Kök kilitlenmesi / Nasıl bitecek bu kız?

CubeHaze

Üye
Arkadaşlar selamlar,

Şu anda 2x Blue Dream auto yetiştiriyorum kabinde 30 günlük. Forumda günlük konusu da mevcut. Bir de bu kabine başlamadan önce tecrübe olsun diye köfteci tohumunu mayısta atmıştım toprağa çok fazla bilgim yokken. Çok fazla sıkıntı yaşadı bitki. Öncelikle terasta baktım bu kıza. İlk başta saksıya çok fazla toprak koymamıştım. Geçen hafta farkettim ki bitki büyümüyor. Bloom'a girdi ama ne bi THC üretimi ne de büyüme vardı. Belli ki toprak çok az geliyordu. Emin olmak için bitkiyi toprağıyla birlikte saksıdan çıkardım ve köklerin hali içler acısı. Şurada fotosu mevcut:

https://ibb.co/rwgyJ9s

Daha sonra altına toprak ekledim ve inanılmaz hızlı bir gelişim göstermeye başladı. Hem eski haline göre sömekler biraz hacim kazandı hemde THC gözle görünür şekilde üretmeye başladı. Şimdi benim şöyle bi sıkıntım var nasıl bir çözüm bulacağım bilmiyorum. Yardımlarınız lazım.

Evde 2 adet teras mevcut. Arka taraf sabahtan öğleye ön taraf öğleden akşama güneş görüyor. Veg döneminde ve bloom'un başında iki tarafı da çok etkin bir şekilde kullanıyordum fakat 3 haftadır boyları o kadar uzadı ki ( 115 CM ) artık ön terasa koyamamaya başladım çünkü etrafımdaki binalar çok rahat görüyor.. O yüzden 3 haftadır sadece arka tarafta 4-5 saat güneş görüyor. Bunu kabine de alamıyorum çünkü kabindeki autolar 20/4 olarak ışık görüyor, boy olarak dağlar kadar fark var arasında bunu koyarsam ışığı çok yukarı çekicem ve autolar sıkıntı yaşayacak. Bir de ek olarak 250w cob led ile 3 bitkiye yeteceğini zaten sanmıyorum. Ayrıca Gübre olarak sadece biobizz grow ve bloom verdim bütün hayatı boyunca. Yarın autoların çiçeklenme dönemi için aldığım big bud, carbload vs gelecek. Onlardan da verebilirim bu köfteci kıza. Bu kızı nasıl bi yol izleyip hasata götürsem bilemiyorum varsa önerileriniz dinlemeye hazırım kankalarr. Bir de sizce tahmini hasata kaç haftası vardır?

Kanka selamlar sömek döneminde ışık lazım ben senin yerinde olsam autoların yanına koyardım yani şöyle 20/4 görüyorlar ya ışığın kapanmasına 12 saat kala içeri koyardım biraz uğraştırır ama başka bişey gelmedi aklıma bol hasatın olsun...

CubeHaze

Üye
Kanka selamlar sömek döneminde ışık lazım ben senin yerinde olsam autoların yanına koyardım yani şöyle 20/4 görüyorlar ya ışığın kapanmasına 12 saat kala içeri koyardım biraz uğraştırır ama başka bişey gelmedi aklıma bol hasatın olsun...
kabinde 3ü için pek uygun olacağını sanmıyorum ışık ve alan yetersizliğinden :(

CubeHaze

Üye
Kanka Dallar artık odunlastı bükülmüyor bile. Dışarıda hep rüzgar aldı bitki sağlam dal yaptı.

CubeHaze

Üye
Aynen aga son 3 haftada bu kadar boy attı güneş ışığı yarıya düşünce. Kokusu da limon gibi keskin. Heba etmek de istemiyorum. Bu şekilde bıraksam günde 5-6 saat güneş ile hasat olacak kadar gelişir mi? Ne kadar vereceği hiç önemli değil sadece içebilecek kadar olgunlaşsın yeter :D

S

silas

Guest
Outdoorda günlük 4-5 saat güneşi direk alıyorsa, geriye kalan sürede bitki aydınlık ve gölgedeyse ona yeter. Güneşi sıkıntı yapma endişenecek bir durum değil.

