Kabin kuruyorum öneri ihtiyacı!!

Mirraco

Yeni üye
XMerhaba arkadaşlar. Hazıra konmak gibi görünmez umarım. Yaptığım araştırmalar doğrultusunda minimum masraf ortalama hasat ve kalite anlayışıyla olaya giriştim.
1 veya 2 auto bitki yetiştirmek istiyorum. Işık olarak cob led kullanmaya karar verdim.
Kendimce çözebildiğim malzemeler aşamalar şu şekilde;
 5 adet 50w cob led
 5 adet cpu soğutucu (alüminyum soğutucu,fan, termal macun)
 Bağlantı işleri için gereken adaptör vs.(çarpı şeklinde sabitleyeceğim ve sarkıtacağım bir şey olacak)
 Meşhur sinbo nem aleti
 Nem,ısı, pH ölçer 
 Havalandırma giriş çıkış fanları
 İçerisinin hava sirkülasyonu için zımbırtı
Saksı,tohum,gübre vb. Hariç temel kabin olarak ele alın lütfen.
 Takıldığım ve karar veremediğim noktalar;
1-) Kabin olarak bez dolap kullanmayı düşündüm içini mylar ile kaplayıp ama hazır kabinler hep kare ölçülerde 60x60 80x80 bu ölçülerde bir bez dolap bulamadım bulduğum dolaplar genelde 49x59x169 veya bunun iki katı 100x49x169 gibi garip ölçülerde 1 veya 2  bitki için ilk ölçüdeki bir bez dolap yeterli olur mu yeterli olmaz ise ikinci ölçülerdeki gibi dikdörtgen şeklinde olmasının bir dezavantajı olur mu?
2-)tamamen bez dolap düşüncesinden çıkıp 60x60x180 veya 80x80x180 ölçülerinde mdfden bir dolap yaptırıp mylar ile kaplamak mı?
 Bez dolap öneren arkadaşlar hangi ölçünün kaç bitki için (1 veya 2 ) olabileceğini yazarsa sevinirim
 Mdf öneren arkadaşların 60 Lık mı 80 lik mi hangisini tavsiye ettiğini ve aynı şekilde kaç bitki olabileceğini yazarsa sevinirim.
 Daha farklı önerisi olan arkadaşları dinlemek isterim.
 Öğrenci evi tek yaşıyorum ama taşınmadır şudur budur açısından bez dolap daha sıcak geliyor ama olmazsada 8mm mdfden daha ince veya mdf den daha hafif bir malzeme önerisi olan var mükemmel olur
Çok okuttum affola...

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • No one is chatting at the moment.
  • Kanka Chat bot:
  • L lityum:
    ** hahahaha* ****** hahahaha
  • L lityum:
  • Houp53 Houp53:
    ******** ******* ********** ***** ******** ***** **** **** ** ** ***** ***** ***** **** ****** ******* ***** ********** ********* ****** ******** ****** ********** ** ******** ******** ******** ***** ********* hahahaha ***** ********** **** ***** ******** *******
  • L lityum:
    ***** **** hahahaha*
    +1
  • Houp53 Houp53:
    ******** ***** ********** ******** ***** ****** ****** ***** **
  • Houp53 Houp53:
    ***** **** hahahaha********* ******
  • H happyworld:
    hahahaha *** ****** ****** *** ** ** ******** ****** ********** * ***** ********** ** * ***** ** hahahaha* ****** ** ******** **** *** ******** ****** ** ******* ********* **
    H happyworld: hahahaha *** ****** ****** *** ** ** ******** ****** ********** * ***** ********** ** * *****...