Kabin Kurulumu ve Ekipman İçin Yardım Görüş ve Önerileriniz

djsertaj

Yeni üye
Merhaba arkadaşlar
Planladığım sistem hakkında önerilerinizi yanlış düşündüklerimi, malzeme eksiklerimi aklınıza ne geliyorsa önerilerinizi paylaşırsanız sevinirim ilk tecrübem olucak. Başlıca almayı planladıklarımı linkleriyle birlikte aşağıda listeledim. 4 kız yetiştirmeyi planlıyorum.

Kabin
120*120*198 DS Secret Jardin
Aydınlatma
SOL 600W Led
Karbonfiltre
Can Lite Carbon Filtre 330m3
Çıkış Fanı
S&P TD Silent Serisi Mini Ultra Sessiz 180m3/s
Giriş Fanı
Mini Aksiyel Fan 130m3/s

Öncelikle karbon fiktrenin gereksiz büyük olduğunu düşünüceksiniz farkındayım. Bunları seçmemdeki amaç sistemin sessiz olmasını planlıyorum o yüzden bu çıkış fanının bu konuda işimi görebiliceğini düşündüm ve hesaplarıma göre 180m3/s yeterli olacak. Başka markalarda ihtiyacımı görebilecek daha düşük hacimli karbon filtreler olmasına rağmen özellikle can lite seçmek istedim çünki forumdaki bazı okuduklarıma göre diğer karbon filtrelere göre kokusuzkuk konusunda çok başarılı olduğu söyleniyor. Çıkan dışarı çıkan havayı bu yüzden evin içine salmayı düşünüyorum. Son olarak kafamın takıldığı bir nokta var. İçeri girecek havayı dışarıdan almayı planlıyorum. Bunun için kabinin içeri giricek hava kısmından direk bir kıvrımla yükselen yaklaşık 1 buçuk metrelik bir boru kullanmalıyım bunun için. Yalnız bu borunun uzunluğu yüzünden fanın gücünün yeterli kalıp kalmayacağı konusunda bir fikrim yok. Bu konuda bilgisi olan arkadaşlar çözüm önerileriyle aydınlatırlarsa yeşillenirim.
Teşekkürler

S

silas

Guest
Sistemin can alıcı noktası ışıktır. Alacağın hasadın kalitesini ve miktarını en çok ışık belirler. Kesinlikle fiyatını hak etmeyen bir ürün olduğunu düşünüyorum. Bir kere o led 600w hps'ye denk gelebilir ama bir led prizden 300w çekiyorsa 300wattır, bu işin ötesi beri olmaz, hps tablolarıyla kafa karıştırmışlar.
3.000-3.500 TL verip son sistem quantum ledlerden alabilirsin. Emin ol bu ledden ışık kalitesi, verimlilik ve sıcaklık olarak çok daha üstündür.

Samsung Quantum 480W

Özellikleri "3KK395450660730FS - 480W - LM301H - EU" seçeceksin.
Kargoyu "AliExpress Standard Shipping" seçersen 13/09 tarihinde elinde olur, kargo 837 TL tutar; Toplam 3465 TL
Kargoyu "Seller's Shipping Method" seçersen 13/10 tarihinde elinde olur, kargo 371 TL tutar; Toplam 3.000 TL

Kabin seçimin güzel, istersen 120x200x200 veya 150x150x200 'de alabilirsin ışık açından problem olmaz, bu linke bak 300-400 TL daha ucuz;

Secret Jardin Hydro Shoot 120x120x200

Karbon filtre, giriş çıkış fanı, gerisi kolay zaten ama susturucu takmadığın sürece en kralı bile ses yapar.

Sistemi toplarken haberdar et, kolay gelsin.

Moderatör tarafında düzenlendi:

djsertaj

Yeni üye
Sistemin can alıcı noktası ışıktır. Alacağın hasadın kalitesini ve miktarını en çok ışık belirler. Kesinlikle fiyatını hak etmeyen bir ürün olduğunu düşünüyorum. Bir kere o led 600w hps'ye denk gelebilir ama bir led prizden 300w çekiyorsa 300wattır, bu işin ötesi beri olmaz, hps tablolarıyla kafa karıştırmışlar.
3.000-3.500 TL verip son sistem quantum ledlerden alabilirsin. Emin ol bu ledden ışık kalitesi, verimlilik ve sıcaklık olarak çok daha üstündür.
Samsung Quantum 480W

Kargoyu "Seller's Shipping Method" seçersen 13/10 tarihinde elinde olur, kargo 371 TL tutar; Toplam 3.000 TL
Kargoyu "AliExpress Standard Shipping" seçersen 13/09 tarihinde elinde olur, kargo 837 TL tutar; Toplam 3465 TL

Kabin seçimin güzel, istersen 120x200x200 veya 150x150x200 'de alabilirsin ışık açından problem olmaz, bu linke bak 300-400 TL daha ucuz;

Karbon filtre, giriş çıkış fanı, gerisi kolay zaten ama susturucu takmadığın sürece en kralı bile ses yapar.

