Karbon filtre-havalandırma set önerisi

El_Duende

Yeni üye
Selam arkadaşlar. İzninizle kafamı karıştıran birkaç konuyu danışmak istiyorum. 120x120x200 bir kabin için ihtiyacım olan hesaplamalarla piyasadaki değerler kafamı karıştırdı. Hangi değerlerde ve fiyat performans dengeli marka set önerirsiniz? İlk defa başlayacağım. Teşekkürler şimdiden.

higthead

Jolly Green
Dostum 120x120 alanda standart yani 20lt 4 adet bakıcaksan 480m3h settir.

Dr karbondan şaşma quıte ultra sessiz seri

yada aynı m3h ve m3 normal seri

Giriş ise

4 adet üzerine çıkmanı tavsite etmem ama sog veya daha fazla adet yapıcak isen koku yogunlugu fazla olucağı için 680m3h setlere bakıcaksın.

El_Duende

Yeni üye
Dostum 120x120 alanda standart yani 20lt 4 adet bakıcaksan 480m3h settir.
Dr karbondan şaşma quıte ultra sessiz seri
yada aynı m3h ve m3 normal seri
Giriş ise
4 adet üzerine çıkmanı tavsite etmem ama sog veya daha fazla adet yapıcak isen koku yogunlugu fazla olucağı için 680m3h setlere bakıcaksın.
Teşekkür değerli bilgiler için. Dikkatimi çeken bir nokta da şu oldu. Kabin giriş çıkış çapına uyum kısmı... Bu bilgi sanki verilmemiş gibi sitede. Uyum sorunu yaşar mıyım acaba?

higthead

Jolly Green
Teşekkür değerli bilgiler için. Dikkatimi çeken bir nokta da şu oldu. Kabin giriş çıkış çapına uyum kısmı... Bu bilgi sanki verilmemiş gibi sitede. Uyum sorunu yaşar mıyım acaba?

Dostum kabınnın havalandırma delıklerı yanı capları zaten yeterınce geniş. Hava kanalın cok rahat olur zaten alanına gore her ıkı sette uyumlu olması gereken.

El_Duende

Yeni üye
Dostum kabınnın havalandırma delıklerı yanı capları zaten yeterınce geniş. Hava kanalın cok rahat olur zaten alanına gore her ıkı sette uyumlu olması gereken.
Merhabalar dostum. Önerdiğin Dr. Carbon ultra silence serisine karar verdim. Teşekkür ederim. Fazladan Bitkilerin üzerine üflemesi için klipsli fan gerekir mi? Bazı arkadaşlar bahsetmiş bundan. Mümkünse danışmak istediğim 3 konu var. İlki ışık olarak https://www.amazon.com.tr/BOSYTRO-yetiştirme-kısılabilir-fonksiyon-hidroponik/dp/B08K3N1NTR/ref=mp_s_a_1_4?crid=2X052SGTK2YGF&keywords=bitki+yetiştirme+lambası+led&qid=1691062411&rnid=21345902031&sprefix=+bitki+led,aps,271&sr=8-4
Bu ledlerden 2 adet istedim. 120x120x200 kabin için uygun mu takviye ister mi? 2. Si de besinleri kendim vermek istiyorum. Toprak olarak hindistan cevizi torfu veya ne tavsiye edersin? 3. Sü de şu tohumu acaip beğendim dediğin bir tür var mı aca? Aldığım zaman ve zahmet için şimdiden teşekkür ederim.

higthead

Jolly Green
Dostum aldıpın ısık 100w yazıyor oda prizden çektiği watt dogru ise. Bitki başı 100-150w yeterlidir. Fİyatıda yazmıyor göremedim. 1 bıtkı ıcın 1 tanesını üstüne konumlandırırsın ancak yeter. Toprakla hindiztan cevızını mix yapabılırsın. Tohum olarak farketmez dostum agır sevıyorsan ındıca hızlı sevıyorsan satıva.

