Led tavsiyeleri (biraz yardım çok iyi olur)

WeedAlways

Yeni üye
Öncelikle selam kankalar 80x80x180 lik bir odam var fakat artık yaz geldiği için malum hps beni bitiriyor. Kabinin içini soğuk tutayım derken havalandırmadır pervanedir tonla elektrik harcıyorum. LED ışığa geçmeyi düşünüyorum yardımcı olabilecek var mı aranızda? Kaliteli orijinal bir şey istiyorum. 2-3 bitki büyütücem bütçe 3bin tl falan, şimdiden teşekkür ederim

R

Ripley'sOG

Guest
RE: LED TAVSİYELERİ (biraz yardım çok iyi olur)

• [font="Open Sans", sans-serif][*]California Light Work's (AMAZING)
    [*]Advanced LED Lights (Ozellikle Diamond)
    [*]G8-LED Grow Lights    (KING OF THE LED)
    [*]Mars HYDRO Led Lights (Ozellikle +700w)
    [*]GrowNorthen Led Light ( Ozellikle Telos008)
    [*]KIND Led Lights (Asla Pisman etmez)
    [/font]
[font=Open Sans, sans-serif]Kalite bu markalardan sorulur dilediğini alabilirsin.[/font]

[font=Open Sans, sans-serif]isin rast gitsin[/font]

PsychoGrower

Yeni üye

Ripley' Alıntı:
  • California Light Work's (AMAZING)
  • Advanced LED Lights (Ozellikle Diamond)
  • G8-LED Grow Lights    (KING OF THE LED)
  • Mars HYDRO Led Lights (Ozellikle +700w)
  • GrowNorthen Led Light ( Ozellikle Telos008)
  • KIND Led Lights (Asla Pisman etmez)
[font=Open Sans, sans-serif]Kalite bu markalardan sorulur dilediğini alabilirsin.[/font]

Peki bu led hakkında gorüslerin neler.
 https://m.tr.aliexpress.com/item/32669024177.html?trace=wwwdetail2mobilesitedetail&productId=32669024177&productSubject=32669024177&shortkey=yEb6ZZvi&addresstype=600
Yüksek ihtimalle 800 watt olan modeli alacağım ve 2 photo yetistireceğim. Birde bu ledle bitkinin bütün dönemlerini gecirebilir miyim. Geçirebilirsem anlamadıgim bir nokta var. Photo bitkileri ciceklenme donemine sokmak icin hps lambaya geciliyor fakat ledde boyle bir sans yok hep ayni isigi veriyor. Sadece 18/6 dan 12/12 ye gecerekmi ciceklenmeyi baslatiyoruz.

R

Ripley'sOG

Guest

1. Bloomu tetiklemek için isik periyodu şart.12/12 almak gerek
  2. Ledler tam spektrumdur kisaca mh ve hpsyi icinde barindiran shp gibidir.Fakat renk nm ve uv bakimindan daha zengin olan modeli var.
  3. Bu led epistar chip led kullaniyor fakat ne kadar dogrudur bilinmez.Ve hakkinda pek bilgisi yok ne nm degerleri ne par değeri almak ile verim alirsin ancak az alirsin.Her bitki isik buyutur iyiler verimi etkiler bu süreç boyle ışler.
  4. 2 photo için viparspectra ya bakabilirsin bu ledlerden ucuz ama bilindik

PsychoGrower

Yeni üye

Ripley' Alıntı:
  1. Bloomu tetiklemek için isik periyodu şart.12/12 almak gerek
  2. Ledler tam spektrumdur kisaca mh ve hpsyi icinde barindiran shp gibidir.Fakat renk nm ve uv bakimindan daha zengin olan modeli var.
  3. Bu led epistar chip led kullaniyor fakat ne kadar dogrudur bilinmez.Ve hakkinda pek bilgisi yok ne nm degerleri ne par değeri almak ile verim alirsin ancak az alirsin.Her bitki isik buyutur iyiler verimi etkiler bu süreç boyle ışler.
  4. 2 photo için viparspectra ya bakabilirsin bu ledlerden ucuz ama bilindik

Önerdiğin led kargo ucreti vs. bana biraz tuzlu gelecek. Ama alternatif olarak bulabildiğim bir marka daha var. Bestva markası bana güvenilir geldi bilmiyorum sen ne düşünüyorsun kalitesi hakkında.
https://bestvaled.com
Sanırım 600w isimi görür ? Belki çiceklenme döneminde destek yaparım 2x50w ile? Birde smart ve elite series olarak 2 serisi var. Tam anlayamadım ama galiba biri chip biri reflector olarak geciyor. Hangisi tercih edilmeli?

R

Ripley'sOG

Guest

Bestva güvenilir bilindik bir marka.Adini duyurmuş giriş segmenti bir firma.Imkan var ise bence 1000w al sonradan ekleme yapma yerine,ama 600w alsan bile 2 photo için yeterli.

Klavye12

Yeni üye

Led.butceni tam göremedim ama 1200 watt 3 saksiyu çok rahat büyüttüğüm epistar ürün kullanan led markası mastergrow diamond II Serisinden Çok memnunum hala kullaniyorum 275 wat gerçek kullanımı olan sağlam bir led 10 aydır sorunsuz kullaniyorim solma falanda olmadi sanirum aldığım satıcının adı light of the world idi parasına göre ledler arasında uygun ve benim sonuç aldığım bir marka kolay gelsin

Alideki adi

PsychoGrower

Yeni üye

Klavye12' Alıntı:
Led.butceni tam göremedim ama 1200 watt 3 saksiyu çok rahat büyüttüğüm epistar ürün kullanan led markası mastergrow diamond II Serisinden Çok memnunum hala kullaniyorum 275 wat gerçek kullanımı olan sağlam bir led 10 aydır sorunsuz kullaniyorim solma falanda olmadi sanirum aldığım satıcının adı light of the world idi parasına göre ledler arasında uygun ve benim sonuç aldığım bir marka kolay gelsin

Alideki adi

Elimde 500 tllik bir butce var. Bu fiyata 800 watt led alabiliyorum. Gercek watt degeri 150 watt. Ama dedigin isik daha uygunsa düsünülebilir.

WeedAlways

Yeni üye
Cvp: Bagirarak yazmak yasak Led tavsiyeleri (biraz yardım çok iyi olur)

Klavye12' Alıntı:

Alideki adi

teşekkür ederim tavsiye için :)

WeedAlways

Yeni üye
Ripley' Alıntı:
  • California Light Work's (AMAZING)
  • Advanced LED Lights (Ozellikle Diamond)
  • G8-LED Grow Lights    (KING OF THE LED)
  • Mars HYDRO Led Lights (Ozellikle +700w)
  • GrowNorthen Led Light ( Ozellikle Telos008)
  • KIND Led Lights (Asla Pisman etmez)

teşekkür ederim tavsiyen için bi göz atıcam

carlos

Yeni üye
RE: Bagirarak yazmak yasak Led tavsiyeleri (biraz yardım çok iyi olur)

Araştırmalarımda Artpad marka SkyGrowPard ürününe denk geldim, kendi üzerinde zamanlayıcı "dimmer" saat bulunmakta.  Cree ve Epistar ledlerini kullanıyor ürün güvenilir gibi meksikadan siparişler var.

Grow Muhabbetleri
Help Users
    Ü Üfürükçü gargamel: ******** **** hahahaha* ******* ***** **** ***** ***** **** ********