Kabin ve havalandırma

Mr_White

Yeni üye
Merhaba arkadaşlar. Kur yükselişi den dolayı acil bir şekilde marshydro fc8000 ışık aldım. Bu ışığa hangi kabin ve karbon filtre Uygun olur? 7 adet bitki yapmayı düşünüyorum. Sessizlik ve koku hassas olmam gereken noktadır. Yardimlarinizi rica ederim. Ayrıca @higthead hocam mesaj duvarında yardimlarinizdan ötürü minnettarım fakat bazı şeylerde değişiklik oldu sizinde görüşlerinizi tekrar almak isterim.

higthead

Jolly Green
@Mr_White dostum öncelikle ışığını güle güle kullan. 7 adet bitki automu? photo mu? yapmak istiyorsun. Auto yapmak istiyorsan 150x150 kabinde 6 adet 15 lt den gayet başarılı olur. Fazlada atabilirsin ama bitkiyi papatya gibi açamadıktan sonra 150x150 alana 10 tane at ama aynı alanda ben 5-6 auto atayım 10 taneden alınacagı alırım bitkileri alana göre sıkıştırmaya gerek yok. Photo vs yapıcaksan net 2x2 kabin öneririm bu kabınde tabıkıde autoda yapabilirsin 2x2 kabinde 20lt photo güzel olur. 2x2 ye bütçen el veriyosa 2x2 derim. 2x2 de 26 lt saksıda 5 photo yaparasan efsaneler çıkar. 15lt auto veya 20lt autoda ise yine efsaneler çıkar. Önemli olan bitki sıkışmadan rahat bir şekilde eğitim ile dalları sağa sola açtınmı bak seni nasıl memnun ediyor=)

150x150 alan için havalandırman

Çıkış setin quite ultra sessiz seri biliyosun zaten.

Girişin

2x2 alan için

2x2 de alan geniş olduğu için bitkiler rahat büyüyecek ve daha geniş ve daha gür olucağı için koku yoğunluguda artıcak bunun için 1680m3h set öneririm. veya bütcen el veriyosa 2200m3h sette alabılırsın aynı m3 ama karbonu daha yüksek daha uzun süre kullanırsın her 2 sette uygun bütçene göre bak.

Girişin ise

Normal seri kanal tipi fan yap derkarbonla iletişime geçtiğinde sanırım onlar bu tarz buyuk alanlarda gırısı kanal tıpı oldugunda ses ısı ızolelı hava kanalı ekleyıp yolluyorlar.

yada 2 adet yukarıdaki 300m3 slient aksiyel tipi fan da yapabilirsin bütçene göre hareket et.

Gübreler vs ler her gün artıyor kur yuzunden acilen 3 demir basın olan kabin- havalandırma - ısık ısıgı zaten almıssın bu 2 demirbasını al. 2x2 alırsan kabınını toprak ve su dan al derim oxford kumaş ve 1 ışık sızması göremezssin gayet basarılı. Bende 140x140 olanı kullanıyorum cool tube asılı 1180m3h drkarbon fıltre asılı kabın üstünde 550m3 vortıce fanım var ve ellerımle demırlere ınceden asılıyorum hala banamısın demıyor. Boşuna hydro darkroomlar vs ler boşuna para verme.

Mr_White

Yeni üye
Hocam dediğin gibi 150*150 alan için bugün 890m3 drkarbon aldım. 5 6 auto yapacağım. Fakat 890 yerine 1180 lik mi alsaydım diye bir pişmanlık içerisine girdim. Kargo daha yola çıkmasi farkını ödeyerek 1180 lik almam gerekmi sence ? @higthead

higthead

Jolly Green
Hocam dediğin gibi 150*150 alan için bugün 890m3 drkarbon aldım. 5 6 auto yapacağım. Fakat 890 yerine 1180 lik mi alsaydım diye bir pişmanlık içerisine girdim. Kargo daha yola çıkmasi farkını ödeyerek 1180 lik almam gerekmi sence ? @higthead

