Kabin bilgisi ve büyütme ( YARDIM )

sanatkar27

Yeni üye
Arkadaşlar sizi yormadan kendi dersime çalışıp kafamın bastığı kadar şöyle bir sistem düşündüm. ( ilkkez grow yapacağım yanlış düşüncelerim olabilir ) Dürüst olmak gerekirse şuanlık bi bok bilmediğimin bende farkındayım :D

Genetik : Bubblecious
Hedefim 50-70 gün arasında hasat almak miktar hedefim yok tamamen benim bakmama bağlı onun farkında olarak soruyorum.
Kabin
170 cm boy
100 cm yan uzunluk
60 cm genişlik
Sıvı gübre olarak biobiz try packet 3 lü
Karbon Filtre 190m3 sessiz fan ( yeterli olurmu koku bırakır mı ?)

Kabini kendim yaptım
En az 2 en fazla 3 bitki düşünüyorum.
Işık sistemini şu şekilde düşündüm.
Ilk hafta beyaz 15-50 w lik spiral ampul
Sonrasında 300 ile 400 w arası cob led düşünüyorum ( daha iyi tavsiye olursa uyarım. Mesafe bilgisi , hangi haftada nasıl vermem gerektiği gibisinden.)

Çok fantastik bir hedefim yok
Keyifli şekilde grow yapıp mutlu olacak şekilde bitkimi hasat etmek istiyorum

Sizdende güzel yüreklerinizi düşünüp yardım almak istedim.

Çok nadir de olsa ışıklandırma sırasında 1-2 saatlik elektrik kesintisi bitkiyi strese sokup zarar verir mi ?

Şimdiden teşekkürler :))

Son düzenleme:

s1rtlan

Kıdemli Üye
50 60 günü ilk kafadan çıkar kanka :D öyle birşey yok. bitki strese girecek ilk growun zaten 80 90 gün olarak kafanda belirle. 3 tane bitki bakacaksan eğer min 450w cobled (ledler yxo marka olacak !!! ) almak zorundasın. 2 bitki için 300w yeter. bitki başı 150w hesabı. bu ışıkların yanında da 2x 50w torch ampul eklıceksın yanlarına 6500k lümen olacak keyfinden yenmez. gübrelerin yanına atami calmag ekle. https://www.growkent.com/General-Hydroponics-pH-Test-Kit-30-ml,PR-28.html ph ölçmek için bunu al doğru bilgi. ışık mesafesini 50 cmden baslatırsın boya gıdıyorsa 45 e indirirsin onlar kolay. termometre al. nem makınası al. 2. el olarak da alabılırsın uyguna. cobled alana kadar 2x 50w torch lambalar fişek gibi idare ederler seni. ışıkları unutma yxo marka olacak cobledlerin. o kabinde 3 tane bitki yapmam ben 2 tane yaparım rahat alanlarım olur.Lts eğitimini araştır oku. herşeyi oku kankacım hastalıklarını oku fazla gübre olayını oku fazla su olayını. aç müzik oku kanka :D uzun uzun yazıyorum iftar saati gelsin diye :D iftardan sonra okursun sen :D okuyarak herşeyi inan öğrenirsin. sana tavsiye herkesin dediklerini yapma benimkileri bir fikir olarak algıla ama ph ayarlamak için en doğru kit damla kit. gidipte sakın sarı phmetre alma pişman olursun. ama paran varsa git 500 600 liraya en kalitelisini al :D ph düşürmek için de elma sirkesi alacaksın 3tl oda oh temiz. karbonfiltre olayını bilmıyorum ben kullanmıyorum o yuzden bol growların olsun :)

sanatkar27

Yeni üye
50 60 günü ilk kafadan çıkar kanka :D öyle birşey yok. bitki strese girecek ilk growun zaten 80 90 gün olarak kafanda belirle. 3 tane bitki bakacaksan eğer min 450w cobled (ledler yxo marka olacak !!! ) almak zorundasın. 2 bitki için 300w yeter. bitki başı 150w hesabı. bu ışıkların yanında da 2x 50w torch ampul eklıceksın yanlarına 6500k lümen olacak keyfinden yenmez. gübrelerin yanına atami calmag ekle. https://www.growkent.com/General-Hydroponics-pH-Test-Kit-30-ml,PR-28.html ph ölçmek için bunu al doğru bilgi. ışık mesafesini 50 cmden baslatırsın boya gıdıyorsa 45 e indirirsin onlar kolay. termometre al. nem makınası al. 2. el olarak da alabılırsın uyguna. cobled alana kadar 2x 50w torch lambalar fişek gibi idare ederler seni. ışıkları unutma yxo marka olacak cobledlerin. o kabinde 3 tane bitki yapmam ben 2 tane yaparım rahat alanlarım olur.Lts eğitimini araştır oku. herşeyi oku kankacım hastalıklarını oku fazla gübre olayını oku fazla su olayını. aç müzik oku kanka :D uzun uzun yazıyorum iftar saati gelsin diye :D iftardan sonra okursun sen :D okuyarak herşeyi inan öğrenirsin. sana tavsiye herkesin dediklerini yapma benimkileri bir fikir olarak algıla ama ph ayarlamak için en doğru kit damla kit. gidipte sakın sarı phmetre alma pişman olursun. ama paran varsa git 500 600 liraya en kalitelisini al :D ph düşürmek için de elma sirkesi alacaksın 3tl oda oh temiz. karbonfiltre olayını bilmıyorum ben kullanmıyorum o yuzden bol growların olsun :)
Dostum çok teşekkür ederimkişisel tecrübelerini aktarıp bilgi verdiğin için :)
Zaten açıkçası genel olarak bi b*k bilmediğim farkındayım :D İlk bi sorun illaki yaşiycam onu minimuma indirip yapabildiğimi yapma derdindeyim.
Dilerim aradan zaman geçer şu günlere gülerek bakıp geçerim :D
Afiyet olsun :D :)