Dosum önerilerin için saol. Önerdiğin kabin boyutlarını tavsiye ettiğin ışık açısından mı söyledin?
Yani 120x120x200e uygun olmaz mı sence tavsiye ettiğin ışık?

S

silas

Guest
Dosum önerilerin için saol. Önerdiğin kabin boyutlarını tavsiye ettiğin ışık açısından mı söyledin?
Yani 120x120x200e uygun olmaz mı sence tavsiye ettiğin ışık?
Önerdiğim ışık 120x120x200, 120x200x200, 150x150x200 üçüne de olur, sıkıntı yaşamazsın. Ama çadırı büyüteceksen ışığıda büyüt tavsiyem 720 wat seçersen çok bir fiyat farkı olmuyor.

djsertaj

Yeni üye
Önerdiğim ışık 120x120x200, 120x200x200, 150x150x200 üçüne de olur, sıkıntı yaşamazsın. Ama çadırı büyüteceksen ışığıda büyüt tavsiyem 720 wat seçersen çok bir fiyat farkı olmuyor.
Bunlar gümrükte sorun çıkarıyor mu acaba var öı bilgin? Normalde %18 vergi kesilio diye biliyorum

S

silas

Guest
Bunlar gümrükte sorun çıkarıyor mu acaba var öı bilgin? Normalde %18 vergi kesilio diye biliyorum
Satıcıya alırken not yazıyorsun, ürünü 100 dolar göster diyorsun, faturayı 80-100 $ gösteriyor. 100-200 tl gümrük vergisi çıkıyor seni arayıp haber veriyorlar, bankaya yatırıyorsun bu kadar. Çinliler bu işi çözmüş zaten sen yazdığında anlıyorlar hemen, alan herkes öyle yapıyor.

djsertaj

Yeni üye
Çinde
Gumrukte takilinca kredi karti ekstresi urun linki bilgileri kimlik fotokopisi vs istiyorlar artik. Hangi kargoysa iletisime gecip gumruk islemlerinizi halletmeye calisiyorsunuz 3 defa getirttim 3unde de ayni sey oldu ve hepsi farkli kargo firmalari. Gumruk gercekten cok sıkı. Her sekilde %20 vergi odeyecekmis gibi para hesabinizi yapin urun alirken. Sansina gecebiliyor bazen ama benim hic basima gelmedi
O zaman büyük sıkıntı hem faturayı 100 dolar göster dicez adama hem de kart ekstresini göndercez foya ortaya çıkar. Alternatif olarak çinde bir tanıdığım var. O şahsi olarak direk ürünü gönderse o zaman ne gibi şeylerle karşılaşılabilir bilen var mı acaba?

djsertaj

Yeni üye

Samsung Quantum 480W

Güneşi sipariş ettik devamı da gelicek

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • F FISCUHARA:
    hahahahahahahaha * ********* ********** hahahaha******** **
  • Bandaleros Bandaleros:
    ********* hahahahahahahaha******** * ********* ********** hahahaha******** **
  • F FISCUHARA:
  • Bandaleros Bandaleros:
  • Bandaleros Bandaleros:
  • Bandaleros Bandaleros:
  • TabldotLife TabldotLife:
  • S sonche:
    ****** ****** hahahaha ********** ****** hahahaha* ******* ****** ****** *** *** ******** ***** ***** ********* hahahaha**** ***** ********* **** ** hahahaha*** ** hahahaha***** ********** ******** **********
  • T taysın:
    **** **** ***** ****** ******* ******* ********* ******** ******** *** **** ***** ***** *** ***** ****** ******** ********* ********** ****** ******* *** ********** ********** **** *** ******* ***** **** ** ***** **** ********** ** ******** hahahahahahahaha* ********** ********** **** ****** ******* ********* ***** ***** ******** *** ** ********* hahahaha **** ** ******* ******
  • muadip muadip:
    ****** ***** ****** ****** ****** ******* *** ****** ****** ******* ***** **** ***** **** **** ***** ****** ******* ******* ********* ******** ******** *** **** ***** ***** *** ***** ****** ******** ********* ********** ****** ******* *** ********** ********** **** *** ******* ***** **** ** ***** **** ********** ** ******** hahahahahahahaha* ********** ********** **** ****** ******* ********* ***** ***** ******** *** ** ********* hahahaha **** ** ******* ******
  • T taysın:
    **** ***** ********* ****** ******* **** hahahaha****
  • Bandaleros Bandaleros:
  • Bandaleros Bandaleros:
  • T taysın:
  • Funny1Joint Funny1Joint:
    hahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahaha*****
  • Funny1Joint Funny1Joint:
    hahahaha ******** hahahaha******** ********* hahahaha**** hahahaha**
  • TabldotLife TabldotLife:
    ********* ********* ********* ***** ****** ***** ********* ****** ******* **** hahahaha****
  • T Turco:
    * *
  • New Rookie New Rookie:
    S Süperot54: **