Kabindeki ışık mesafesi hakkında yardım

MarijaneyTR

Doktor
10 cm değilde ilk 1 hafta 30.35 cm olması lazım kanka , üstüne pet bardak gecirmen lazım hicmi forumda birşeyler öğrenmiyorsunuz ?

VendettaX

Ordinaryüs
Dostum filiz daha baş vermedi nereye koyucam bardağı
Kanka 20 cmlere cekebilirsin torch ledler biraz sıcaklık verir ufacık bitkiye fazl atelier 25 20 cm ideal olur zamanla yukarı assagi çekersin nemide daha yükseklerde tutabilirsin filis baş verene kadar ışık yakmana gerek de yok aslında baş verince açabilirsin pet bardak zorunlu çok gerekli değil nemi 80 civarında tutarsan sorun olmaz

Kanka 20 cmlere cekebilirsin torch ledler biraz sıcaklık verir ufacık bitkiye fazl atelier 25 20 cm ideal olur zamanla yukarı assagi çekersin nemide daha yükseklerde tutabilirsin filis baş verene kadar ışık yakmana gerek de yok aslında baş verince açabilirsin pet bardak zorunlu çok gerekli değil nemi 80 civarında tutarsan sorun olmaz
Nemi nası 80 yapıcam dostum

Sağdaki kovaya şuanda filizlenmiş esrar tohumunu ektim arkadaşlar ışıkla toprak arasındaki mesafe şuanda 10cm ışık anlık olarak 50w nem %57 sıcaklık 25 derece ne yapmalıyım ışık boyu ne kadar olmalı ilk haftadan sonra bilgi verirmisiniz ?
Selam kanka ışık mesafesi için lux ölçmek en doğrusu. Telefonuna light metre indir yada telefonun kendi özelliğinde de var ışık ölçer nette araştır bulursun nasıl açacağını. Kafa atana kadar ışık vermene gerek yok kafa atınca ilk hafta 2000/3000 k lüx yeter sonra bitki büyüdükçe arttırırsin siddeti. Bitkin büyüdüğünde de 20/25 k lüx vegde yeterli olur. Fazla ışık değil doğru ışık önemli. ( istersen canabiss Dli araştır konuyu anlarsın.) Nem bu dönemde çok önemli kanka bitkinde köklenme olmadığı için havadaki nemden beslenir o yüzden nemi ilk 10 gün 80lerde tutmak mantıklı. Kabinde nem makinası olmadığı için fidenin üstüne nem için sera etkisi yapsın diye pet bardak şişe seffaf poşet kullanmalısın. İlk 10 günden sonra 60 nem iyidir. Nem makinan yoksa kabine ıslak havlu asabilirsin nemi yukseltir. Ama ilk 10 gün yüksek nem çok önemli kanka. Sulama içinde çok az sulama yapmalısın ml ile örneğin ben ilk 10 gün 5/10 ml mı geçmem bitki büyüdükçe arttırırsin. Birde en önemli konulardan biri ph kanka. Doğru ph da sulama yapmazsan bitki beslenmez besin eksiklikleri ve hastalığa açık olur. Canabiss için bence en doğru ph 6/6.5 arası. Ph ölçmek için turnusol kağıdı kullanabilirsin. Ph düşürmek için sirke eklersin yükseltmek için karbonat. ( bütçe varsa ph dengeleyicilerden alabilirsin).