Moderatör tarafında düzenlendi:

CubeHaze

Üye
Outdoorda günlük 4-5 saat güneşi direk alıyorsa, geriye kalan sürede bitki aydınlık ve gölgedeyse ona yeter. Güneşi sıkıntı yapma endişenecek bitr dur değil.
üstat rahat goruyo 4-5 saat. Bugün big bud b-52 carbload ve calmag de gelecek. Onlardan da takviye yapmamı önerir misin? Eğer evet ise ne kadar vermeliyim. Su an aşağı yukarı 2lt suya 3 günde 1 kere 8ml bloom 3ml grow veriyorum herhangi bi yanma vs yok.

üstat rahat goruyo 4-5 saat. Bugün big bud b-52 carbload ve calmag de gelecek. Onlardan da takviye yapmamı önerir misin? Eğer evet ise ne kadar vermeliyim. Su an aşağı yukarı 2lt suya 3 günde 1 kere 8ml bloom 3ml grow veriyorum herhangi bi yanma vs yok.
Kanka selamlar sana biobizzin gübre tablosunu yolluyorum litre başına verilecek miktar çiçeklenmenin kaçıncı haftasındaysan ona göre ayarla birde her sulamada gübre verme ben bi gübreli bi boş sulama yapıyorum boş sulamada calmag takviye yapabilirsin, bol hasatlar... https://imgyukle.com/i/xhJqxH

S

silas

Guest
kanka firma hangi çizelgeyi öneriyorsa ona göre git ama calmaga çok dikkat et diğer gübrelerle asla karıştırıp verme. Calmag vereceğin zaman suya çizelgedeki ölçek kadar koyup ver, o gün başka gübre kullanma. AN calmagın üzerinde diğer gübrelerle karıştırmayın yazar hatta. Sebebide kalsiyumun diğer besin elementlerini kitleme özelliği olmasıdır, ondan diğerleriyle karıştırmıyoruz. Buna dikkat et kanka bol hasatlar

CubeHaze

Üye
kanka firma hangi çizelgeyi öneriyorsa ona göre git ama calmaga çok dikkat et diğer gübrelerle asla karıştırıp verme. Calmag vereceğin zaman suya çizelgedeki ölçek kadar koyup ver, o gün başka gübre kullanma. AN calmagın üzerinde diğer gübrelerle karıştırmayın yazar hatta. Sebebide kalsiyumun diğer besin elementlerini kitleme özelliği olmasıdır, ondan diğerleriyle karıştırmıyoruz. Buna dikkat et kanka bol hasatlar
Calmag verdikten sonra toprak kuruyup tekrar sulama gününde normal gübreli şekilde devam edeceğim yani dimi ? Bir de flush falan yapıp versem daha faydalı olur mu?

CubeHaze

Üye
Kanka selamlar sana biobizzin gübre tablosunu yolluyorum litre başına verilecek miktar çiçeklenmenin kaçıncı haftasındaysan ona göre ayarla birde her sulamada gübre verme ben bi gübreli bi boş sulama yapıyorum boş sulamada calmag takviye yapabilirsin, bol hasatlar... https://imgyukle.com/i/xhJqxH
hocam tesekkur ederim. Hep azdan çoğa doğru deneme yanılma gübre vermiştim ama doğru gidiyormuşum zaten :D

S

silas

Guest
Calmag verdikten sonra toprak kuruyup tekrar sulama gününde normal gübreli şekilde devam edeceğim yani dimi ? Bir de flush falan yapıp versem daha faydalı olur mu?
sen olayı anlamadın heralde kalsiyumun toprakta fazla oranda ve sürede kalmaması lazım, calmag takviyelerinin ardından boş sulama yapan mod ustalar var mesela.
Bitkide İşlevi:
• Büyümenin uygun işlemesi için, bilhassa kök uçları için gerekli.
• Hücre duvarlarını güçlendiren bileşimler oluşturur.
• Hücre bölünmesinde ve uzamasında işlevi vardır.
• Organik asitleri nötrleştirir.
• Hücre zarının uygun çalışması ve geçirgenliğine yardımcı olur.
• Protein sentezini düzenler ve yaşlanmayı yavaşlatır.