s1rtlan

Kıdemli Üye
Dostum çok teşekkür ederimkişisel tecrübelerini aktarıp bilgi verdiğin için :)
Zaten açıkçası genel olarak bi b*k bilmediğim farkındayım :D İlk bi sorun illaki yaşiycam onu minimuma indirip yapabildiğimi yapma derdindeyim.
Dilerim aradan zaman geçer şu günlere gülerek bakıp geçerim :D
Afiyet olsun :D :)
su mu vereceksin gübre mi vereceksin. 2ml ver diyorsa 1.6 ver az olunca sıkıntı olmaz telafi edersin ama fazla olunca sıkıntı olur. sıcaklık nem ortamını ayarlaman gerekli en önemlisi bu yoksa bitkilerin geriden gelir. sıcaklık ve nemi ayarlarsan yaslan arkana al hasadını. vantilatör al kesinlikle bitkin cılız kalır hasadın azalır. sımsıkı dalların olur kalın kalın

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • T Tropikal.MR:
  • O Oci137:
  • O Oci137:
  • T Tropikal.MR:
    ******* ***** ******* ** ****** *** hahahahahahahaha
  • Houp53 Houp53:
    ****** **** ******** ******* *** ****** ******** ****** ******** ****** hahahaha ******
  • Houp53 Houp53:
    * *** ****** ******** ****** ******** ****** hahahaha ****** ******** ******* * * **** ****
  • L lityum:
    ***** ***** *
  • L lityum:
    **** ****** hahahaha* ****** **** ****** **********
  • L lityum:
    ** * ** *** ** * ** **
  • O Oci137:
    ******* ******* ********* **** *** ***** hahahaha ***** **** ********** **** **** ****** *** ******** ******** ********** ***** hahahaha* *** ******* *** ********* * ******* ****** ********* ********* ** ******* ***** hahahaha ***** ** ****
  • Houp53 Houp53:
    ******* ******* ********* **** *** ***** hahahaha ***** **** ********** **** **** ****** *** ******** ******** ********** ***** hahahaha* *** ******* *** ********* * ******* ****** ********* ********* ** ******* ***** hahahaha ***** ** **** ***** ****** *** *** ****** * ******** *** ****** ******** ****** hahahaha *******
  • Houp53 Houp53:
    hahahaha** ********* ******** ****** ******* ******
  • O Oci137:
    ******** ****** ****** **** ******** ********* ******* ******* ********* *** ****** ** ******** ***** ********** **** ********** hahahaha ********* ****** ****** hahahaha****
  • Houp53 Houp53:
  • Houp53 Houp53:
    ** hahahaha hahahaha* **** ****** ******** ******* *** hahahaha
  • Houp53 Houp53:
    *** ****** ********* ****** ******* ***** ******** ******* hahahaha
  • Houp53 Houp53:
    ***** hahahaha*** *** ******** ******* hahahaha ******** ***** ****** **** **** ******** ****** ***** ***
  • Night owl Night owl:
  • Night owl Night owl:
    ******** *** ****** ********* ****** ******** **** ***** *** hahahaha** hahahaha **** ***** ******** ***** hahahaha ** **
  • O Oci137:
    ****** ******** ***** *** * **** ***** ***** hahahaha**** ******** ******** ********* ******** ********** ********** ******* ** ******* ***** ********** ******** ********** **** *********
  • O Oci137:
    ********* ******** ********* hahahaha
  • Houp53 Houp53:
    ****** ******** ***** *** * **** ***** ***** hahahaha**** ******** ******** ********* ******** ********** ********** ******* ** ******* ***** ********** ******** ********** **** hahahaha****** hahahaha ***** ***** hahahaha ***** ****** ***** ***** ****** ***** ****** ****** ******** ******* ********* ******** ****** *** ***** ****** ***** ********* ******** ******* ********** ****** ****** **** ********* hahahaha* ****** ********** ******** *******
  • T Tropikal.MR:
  • Narkotik Narkotik:
  • içiciadam içiciadam:
    içiciadam içiciadam: ******* ** *** ****** ***** ********