Küçük kızım sapsarı

Efexx

Yeni üye
Tür: süper lemon sukunk 
Bilğisizlikten dolayı kuş gübresi verdim birde ilk zamanlar 30 40 cm mesafe vardı ışkla arasında şimdi 50 60 cm kadar yukarı çektim 

Flahs atıp toprağını değiştirdim  bitki sap sarı sorun ne yapabilecegim ne var aynı tür aynı ekim zamanı aynı ortam aynı şartlarda bir bitkim daha var o da biraz sorunlu ama topluyor kendisini ona göre çok küçük kaldı ve rengi yeşile dönmedi ne yapabilirim? 

20 litre saksım var kaç litre su vermem gerekiyor birde 

Ekim tarihi 20.02.2019

18.03.2019
https://imgur.com/Tev1Cra

22.03.2019

https://ibb.co/JmqmvKX

Dipnot bu gün 24 ü neredeyse hiç bir fark yok fotografın cekildiği günki ile

Psychedelic81

Yeni üye
Cvp: Küçük kızım sapsarı

Efexx' Alıntı:
Bilğisizlikten dolayı kuş gübresi verdim birde ilk zamanlar 30 40 cm mesafe vardı ışkla arasında şimdi 50 60 cm kadar yukarı çektim 

Flahs atıp toprağını değiştirdim  bitki sap sarı sorun ne yapabilecegim ne var aynı tür aynı ekim zamanı aynı ortam aynı şartlarda bir bitkim daha var o da biraz sorunlu ama topluyor kendisini ona göre çok küçük kaldı ve rengi yeşile dönmedi ne yapabilirim? 

18.03.2019

22.03.2019

Selam kanka. Flush attıysan artık toprağa verdiğin suyun ph değerine dikkat etmen gerekiyor. Doğru ph ve önerebileceğim besin takviyeli gübrelerden kullanırsan bitkin kısa sürede stresten çıkıp düzelmesini sağlayacaksın. Aynı sorun arkadaşımda mevcuttu bu yöntemle stresten çıkartıp normal hale soktuk. Fazla sulama yapma saksını suladıktan sonra ağırlığını ölç, toprak kuruyunca hafifleyecektir ne zaman suya ihtiyacı olduğunu bu yöntemle anlayabilirsin. Ayrıca parmağını toprağın yarım cm altına sokup toprağın ıslak ve nemli olup olmadığını bu yöntemlede anlayabilirsin. Bu aşama da senin yerinde olsam 500 ml suyu geçmezdim sulamada. Ayrıca direk su dökmek yerine fısfısla sulama yapabilirsin.

Efexx

Yeni üye

Psychedelic81' Alıntı:
Efexx' Alıntı:

18.03.2019

22.03.2019

Selam kanka. Flush attıysan artık toprağa verdiğin suyun ph değerine dikkat etmen gerekiyor. Doğru ph ve önerebileceğim besin takviyeli gübrelerden kullanırsan bitkin kısa sürede stresten çıkıp düzelmesini sağlayacaksın. Aynı sorun arkadaşımda mevcuttu bu yöntemle stresten çıkartıp normal hale soktuk. Fazla sulama yapma saksını suladıktan sonra ağırlığını ölç, toprak kuruyunca hafifleyecektir ne zaman suya ihtiyacı olduğunu bu yöntemle anlayabilirsin. Ayrıca parmağını toprağın yarım cm altına sokup toprağın ıslak ve nemli olup olmadığını bu yöntemlede anlayabilirsin. Bu aşama da senin yerinde olsam 500 ml suyu geçmezdim sulamada. Ayrıca direk su dökmek yerine fısfısla sulama yapabilirsin.

Ph degeri şişenin üstünde 6.8 yazıyor kanka  fazla su vermedim zaten besin takviyesi olarak her hangi bi gübre kulanmıyorum doğal yolardan veya en ucuz ne temin edebilirim. 
Önereceğin besin ler nelerdir 

Birde gübre konusunda yardımcı olurmusun

Psychedelic81

Yeni üye

Efexx' Alıntı:
Psychedelic81' Alıntı:

Ph degeri şişenin üstünde 6.8 yazıyor kanka  fazla su vermedim zaten besin takviyesi olarak her hangi bi gübre kulanmıyorum doğal yolardan veya en ucuz ne temin edebilirim. 

Kanka hangi şişenin üstüne 6.8 yazıyor? AN Ph perfect 3lü ( Micro,Grow,Bloom) Kalsiyum ve Magnezyum eksikliği için AN Cal-Mag önerebilirim kanka. Çiçeklenme döneminde Carboload,Big Bud ve Sensizym kullanmanı kesinlikle öneriyorum.

Efexx

Yeni üye

Psychedelic81' Alıntı:
Efexx' Alıntı:

Kanka hangi şişenin üstüne 6.8 yazıyor? AN Ph perfect 3lü ( Micro,Grow,Bloom) Kalsiyum ve Magnezyum eksikliği için AN Cal-Mag önerebilirim kanka. Çiçeklenme döneminde Carboload,Big Bud ve Sensizym kullanmanı kesinlikle öneriyorum.

