliyorum fakat nasıl yol izleyceğim biraz kararsızım. auto ile ilgili youtube videolarını izledim. besinleri ve bakımları düzgün hallettiğim müddetçe başka problem olacağını sanmam. sistematik ve düzenli bir insanım bitkiye en iyi şekilde bakacağımı düşünüyorum. beslenme periyodlarını kaçırmam ve mümkün mertebe en iyi takviyeleri veririm. eldeki şeylerle en iyisini nasıl çıkaracağımı bir kere öğrensem yeter diye düşünüyorum.

CahilKush

Doktor
growcu bir arkadaşım kendisi. yurtdışına çıktığı için bana bıraktı ışığı diğer alet edavatları başkasına vermese daha iyi olacaktı :D. o eksiklikleri artık kendim halledeceğim. kendisi yapacağı en büyük yardımı yaptı daha fazla bunaltmak istemiyorum onuda.
Kanka o ışığı vermiş daha ne ts3000 binle bitkilerin Allah olur Allah ama auto seeds yapcan bro auto iyi araştır , ama özetle stabil ısı nem dereceleri buda filizlenme döneminde 22 derece 75 80 nem 10 günden itibaren 60 nem 24 26 derece çiçeklenme dönemi 45 50 nem 26 28 derece bunlar harika oranlar , sonrasında eğer ki toprak kullanacaksan verdiğin su oranı çok önemli Ağa bitkiyi çok sularsan kök gelişmez bitki büyümez cük kadar bitkilerin olur zaten 30 ila 35 gün. Ciceklenecektir ve bir diğeri önemli husus autoyu lst den başka eğitim verme belki çok sağlıklı ilerliyorsa bir kez kelle alma topping ama bence gereksiz. Lst yeterli ve tabi ki autonu direkt olarak başlayıp bitirecegin saksıda yapacaksın yok surda filizlendir sonra bu litre saksıya alırım falan aman ha auto stres sevmez kolay kolayda çıkmaz ve kayıp olan her gün daha az sinek demektir.

Son düzenleme:

higthead

Jolly Green
150x150 kabın efsanedır guzeldır.

Dostum 4-5 bitkide kalırsan 680m3h gayet ıdealdır cıkıs setın quıte serısı drkarbonfıltreden sasma bu ısın ehlıdır

5-6 bitki üzeri ise 890m3h karbon fıltre set onerırım aynı m3 fan set

quıte serısı olmaz dersen normal serılerde var sayfada

Girişin ise

wizard

Üye
Kanka o ışığı vermiş daha ne ts3000 binle bitkilerin Allah olur Allah ama auto seeds yapcan bro auto iyi araştır , ama özetle stabil ısı nem dereceleri buda filizlenme döneminde 22 derece 75 80 nem 60 günden itibaren 60 nem 24 26 derece çiçeklenme dönemi 45 50 nem 26 28 derece bunlar harika oranlar , sonrasında eğer ki toprak kullanacaksan verdiğin su oranı çok önemli Ağa bitkiyi çok sularsan kök gelişmez bitki büyümez cük kadar bitkilerin olur zaten 30 ila 35 gün. Ciceklenecektir ve bir diğeri önemli husus autoyu lst den başka eğitim verme belki çok sağlıklı ilerliyorsa bir kez kelle alma topping ama bence gereksiz. Lst yeterli ve tabi ki autonu direkt olarak başlayıp bitirecegin saksıda yapacaksın yok surda filizlendir sonra bu litre saksıya alırım falan aman ha auto stres sevmez kolay kolayda çıkmaz ve kayıp olan her gün daha az sinek demektir.
teşekkürler paylaştığın bilgiler için. auto konusundan biraz tırsmadım değil. merak ediyorum ısı 22 değilde 15 dereceye düşse nolur hasat çok mu az olur veya ölür mü malum kış geldi? çadır sıcaklığını sabit tutmak için nasıl bir yol izlemem gerek bununla ilgili bir cihaz var mı? imzandaki linke baktım auto yetiştirmişsin tecrüben var ilk başlayan biri bu işi becerir mi sence? eğer bu auto harbi çok zor olur dersen photoperiod'a mı geçeyim? elimdeki tohumları çöp etmek istemiyorum. şuan 11 litrelik saksılarda biobizz light mix gübre düşünüyorum. gübre olarak advanced nutrients 3lü set ve eksta oalrak big bud, cal mag düşünüyorum. günlük oluşturduğum vakit konumun linkini buraya atacağım. senin de yorumlarını görmek isterim.:)

wizard

Üye
150x150 kabın efsanedır guzeldır.

