Küçük kızlarım sararmaya başladı?

Efexx

Yeni üye
Selam kankalar iki kızımda gelişim durdu ve nokta nokta gibi saratmaya başladı problem ne 2 side katı gübreli toprakta ama her hangi gübre yanığı görmüyorum sorun nedir? Öteki kızım serpildi gitti anlam vermedim 
(En küçük olanı gübresiz toparaga aldım)

https://ibb.co/yhK7rQH

https://ibb.co/ykG3RM5

https://ibb.co/XYDVDj2

(Problem ışık sitresiymiş )

QuiT

Yeni üye
Kanka verdiğin suyun ph ayarlaması yapıyormusun şuan bendede aynı sorun var ama biraz araştırma yaptım ph'dan kaynaklı olabiliyor.

Efexx

Yeni üye
Cvp: Küçük kızlarım sararmaya başladı?

QuiT' Alıntı:
Kanka verdiğin suyun ph ayarlaması yapıyormusun şuan bendede aynı sorun var ama biraz araştırma yaptım ph'dan kaynaklı olabiliyor.

Ph ölçerim yok yağmur suyu kulanıyorum öyle olsa diğer bitkilerde de aynı prblemi görürdüm kanka 3. En büyük gayet güzel

Resolut1on' Alıntı:
Suyu fazla vermiş olabilirmisin

Sanmıyorum kanka ölcerek veriyorum

Resolut1on' Alıntı:

Sanmıyorum kanka ölcerek veriyorum hem altı delik fazla su tahliye oluyor

mammawasdead

Yeni üye

Resolut1on' Alıntı:

üstad sana birşey sormak istiyorum hiç konu açmaya gerek yok an rhino skin ısı problemlerine felan bitkiyi daha çok dayanıklaştıeıyormuş satın alacağım yerde cidden bir işe yararmı yüksek sıcaklık için sen bilir kişisin help pliis:d

mammawasdead' Alıntı:
Resolut1on' Alıntı:

üstad sana birşey sormak istiyorum hiç konu açmaya gerek yok an rhino skin ısı problemlerine felan bitkiyi daha çok dayanıklaştıeıyormuş satın alacağım yerde cidden bir işe yararmı yüksek sıcaklık için sen bilir kişisin help pliis:d

Yok be knk ne bilirkişisi daha yiyeceğimiz çok ekmek var bilgim yok bu konuda ısı problemin mi var senin kaç derece içerisi

mammawasdead

Yeni üye

Resolut1on' Alıntı:
mammawasdead' Alıntı:

Yok be knk ne bilirkişisi daha yiyeceğimiz çok ekmek var bilgim yok bu konuda ısı problemin mi var senin kaç derece içerisi

mh ampül bitkiyle arasına 30-35 cm koyuyorum 28 -29 a dayanıyor ww olduğu için biraz içim rahat ama hps de çok sıkıntı çekecek gibiyim o yüzden led ışık almak istiyorum hemen bestva marka 600watt led en azından iş görür baktım hala sıcak bu sefer bi vantilatör daha koyacağım grow sitelerinde satılan bu grow da böyle tecrübelerden sonra da daha iyi bir sistem toplayacağım

mammawasdead' Alıntı:
Resolut1on' Alıntı:

mh ampül bitkiyle arasına 30-35 cm koyuyorum 28 -29 a dayanıyor ww olduğu için biraz içim rahat ama hps de çok sıkıntı çekecek gibiyim o yüzden led ışık almak istiyorum hemen bestva marka 600watt led en azından iş görür baktım hala sıcak bu sefer bi vantilatör daha koyacağım grow sitelerinde satılan bu grow da böyle tecrübelerden sonra da daha iyi bir sistem toplayacağım

Kaç watt sistemin watt a göre mesafe ayarı var onun. 28/29 dereceler yüksek rakamlar bitki strese giriyor hemen auto ise çiçeklenmeye daha erken girmesi de muhtemel problem.
Cooltube yok mu?
Olmadı kışın yapacaksın yazın hps zaten klima yoksa kimse önermiyor açıkçası.

mammawasdead

Yeni üye

Resolut1on' Alıntı:
mammawasdead' Alıntı:

Kaç watt sistemin watt a göre mesafe ayarı var onun. 28/29 dereceler yüksek rakamlar bitki strese giriyor hemen auto ise çiçeklenmeye daha erken girmesi de muhtemel problem.
Cooltube yok mu?
Olmadı kışın yapacaksın yazın hps zaten klima yoksa kimse önermiyor açıkçası.

250 ama bitki büyüsün bakalım tecrübe edinirim en azından minik vantilatörden bir tane daha atımmı 1-2 derece daha düşürür vantilatör çok işe yaradı

Efexx

Yeni üye

mammawasdead' Alıntı:
Resolut1on' Alıntı:

Dostum coultube al aliminyum boru tak dışarı ver diğer tarafada bir fan tak bu prblemin çözülür 400 w mh kulanıyorum 40 45 cm kadar mesafe var gayet güzel büyüyorlar. Unutma ne kadar güçlü fan o kadar az ısı. İyi forumlar dostum

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • No one is chatting at the moment.
  • higthead Chat bot:
    higthead Chat bot: ******** *** ******* *** *** *********