CubeHaze

Üye
sen olayı anlamadın heralde kalsiyumun toprakta fazla oranda ve sürede kalmaması lazım, calmag takviyelerinin ardından boş sulama yapan mod ustalar var mesela.
Bitkide İşlevi:
• Büyümenin uygun işlemesi için, bilhassa kök uçları için gerekli.
• Hücre duvarlarını güçlendiren bileşimler oluşturur.
• Hücre bölünmesinde ve uzamasında işlevi vardır.
• Organik asitleri nötrleştirir.
• Hücre zarının uygun çalışması ve geçirgenliğine yardımcı olur.
• Protein sentezini düzenler ve yaşlanmayı yavaşlatır.
Üstat anladım çok teşekkür ederim

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • Bandaleros Bandaleros:
    hahahaha** hahahaha**
  • Bandaleros Bandaleros:
    ***** *** **** ********* ****** ******** ******* ******** *** *** *** ******** ***** *** hahahaha** hahahaha
  • Bandaleros Bandaleros:
    +1
  • higthead higthead:
    hahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahaha********
    +1
  • higthead higthead:
    *** hahahaha ****** *** ***** ****** ********* ***** hahahaha *** hahahaha*** ***** ********** *** ********* **** hahahaha* **** **********
  • Bandaleros Bandaleros:
    *** **** ** ********* hahahaha***** ****** ****** ** hahahaha ********
  • G gokzn:
    ***** ***** ******** ******* ******* ****** **** ***** **** *** hahahaha ******
  • G gokzn:
  • G gokzn:
    ******** ******* ******* hahahaha
  • higthead higthead:
    ****** *** ***** *** ** *** *** ********** ******* ******* ********* *** * *** ******* ****** *** ********** ********* **** hahahaha ******* ******* *** ******* ****** *** ******** *** ***** ******** ******* ********
  • higthead higthead:
    *** *** ******** **** **** ******** ****** ****** *** *** * **** ******* *** ******* ****** *** ***** ******** *****
  • Bandaleros Bandaleros:
    ******** ****** ******** ******** *** ********* ****** hahahaha**** ****** *** ******* ********* *** ******* ********** hahahaha* ** ******* ***** ********* **** *** * ********* ********** ********** ****** **** **** ******** ******** hahahaha***
  • higthead higthead:
    hahahaha ****** ********** **** **** hahahaha** ********** ******* ******* ** ****** ********* ***** **** ******* **** hahahaha** ******* ******* ****** **** *****
  • Bandaleros Bandaleros:
    ********* ***** hahahaha** ********* **** ***** hahahaha**** *** ******** hahahaha* ********** hahahaha** hahahaha* *** ******** hahahaha* ** ********** ***** **** ***** ******
  • Bandaleros Bandaleros:
    ****** *** ******* *** ********** ****** ****** **** ******* **** hahahaha******
  • yoqyaa yoqyaa:
    **** ******** ********** ********** *** ********* ** ******** ****** hahahaha* ********* ****** ***** ******* ******* hahahaha* ******* hahahaha**** ******* ***** ******* ******
  • G gokzn:
    ****** hahahaha ***** ****** **** *** ******** *********
  • G gokzn:
    ***** ***** **** **** ******* ****** ***** *** ******* **** **
    +1
  • yoqyaa yoqyaa:
    **** ********* **** ********* ***** ******** ***** ********** ****** ******** **** **** ********* ***** ********** *** ** ****** ********** ******* *** ***** ********
  • yoqyaa yoqyaa:
    **** ********** ***** **** **** ******* ****** ***** *** ******* **** **
  • Bandaleros Bandaleros:
  • Ü Üfürükçü gargamel:
    ********** **** ****** **
  • yoqyaa yoqyaa:
    **
    yoqyaa yoqyaa: **