Küresel Kenevir Tohumu Pazarı

MrTiger420

Müptezel
Küresel kenevir tohumu pazarının 2031 yılına kadar 6,5 milyar dolara çıkması bekleniyor. Bu konu hakkında, Allied Market Research Araştırması'nın son raporunda belirtilmiştir.
1.jpg

Kenevir tohumlarının çeşitli ülkelerde yasallaştırılması ve insanlar arasında kenevirin terapötik yararları hakkında farkındalık yaratılması, küresel kenevir tohumu pazarının büyümesini sağlamıştır. Bunun dışında, kenevir tohumlarının sağladığı sağlık avantajları ve artan tıbbi kullanımları hakkındaki tüketici bilgisindeki artış, dünya çapında pazar genişlemesini artıracaktır. Ayrıca, Tayland, Avustralya ve Yeni Zelanda gibi ülkelerde esrarın tıbbi kullanım için yasallaştırılması, önümüzdeki yıllarda küresel pazar için yeni büyüme fırsatları açacaktır.

Regular tohum segmentinin en hızlı büyümesi bekleniyor. Autoflowerler tohumlar ikinci sırada olacak, Feminized(dişileştirilmiş) tohumların daha küçük bir artış sağlayacağı bekleniyor.
2021 yılında kenevir tohumu pazarı 1,3 milyar dolar değerindeydi. Küresel kenevir tohumu pazarının 2031 yılına kadar 6,5 milyar dolara çıkması bekleniyor.

Kaynak:

MrTiger420

Müptezel
bende kendime tohum bankası kurucam hayalimde , türkiyede bi iki firma dışında , tohum talebini arz edecek firmalar pek yok , canım ülkem
İf you can dream it, you can do it. Eğer hayal edebiliyorsan, yapabilirsin. Her şey hayal etmekle başlar.
Türkiyenin yerli kenevir genetiklerini bulucan, sonra beğendiğin en iyi (tat, aroma, etki) Avrupa ve Amerikan genetiklerden klon alıp beğendiklerini seçip çarpazlama yapıcan. 3-4 sene sonra ortaya çok güzel işler yeni genetikler çıkar :)

esrarii

Müptezel
türkiye genetiği , küresel pazarda , bir iki dandik bankada ,regular olarak var , diye görmüştüm. yerküredeki en yüksek cbd bizim yerli genetikte ve saf sativa , diye abartabilirim. yerli genetik tohumlarım vardı , slh den hızlı idi , bayatlamış tutmadı. yabancı genetike yönlendim bende , bu sezon elimde , 6 çeşit genetik feminezed tohum olacak birer avuç , hangisi ne genetiği bilmiyorum , hayaller paris gerçekler , royal quen seeds(kraliyet tohumları)

Ü

Üye silindi 35142

Guest
türkiye genetiği , küresel pazarda , bir iki dandik bankada ,regular olarak var , diye görmüştüm. yerküredeki en yüksek cbd bizim yerli genetikte ve saf sativa , diye abartabilirim. yerli genetik tohumlarım vardı , slh den hızlı idi , bayatlamış tutmadı. yabancı genetike yönlendim bende , bu sezon elimde , 6 çeşit genetik feminezed tohum olacak birer avuç , hangisi ne genetiği bilmiyorum , hayaller paris gerçekler , royal quen seeds(kraliyet tohumları)
Merhaba, Türk genetiklerini kesinlikle tutmalıyız, genelde yatıştırıcı, ruhsal ve bedensel tedavi edici etkisi vardır. Kupa almış şampiyon genetiklerin temelindeki büyük anne veya babalar ile bizim türleri çaprazlayıp yepyeni bir akım başlatılabilir.

Kankalar gerçekten çok güzel yerli sigaralar var doğusundan batısına kuzeyinden güneyine burası Anadolu ticaret göç vb esrar olarak da insan olarakda bizden geniş gen havuzu olan biyer bilmiyorum yerli sigara kesilen nlikle tutulmalı bilmediğimiz neler var acaba burası Anadolu

Ben yilardir ariyom, Turkish Landrace diye bir "genetik" var cok Mesur, sebebi ise Landrace olmasi ve sadece Regular alina biliyor.
Under Ground Seeds Collectiv den Buldum üc sene öncesine kadar düsünün 10 tane Regular Tohuma 70 Isvicire Frangi istiyor adaM, tabi ben bir seferligne aldim kendi Tohumlarimi kendim yetisrdim hem ruglar hemde Regular olani Fem yaptim.
Uzatmadan YERLI TOHUMLARIN/genetik DEGERINI BILIN.

Son düzenleme:

BeeRus

Yeni üye
Ağa yerli sigarayı özellik o eski yerli sigarayı içmek için bile özellik arıyorum bulamıyorum
yerli sigarama mi kaldı bu çıktık tan sonra

Avare

Doktor
Ben yilardir ariyom, Turkish Landrace diye bir "genetik" var cok Mesur, sebebi ise Landrace olmasi ve sadece Regular alina biliyor.
Under Ground Seeds Collectiv den Buldum üc sene öncesine kadar düsünün 10 tane Regular Tohuma 70 Isvicire Frangi istiyor adaM, tabi ben bir seferligne aldim kendi Tohumlarimi kendim yetisrdim hem ruglar hemde Regular olani Fem yaptim.
Uzatmadan YERLI TOHUMLARIN/genetik DEGERINI BILIN.
Kanka yerli bir avuca yakın güzel sigaralardan ayırdığım tohumum var cidden bazı yerli türler genetikleri bozacak derecede şahane çıkabiliyor.

Kankalar, Telegramda Orjinal Yerli Tohumu ararken bir Arkadas bana su cümleyi kurdu: Elbistanin Sigarasi cok mesurdur.
Bunun Asli varmi konu hakinda bilgisi olan ?

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • No one is chatting at the moment.
  • higthead Chat bot:
    higthead Chat bot: ******** *** ******* *** *** *********