Kızım ölüyor mu?

wizard

Üye
Dostlar herkese iyi growlar

Şehir dışına çıktığım için çiçekleri bir dosta emanet ettim kendisi baksın diye geldiğim vakit toprak kuru bitki salmıştı. Suladım fakat güncel durum resimdeki gibi. Sömekler çok kuru gözüküyor. Şuan 63.gündeler

Dostlar herkese iyi growlar

Şehir dışına çıktığım için çiçekleri bir dosta emanet ettim kendisi baksın diye geldiğim vakit toprak kuru bitki salmıştı. Suladım fakat güncel durum resimdeki gibi. Sömekler çok kuru gözüküyor. Şuan 63.gündeler

Knk uzatalar daha iyi bilir ama benim gürşüm bi trikom bak hızlıca kes direk bitkiyi karanlıkta ters as çünkü bitki gübreden yanmış yada susuzluktan kurumuş yada bi 3 4 gün düzenli sulama yap düzelme görürsen devam edersin

istr

Ordinaryüs
Kanka chatte bitki nasıl diye sormuşsun, ben senin foto yerine başkasının fotoya tıklayıp güzel yazmışım şimdi fark ettim kusuruma bakma, 63. günde kesilecek bir yanı yok kankam, yapraklar kendini toparlamayadabilir, bitkinin durum vahim, gübrelik bir vaziyette yok, arkadaşın ekstra bir şey vermemiştir diye düşünüyorum. Bitki stresin dibini görmüş artık bıraktığın yerden devam etmek dışında pek bir çare kalmamış

Kanka chatte bitki nasıl diye sormuşsun, ben senin foto yerine başkasının fotoya tıklayıp güzel yazmışım şimdi fark ettim kusuruma bakma, 63. günde kesilecek bir yanı yok kankam, yapraklar kendini toparlamayadabilir, bitkinin durum vahim, gübrelik bir vaziyette yok, arkadaşın ekstra bir şey vermemiştir diye düşünüyorum. Bitki stresin dibini görmüş artık bıraktığın yerden devam etmek dışında pek bir çare kalmamış
Bende sana katılıyorum ama yapraklar dan dolayı belki gübre yi fazla vermiş olabilir diye düşünmüştüm ama bitki susuzluktan stres yaşamış bana sorarsa 5 gün düzenli sulama ile gitsin düzelme yoksa vursun baltayı

Kanka kurumus olan someklerin aralarina bak orumcek agi gibi kuflenme var mi diye. Citir citir kuru ise o somekler kuf olma olasılığı var, saksi kurumadan, cok fazla sulamadan olabilir. En kisa zamanda o kuru someklerin aralarini kontrol et eger sikinti varsa hemen ayir onlari.

Sussuz kalmış arkadaş ilgilenememiş. Küf yok gibi kupkuru sömek sadece 2 kızda var bu durum diğerlerinde yok ama
Kanka bitki tepesinde kuruduysa somek boyle sarilip icilcek sekilde kuruysa, sen oranin icini elinle ac iyice kontrol et yine, aralarinda boyle orumcek agi gibi bisy yoksa super. aynisi gecen grow basima geldi ondan tedbir olsun diye yaziom. Umarim kuf falan yoktur afiyetle icersin :)

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • Lemonhazelover Lemonhazelover:
    ***** ***** ****** ***** ** **** ***** ***** ***** *** *** ******* ****** ***
    ***** ****** **** **
  • Emmy Emmy:
  • BEŞİKTAŞ BEŞİKTAŞ:
    hahahaha ***** *******
    hahahaha ***** ******* ****** ****** * ***** *****
    **** ******* ** ******** ***** *** **
  • Emmy Emmy:
  • nicozaniolo nicozaniolo:
  • Emmy Emmy:
    +1
  • Emmy Emmy:
    ***** ****** hahahaha* ********* ********** ****** ***** ** **** ********* ***** ******** *** hahahaha* *** *** *****
  • BEŞİKTAŞ BEŞİKTAŞ:
    +1
  • BEŞİKTAŞ BEŞİKTAŞ:
    ****** ********* **** **** **** ******* hahahaha* ******** *****
    +1
    ***** *** ** *** ******* **** *** ****** ******* **** ** hahahaha*** ***** ******* *** *** ******* *** ******** ** ******* ******* *** ****** ******** **** ****
    *** ***** ** ****** hahahaha** hahahaha*
  • Emmy Emmy:
    ***** ****** hahahaha* ********* ********** ****** ***** ** **** ********* ***** ******** *** hahahaha* *** *** ***** ********** ***** *** ********* ********** ******** hahahaha ********
    +1
  • Emmy Emmy:
    ******** ******** hahahaha* ***** *** ****
    ******** ** hahahaha***
    **** ***** hahahaha****** ******
    nicozaniolo nicozaniolo: **** ***** hahahaha****** ******