Damla markası kanka ama başka marketlere gidip ürünlere baaktım hep 7 üstü yazıyor aynı markanın başkada bulamadım şu an ph 7 nin altı olan 
Şu anlık param 0 kanka alacak durumum yok ama ciceklenme döneminde kulanmayı kesinlikle düşünüyorum  veg dönemi için çok ucuz maliyetli hangi gübreyi kulanabilirim?  Koku problem değil inek gübresi vs.

trinity

Yeni üye

Kardeşim pH ı bitkilerin istediği ayara getiremezsen verdiğin gübrenin hiç önemi Yok sana en ucuz önerebileceğim growkent de pH test kiti var 29 lira pH düşürmek içinde ucuz maliyetli limon öneririm kilosu 3 lira. Ayrıca sarı yapraklar için doğal calsiyum olarakta bi 10 tane yumurta al tencerede kaynat ama sakın  tuz koyma ,sonra o kaynayan suyu 1 gün dinlendir ve bitkilere 2 hafta boyunca her sulamada ver.

Dumanın bol olsun

Psychedelic81

Yeni üye

Efexx' Alıntı:
Psychedelic81' Alıntı:

Damla markası kanka ama başka marketlere gidip ürünlere baaktım hep 7 üstü yazıyor aynı markanın başkada bulamadım şu an ph 7 nin altı olan 
Şu anlık param 0 kanka alacak durumum yok ama ciceklenme döneminde kulanmayı kesinlikle düşünüyorum  veg dönemi için çok ucuz maliyetli hangi gübreyi kulanabilirim?  Koku problem değil inek gübresi vs.

Dediğim gübreleri alırsan ve doğru sırasıyla koyarsan ph kit e ihtiyacın olmayacaktır. Ayrıca şebeke suyunu 5lt şişelere koyup sulama dönemine kadar bekletmeni tavsiye ederim. Suya boşuna para verme. Arada bir suyun kapağını aç kloru gitsin. Gübresiz sulama yapacaksan ph değerini ayarlaman gerekecek. Hasatın bol olsun.

trinity' Alıntı:
Kardeşim pH ı bitkilerin istediği ayara getiremezsen verdiğin gübrenin hiç önemi Yok sana en ucuz önerebileceğim growkent de pH test kiti var 29 lira pH düşürmek içinde ucuz maliyetli limon öneririm kilosu 3 lira. Ayrıca sarı yapraklar için doğal calsiyum olarakta bi 10 tane yumurta al tencerede kaynat ama sakın  tuz koyma ,sonra o kaynayan suyu 1 gün dinlendir ve bitkilere 2 hafta boyunca her sulamada ver.

Dumanın bol olsun

kanka verdiğin bilgi kardeşime ne kadar yaradı bilmiyorum da benim daha doğrusu evlatlarımın hayatını kurtarmış olabilirsin. ölene dek kafan dumanlı olsunnn :)

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • A active661:
  • A active661:
    hahahaha** ** **** *** hahahaha*
  • A active661:
    ********* ********** ********* **** hahahaha****** ***** ******
  • Didrug Didrug:
    hahahaha** ***** ****** ***** ***** * ****** hahahaha hahahaha***** ** ***** ****** * ***** *** **** hahahaha** **** ********** ******** ***** ** ***** ***** hahahaha* ** ****** ******** * ****** ****** ***
  • Didrug Didrug:
    ********** ******** * ********** ******* **** ********* ******** *** ***** **** *** ****** ********** ********* ****
  • Didrug Didrug:
    ******** ***** ******* ****** ******* **
  • A active661:
  • A active661:
  • A active661:
  • A active661:
    ******** ** ******* ********** ***** hahahaha
  • A active661:
    ******* hahahaha***** **** hahahaha** * ******* ***** ********* ********* **** ****** **********
  • A active661:
    hahahaha* *** ***** ******** ***** ** ******* ****** ******* *** ******** ********* **** ******* ******** ** ***
  • A active661:
  • A active661:
    ****** ** ***** ****** ********* ****** *** ***** hahahaha
  • A active661:
    **** hahahaha******** ****** ********** **** hahahaha ******** *
  • A active661:
    ****** ** ***** ****** **** **** ******* hahahaha **** ****** **** **** hahahaha* *******
  • A active661:
    ** ** ********* *** hahahaha* **** *** hahahaha***
  • A active661:
    ***** **** hahahaha********* ********** ** ******
  • istr istr:
    +1
  • istr istr:
  • VendettaX VendettaX:
  • G ghostt7:
    ****** ** ******* ******** ***** ***** *** ***** ********* **
  • G ghostt7:
    ******* ********* ********** **
  • S SuperKafa:
    hahahahahahahaha
  • S SuperKafa:
    ******* **** ******** ********* ********** ****** ***** ******** ******** ******* ***** hahahaha ******* * ********* ***
    S SuperKafa: ******* **** ******** ********* ********** ****** ***** ******** ******** ******* *****...