Dostum 4-5 bitkide kalırsan 680m3h gayet ıdealdır cıkıs setın quıte serısı drkarbonfıltreden sasma bu ısın ehlıdır

5-6 bitki üzeri ise 890m3h karbon fıltre set onerırım aynı m3 fan set

quıte serısı olmaz dersen normal serılerde var sayfada

Girişin ise

dostum çok sağol. karbon filtrenin bu kadar tuzlu olduğunu bilmiyordum. bu fanlar sessiz çalışıyor sanırım. ses konusunda problem olacağını sanmam eğer arada devasa farklar yoksa sessiz olanı tercih ederim tabii. ilk aşamada karbon filtre almasam bitki çiçek verene kadar koku problemi yaşar mıyım? çünkü tek seferde bu kadar para vermek benim bütçeyi sarsar. mesela bitki şu aşamaya kadar koku vermez sıkıntı olmaz ama ondan sonra mutlaka sisteme dahil etmen gereken zaman şu zaman dediğin bir süre var mı?

CahilKush

Doktor
teşekkürler paylaştığın bilgiler için. auto konusundan biraz tırsmadım değil. merak ediyorum ısı 22 değilde 15 dereceye düşse nolur hasat çok mu az olur veya ölür mü malum kış geldi? çadır sıcaklığını sabit tutmak için nasıl bir yol izlemem gerek bununla ilgili bir cihaz var mı? imzandaki linke baktım auto yetiştirmişsin tecrüben var ilk başlayan biri bu işi becerir mi sence? eğer bu auto harbi çok zor olur dersen photoperiod'a mı geçeyim? elimdeki tohumları çöp etmek istemiyorum. şuan 11 litrelik saksılarda biobizz light mix gübre düşünüyorum. gübre olarak advanced nutrients 3lü set ve eksta oalrak big bud, cal mag düşünüyorum. günlük oluşturduğum vakit konumun linkini buraya atacağım. senin de yorumlarını görmek isterim.:)
Kanka o kadar zor iş değil sadace bazı hususları dikkate almalısın ısıyı sabit tutmak için sarı sitede halı altı ısıtıcı diye bir şey var çok ucuz düşük elektrik çekiyor ve gayet kullanışlı kabinin altına denk gelecek şekilde bir tane alman bütün sorunu çözecektir diye düşünüyorum ve 15 derece bitki büyümez bro kanabis ılık ve sıcak iklim sever nem sever dediğim değerle dünyaca kabul görmüş Optimum seviyelerdir 11 litre saksıda ziyade 15 litre bence auto için en optimum seviye tabi şahsi görüşüm evet totalde 8 bitki auto baktım ama sonra beni sarmadı hiç sarmadı photo bitki can abi ez kır parçala et bana mısın demez ama seedslerden vazgeçme dene en kötü acemilik atarsın baktın olmuyor keser atar photo ile başlarsın ama bedavadan tohum gelmişken bence ziyana atmama gerek yok