Dostum 5-6 auto için yeterlidir. 150x150 alan için çıkış 550m3 tür ki 890lık sette bu mevcut. sen bu 550m3 fana 1180m3h karbon takarsan fanın debisi düşer veya 1180m3h set alırsan o setin içerisinde 1160m3h çıkış fanı mevcut 150x150 alan için inanılmaz fazla gelir kabinini büzüştürür olmaz. ha 2x2 kabin alsaydın uyumlu olurdu. 150x150 kabın almıssın 890lık set uyumlu.

Mr_White

Yeni üye
Dostum 5-6 auto için yeterlidir. 150x150 alan için çıkış 550m3 tür ki 890lık sette bu mevcut. sen bu 550m3 fana 1180m3h karbon takarsan fanın debisi düşer veya 1180m3h set alırsan o setin içerisinde 1160m3h çıkış fanı mevcut 150x150 alan için inanılmaz fazla gelir kabinini büzüştürür olmaz. ha 2x2 kabin alsaydın uyumlu olurdu. 150x150 kabın almıssın 890lık set uyumlu.
Aslına bakarsan kabini almadım ama150x150 olması icin karar verdim ve filtreyi dediğin gibi 890 lik aldım. Yukari yazışmada dediğin gibi Toprak ve su ya baktığımda 150*150 kabin göremedim. 140 lik bulunuyor Oxford kumaş olarak. Ne dersin hocam 140 Liğı almalıyım yoksa başka önerirmisin

higthead

Jolly Green
Bütçe uygunsa ve yerınde musaıtse 2x2 kabın al kabın ıcınde daha rahat hareket edersin daha rahat bitkilere eğitim verirsin. Somek dallarını daha rahat saga sola açarsın. yeterki papatya görüntüsü ver ozaman güzel hasat alırsın. ışığında uyumlu 2x2 kabın alırsan yukardaki havalandırman olucak. Ona göre son karar senin.

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • Mordecai Chat bot:
  • Sarsılmaz1dostluk Sarsılmaz1dostluk:
  • T Tropikal.MR:
  • içiciadam içiciadam:
  • içiciadam içiciadam:
    hahahahahahahaha hahahahahahahaha
  • içiciadam içiciadam:
    ** **** **** ****** **** **
  • T Tropikal.MR:
    hahahahahahahahahahahahahahahaha * ******** *********
  • T Tropikal.MR:
    hahahahahahahaha hahahahahahahaha
  • Night owl Night owl:
    hahahaha**** **** ***** ********** ******** hahahahahahahaha hahahahahahahaha
  • TroubleStyla TroubleStyla:
    ********** ******* ***** *** * **** ** **** ********** *** ** ** **** ***** *** hahahahahahahahahahahaha* hahahahahahahaha
  • TroubleStyla TroubleStyla:
    ***** ***** *** * **** **** ********* ********** ** hahahaha hahahahahahahaha******** hahahahahahahaha
  • T Tropikal.MR:
    ***** hahahaha******* hahahaha ***** * ******** ********** ******** ****** ******** hahahaha ***** **** ** ****** hahahaha* ******** ***** **** *** ********* ******* ******* ***** ***** ***** hahahaha*
  • A akbabaaa:
    ******** ******* ********** **** ***** ** ** **** **** ********* hahahaha**** *** hahahaha** ** **** hahahaha* *** ****
  • A akbabaaa:
  • A akbabaaa:
    ********** ***** ***** ** ********* ***** ****** ** ********** ********** ***** ****** ***
  • T Tropikal.MR:
    ******* hahahaha ******** **** ******** hahahaha****** ******** ******* ******* ***** ** ******* *** ***** ****
    T Tropikal.MR: ******* hahahaha ******** **** ******** hahahaha****** ******** ******* ******* ***** **...