Selam kanka ışık mesafesi için lux ölçmek en doğrusu. Telefonuna light metre indir yada telefonun kendi özelliğinde de var ışık ölçer nette araştır bulursun nasıl açacağını. Kafa atana kadar ışık vermene gerek yok kafa atınca ilk hafta 2000/3000 k lüx yeter sonra bitki büyüdükçe arttırırsin siddeti. Bitkin büyüdüğünde de 20/25 k lüx vegde yeterli olur. Fazla ışık değil doğru ışık önemli. ( istersen canabiss Dli araştır konuyu anlarsın.) Nem bu dönemde çok önemli kanka bitkinde köklenme olmadığı için havadaki nemden beslenir o yüzden nemi ilk 10 gün 80lerde tutmak mantıklı. Kabinde nem makinası olmadığı için fidenin üstüne nem için sera etkisi yapsın diye pet bardak şişe seffaf poşet kullanmalısın. İlk 10 günden sonra 60 nem iyidir. Nem makinan yoksa kabine ıslak havlu asabilirsin nemi yukseltir. Ama ilk 10 gün yüksek nem çok önemli kanka. Sulama içinde çok az sulama yapmalısın ml ile örneğin ben ilk 10 gün 5/10 ml mı geçmem bitki büyüdükçe arttırırsin. Birde en önemli konulardan biri ph kanka. Doğru ph da sulama yapmazsan bitki beslenmez besin eksiklikleri ve hastalığa açık olur. Canabiss için bence en doğru ph 6/6.5 arası. Ph ölçmek için turnusol kağıdı kullanabilirsin. Ph düşürmek için sirke eklersin yükseltmek için karbonat. ( bütçe varsa ph dengeleyicilerden alabilirsin).

Dostum bu ışıktan sipariş ettim bu veg bloom olayı nedir bilgilendirirmisin?

Dostum bu ışıktan sipariş ettim bu veg bloom olayı nedir bilgilendirirmisin?
Kanka veg ve bloom ,güneş ışığındaki renk specktrumu ile ilgili. Nette mavi ve kırmızı rengin bitkilere etkisini araştırırsan çok daha net anlarsın. Bana sorarsan ben fullspectrum yapar hem veg hem bloom açardım. Sen yine araştırınca kafana hangisi yatarsa öyle kullanırsın kanka ☺️

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • A ax-b:
    ********** *** **** hahahaha* ********* ***** *****
  • D despotdes:
    *** ***** ****** ******* ******* ****** hahahaha********** * hahahaha
  • kkush kkush:
  • D despotdes:
  • D despotdes:
    ********* hahahaha*** ***** hahahaha
  • A ax-b:
    *** ****** ******** ******** *** ******* ***** hahahaha ******* **
    +1
  • kkush kkush:
    hahahaha ******* ***** *** ***** ********* ****** ***** ********** hahahaha********** **** * *** ***** ********
  • Night owl Night owl:
    *** ***** ** hahahaha* hahahaha **** ****** *** **** ****** ****** **** ********* ******** *** ***** ****** *******
  • kawinnnz kawinnnz:
  • D despotdes:
    ****** ***** ********* hahahaha**** *** **** ******** ** ******** ********* ****** **** ********* ******** *** ***** ****** *******
  • D despotdes:
    ******* **** hahahaha***
  • Night owl Night owl:
  • kawinnnz kawinnnz:
    hahahahahahahaha
  • D despotdes:
    ****** ***** hahahaha****** ****** ***** *** *** ********* ******* hahahaha*** ******* *** ***** ** hahahaha* hahahaha **** ****** *** **** ******
  • kawinnnz kawinnnz:
    ******* hahahaha ******* ********* **** ****** *** **** **********
  • D despotdes:
  • kkush kkush:
  • kkush kkush:
  • D despotdes:
  • D despotdes:
    **** *** hahahaha ****** ******* ******** ***** hahahaha**
  • kkush kkush:
    **** hahahaha** ******** **** ***** ******** ** ** hahahaha***** ********* ***** ******* *** ** **** **** *****
  • A ax-b:
    hahahaha** ***** ***** ******** hahahaha****
  • D despotdes:
    ***** hahahaha****** ********** **********
  • kkush kkush:
  • kkush kkush:
    *** ********** ****** ********* ******* ********** hahahaha****** ********** **********
    kkush kkush: *** ********** ****** ********* ******* ********** hahahaha****** ********** **********