CahilKush

Doktor
dostum çok sağol. karbon filtrenin bu kadar tuzlu olduğunu bilmiyordum. bu fanlar sessiz çalışıyor sanırım. ses konusunda problem olacağını sanmam eğer arada devasa farklar yoksa sessiz olanı tercih ederim tabii. ilk aşamada karbon filtre almasam bitki çiçek verene kadar koku problemi yaşar mıyım? çünkü tek seferde bu kadar para vermek benim bütçeyi sarsar. mesela bitki şu aşamaya kadar koku vermez sıkıntı olmaz ama ondan sonra mutlaka sisteme dahil etmen gereken zaman şu zaman dediğin bir süre var mı?
Kanka veg dönemi yani gelişim bitkinin bı ince kokusu olur anlaşılmaz kimseyi rahatsız etmez çiçeğe girdikten 2 hafta sonra bitki asıl someklerini oluşturacaktır ondan sonra kadame kadame kokusu artacak tabi burada genetikte önemli bazı genetikler çiçeğin en baba döneminde bile çok az kokuyor ama bu sürece kadar yani başladıktan 1 buçuk ay sonraya kadar karbon filitre almasanda olur ama hava girişi çıkışı için fan şart ve bro yapacağın yerde ses sıkıntı ise emin slint fan ile slint fan olmayan arasında ciddi farklar var eğer ki ses sorun değil diyorsan yapıştır normal fan

wizard

Üye
yeni ekipmanlar geldi konu güncellendi. alınan malzemeler ve alınacak diğer malzemeler ile ilgili tavsiye ve görüşlerinizi bekliyorum.

higthead

Jolly Green
Dostum 3 ana demırbas var bunlar alan(kabın)-havalandırma - ısık bu demırbaslar 7-24 kullanıcagın urunlerdır asla maddısel kacmakı sorunlar yasama.

Urunlerı bıraz tersten almıssın=) Alan kaca kac karar verdın?

wizard

Üye
Dostum 3 ana demırbas var bunlar alan(kabın)-havalandırma - ısık bu demırbaslar 7-24 kullanıcagın urunlerdır asla maddısel kacmakı sorunlar yasama.

Urunlerı bıraz tersten almıssın=) Alan kaca kac karar verdın?
ekipmanların çoğuna para vermedim. 1-2 growcu dostumun hediyesi çoğu. çadırım 150*150*200 şimdilik sadece giriş çıkış ve karbon kaldı. bunları hallettiğim vakit sıkıntı yok diye düşünüyorum. onlarıda bu haftasonuna kadar temin edeceğim. forumdaki arkadaşlar güzel alternatifler sunarsa onlara yönelmek daha mantıklı olur diye düşündüm. akıl akıldan üstündür.

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • NewGardener NewGardener:
    ********* **** * ***** ***** hahahaha ********* * ***** **** hahahaha* ******* ***** *** *** * **** **** *** ***** ***** *** ******** ** ********* ***** ******** ******** ****** ********* ***** **********
  • TroubleStyla TroubleStyla:
    ***** ** **** ****** ***** *** *** ***** ********* **
    +2
    hahahaha*** ****
    +1
  • 420x 420x:
    +1
    +3
    hahahaha ** hahahaha *** ***** ********* hahahaha***
    +2
    hahahaha *********
    +2
  • T Tropikal.MR:
    +1
  • 420x 420x:
    +1
    +1
  • 420x 420x:
    ********* **** * ***** ***** hahahaha ********* * ***** **** hahahaha* ******* ****** * * ********** ***** ***** ***** ******
  • D Dalibor:
    **** ******* ********** ******* ***** ***** ***** ****** ********* ** ********
  • T Tropikal.MR:
    **** ******* ********** ******* ***** ***** ***** ****** ********* ** ********
    +1
  • T Tropikal.MR:
  • T Tropikal.MR:
  • D Dalibor:
    ***** *** **** ***** ****** ******** ******** ** ****** ** ******* ********* hahahaha** ***** ********** ***** ***
  • T Tropikal.MR:
    ********** ******* ***** ****** ****** hahahaha* ****** ***** *** ********* ******** ******* ******
  • D Dalibor:
  • T Tropikal.MR:
  • D Dalibor:
    ***** ********* ******* hahahaha ********* ********* ******* ** hahahaha ********
  • T Tropikal.MR:
    ***** ****** hahahaha hahahaha** ********* ****** *** *****
  • T Turco:
    * *
    T Turco: * *