Kızçeleri yanlış mı büyütüyorum??

Işık mesafesi şuan doğru mu

• Işığını biraz geri çek uzadığında bir daha çek

Kullanılan: 2 66.7%
  • Hayır ışık mesafesi iyi biraz kalınlaştığında boyuna göre çek

Kullanılan: 1 33.3%

• Kullanılan toplam oy
    3

G0FRET

Üye
Selam kankalar bitkilerimi 12-12 dönemine sokalı yaklaşık 2 hafta oldu fakat 2-3 gündür daha uzamıyorlar ışığı çok yakın tuttuğum için olduğunu düşünüyorum fakat sorun şurda ışığı yakın tutup kelleler kalınlaştıkça mı çekmeliyim yoksa her yakınlaştığında biraz daha mı çekmeliyim? Değerli cevaplarınızı hem yorumlara hem de oylamaya bekliyorum teşekkür ederim bol dumanlarr
En üst kısım ile ışığın arası yaklaşık 5-8 cm bu da korkutuyor beni ama elimi koyduğumda çok hafif ısınıyor elim vantilatör vurduğu için tam anlyamıyorum(250w hps kullanıyorum)E5C75446-8B23-4C07-A7BF-1EB68FA20C2C.jpegC83DCA4B-133A-4799-9B9E-7CE10E434B76.jpeg

noname35

Üye
Kanka ışık stresine girebilir ısı cok geliyordur ki bende hps kullaniyorum acayip isi veriyor bukadar yakina gerek yok bitkine zarar 30 cm ayarla isigini kalsin buyursede gine 30 a ayarlarsin ben böyle biliyorum bu forumda da boyle konular var biraz bakarsan bulabilirsin 250 hps 30 25 cm dir ama sicakliga gore degisir bitkinin ucundan elini koy kanka bekle biraz baya sicak geliyorsa sikinti biraz daha asagi indirip gine ayni sey ama bu 30 cm de uygun oluyor

koala

tembel hayvan
kanka en üst yaprakların fotoğrafını çekip atar mısın köşeleri hafif kalkık gibi mi yukarıya yakından çekip at ışığın çok yakın imkanı yok strese girmemelerine diye düşünüyorum

koala

tembel hayvan
ve tabiki de ışık mesafesi bitkinin en ust kısmına göre ayarlanıyo kanka kalınlaşması derken ne demek istediğini anlamadım

sativasever

Müptezel
Çiçeklenmenin ilk haftaları büyüme yavaşlar zaten kanka. Bitki Önceden büyümeye verdiği enerjiyi şimdi çiçeklerine ayıracak şu an depoluyor gibi düşün. Eğer yapraklarda bir sıkıntın yoksa problem etme.

G0FRET

Üye
ve tabiki de ışık mesafesi bitkinin en ust kısmına göre ayarlanıyo kanka kalınlaşması derken ne demek istediğini anlamadım

kanka en üst kısımlarda asla böyle bir şey yok bitkiler sapa sağlam anlamadığım noktada bu yani ısıdan kıvrılma muhabbetini biliyorum öyle bir stres yok henüz

G0FRET

Üye
Çiçeklenmenin ilk haftaları büyüme yavaşlar zaten kanka. Bitki Önceden büyümeye verdiği enerjiyi şimdi çiçeklerine ayıracak şu an depoluyor gibi düşün. Eğer yapraklarda bir sıkıntın yoksa problem etme.

hayır boy açısından kanka ilk hafta nerden baksan 6-7 cm attı bu hafta durdu diyebilirimbu da ışıktan diye düşünüyorum

G0FRET

Üye
Kanka ışık stresine girebilir ısı cok geliyordur ki bende hps kullaniyorum acayip isi veriyor bukadar yakina gerek yok bitkine zarar 30 cm ayarla isigini kalsin buyursede gine 30 a ayarlarsin ben böyle biliyorum bu forumda da boyle konular var biraz bakarsan bulabilirsin 250 hps 30 25 cm dir ama sicakliga gore degisir bitkinin ucundan elini koy kanka bekle biraz baya sicak geliyorsa sikinti biraz daha asagi indirip gine ayni sey ama bu 30 cm de uygun oluyor
Evet evet bende böyle biliyorum dostum elimi koyuyorum ama ısıyı hissetmiyorum kendim tribe giriyorum bu sefer anlayamadım nasıl yapacağımı ya bi 15 cm yapayım bakalım ne olacak

G0FRET

Üye
kanka en üst yaprakların fotoğrafını çekip atar mısın köşeleri hafif kalkık gibi mi yukarıya yakından çekip at ışığın çok yakın imkanı yok strese girmemelerine diye düşünüyorum

kanka selam taze çekilmiş fotoları bırakıyorum buraya en üst yaprakların71FBCF3E-36E5-4662-BA10-C3B57A36CB06.jpg7B4F71DC-09E9-426A-8400-8617EFA0FD3B.jpg

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • A ax-b:
  • A ax-b:
  • Night owl Night owl:
  • S sokakcocugu55:
    ****** ****** * ******* ***** ***** ******* ******** ***** **
  • Night owl Night owl:
  • A ax-b:
  • Night owl Night owl:
  • A ax-b:
    **** ********** ** **** hahahaha*** ****** **** **** ***** ***** *********
    +1
  • Night owl Night owl:
    *** *** ******* ******* ***** ********* ****** ***** ******** hahahaha hahahaha*** ****** ****** * ******* ***** ***** ******* ******** ***** **
  • S sokakcocugu55:
  • Night owl Night owl:
    hahahaha* **** ** **** ****
  • S sokakcocugu55:
  • Night owl Night owl:
  • Night owl Night owl:
    **** ****** *** ******** **** *** ******** ********* ******** ********* *******
  • A ax-b:
    * ******* ***** **** hahahaha ***** ***** ******** ******* ***** *****
  • A ax-b:
  • R RainGrow:
    ***** ****** ***** ** ********** ***** ****** ******** ******* ***** *** ********** **** hahahaha ** ***** **** ******** ***** ** ********* ***** ********* ***** hahahaha ******* **** ***** ****** ******** ******* ****** ***
  • Lemonhazelover Lemonhazelover:
    ********* ****** **
    +2
  • Lemonhazelover Lemonhazelover:
  • S sokakcocugu55:
    hahahaha* ***** **** *** ******* * * **** **** * ******* ******** ***** *** **** ******
  • Night owl Night owl:
    ***** ** **** ********* ****** ******** ******** **** ******* ********* *** ****** **** *****
    +1
  • R RainGrow:
    +1
  • Night owl Night owl:
  • A ax-b:
    +1
  • Night owl Night owl:
    *** *** ******* ******** **** ****** *** *** ** ******** ********* hahahaha *******
    Night owl Night owl: *** *** ******* ******** **** ****** *** *** ** ******** ********* hahahaha *******