El_Duende

Yeni üye
Dostum aldıpın ısık 100w yazıyor oda prizden çektiği watt dogru ise. Bitki başı 100-150w yeterlidir. Fİyatıda yazmıyor göremedim. 1 bıtkı ıcın 1 tanesını üstüne konumlandırırsın ancak yeter. Toprakla hindiztan cevızını mix yapabılırsın. Tohum olarak farketmez dostum agır sevıyorsan ındıca hızlı sevıyorsan satıva.
1700tl tanesi. 2 adet sipariş verdim. Takviye edeceğim anlaşılan. Bitkilerin üzerine hava üfleyen ekstra bir klipsli fana gerek var mı giriş çıkış fanları haricinde? Teşekkür ederim.

higthead

Jolly Green
Dostum o amazondan soyledıgın ısıkları ıptal et paranı geri al evet o aldıgın 2 ısık anca 2 bıtkı bakar.Senın aldıkların 100w cok işe yaramaz eksik kalır.

sponsorumuzdan lm301h evo son led cıpı board al. her 2 bıtkı uzerıne 1 boardı konumlandırdınmı tadından yenmez. 120x120 alanda 4 adet yaparsın 20lt photo veya 15 lt 4-5 auto 5 bıraz sıkısık olur.

3 ana demirbas vardır bunlar alan(kabın)- havalandırma - ısık bu 3 u 7-24 kullancıagın urunlerdır ve asla maddısel kısma dostum.Ucuz etin yahnisi olmaz bu 3 demirbaşta.

Bu arada bu konuya goz at https://www.tohumsuz.com/threads/sponsor-danışmanlığıyla-ilk-grow-günlüğüm.30166/

El_Duende

Yeni üye
Dostum o amazondan soyledıgın ısıkları ıptal et paranı geri al evet o aldıgın 2 ısık anca 2 bıtkı bakar.Senın aldıkların 100w cok işe yaramaz eksik kalır.

sponsorumuzdan lm301h evo son led cıpı board al. her 2 bıtkı uzerıne 1 boardı konumlandırdınmı tadından yenmez. 120x120 alanda 4 adet yaparsın 20lt photo veya 15 lt 4-5 auto 5 bıraz sıkısık olur.

3 ana demirbas vardır bunlar alan(kabın)- havalandırma - ısık bu 3 u 7-24 kullancıagın urunlerdır ve asla maddısel kısma dostum.Ucuz etin yahnisi olmaz bu 3 demirbaşta.

Bu arada bu konuya goz at https://www.tohumsuz.com/threads/sponsor-danışmanlığıyla-ilk-grow-günlüğüm.30166/
Verdiğin linkteki 4 bitki için mi yoksa bundan 2 adet mi al demek istedin emin olmak istedim.

El_Duende

Yeni üye
Dostum lınktekı urunü aldıgında 2 adet 240w board gelıcek sana 120x120 alanın ıcın olması gereken watt alanını doldurucak ısık.
Selamlar dostum. 301evo ledin siparişini gardensgarage dan verdim. Cumartesi ulaştığım eleman pzrt salı elinde olur dedi ama hangi kargo bilmiyorum ve şu an çağrı ve mesajlarıma dönen yok ne yapmalıyım?

El_Duende

Yeni üye
Panik olmana gerek yok dostum sponsorlar tamamen guvenilir geri donus olur..
Paniklik bir durum değil ama tutum hoş değil. Bu bir ticaret ve kargoya verdiğini söylüyorsan kargo bilgisini karşındakine iletmen gerekir. Yaşadığım bölgede kargo takibini kendim yapmak ve gidip kendim teslim almak durumundayım. Kargolar bilgi mesajı atmıyor bazen ve gelip geri döndüğü bile oluyor. Attığın whatsapp mesajlarının görülüp cevap yazılmaması hiç hoş bir tutum değil. Siparişi alırken tıkır tıkır görüp yazıyorsun. Ödemeyi aldıktan sonra sallayla olmaz ki.

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • Sleepless Sleepless:
    *** hahahaha***
  • Sleepless Sleepless:
  • blackmambaa blackmambaa:
    *** ******* ******** ** ** **** ********* hahahaha
  • Sleepless Sleepless:
  • Sleepless Sleepless:
    ****** ****** ** ********* **** ********** ******* ********* ** ***** ****** ***
  • Sleepless Sleepless:
    ******** ********* ******* ******** ********* hahahaha* *****
    +1
  • Sleepless Sleepless:
    ******* hahahaha*** *** *******
    ***** ******* ***** *** **** *** *** **** *** ***** ****** ****** ******* ***** *** ******* *** ******* ***** ********
    +1
  • Sleepless Sleepless:
    **** ******** ******* ****** ******* **
    hahahaha ***** ******* hahahaha*** *** *******
  • Sleepless Sleepless:
  • Sleepless Sleepless:
  • S sharkek:
    *** *** **** ***** **** ******* *** hahahaha*
  • S sharkek:
    hahahaha* *** ******* ** *******