Ledsiz indoor yapılır mı?

tombul_efes

Yeni üye
Arkadaşlar merhaba. Evde kenevir yetiştirmek istiyorum. Fakat led lambalar kabin vb hem ailemin dikkatini çeker hem de ekstra masraf. Saksı bitkisi gibi evde auto yetiştirsem çiçeklenir mi? az bile olsa hasat alabilir miyim? cevaplarınız için teşekkürler.

Aemili31

Müptezel
Mikro grow kabini toplayıp cfl ışık ile işini çözebilirsin kankam. Autolar zaten düşük verimli olur ışığa fazla fazla ihtiyaç duyarlar.

mandarine

Ordinaryüs
kanka led dışında bir sürü seçenek var ve senin aradığın şey cfl ampüller. güçsüz bir growun olur ama yeterli gelir. araştır bak cflere. ışıksız hiç iyi olmaz vereceğin parayı torbacıya versen daha çok sigaran olur o yüzden en az tek bitki için 100W cfl al bir tane bitkinin üzerine asarsın.

tombul_efes

Yeni üye
kanka led dışında bir sürü seçenek var ve senin aradığın şey cfl ampüller. güçsüz bir growun olur ama yeterli gelir. araştır bak cflere. ışıksız hiç iyi olmaz vereceğin parayı torbacıya versen daha çok sigaran olur o yüzden en az tek bitki için 100W cfl al bir tane bitkinin üzerine asarsın.
Torbacı bulamıyorum işte. O yüzden grow işine giriyorum. 6 aydır harmanım. Ekeyim de ne çıkarsa razıyım.

mandarine

Ordinaryüs
kanka o zaman ph metre yerine ph ölçüm kağıdı al (ben bütün growlarda ph kağıdı kullandım), nem makinesi yerine sağa sola kap içinde sular bırak ve ilk on gün bitkinin üzerine delikli kesilmiş pet şişe altı kapat, toprağı internetten al bunun gibi ama tabi illa bu olacak değil. 3 in bir 5 in birler var. içerilerinde torf humus leonardit perlit filan olan. perlitsiz alırsan perlit lazım olacak o da ucuz birşey. boşuna hazır all mix topraklara para verme. ben bütün growlarda bundan kullanıyorum ve bitkiler baya seviyor zengin bir toprak diye. hatta bir dahakine torfu humusu leonarditi herşeyi ayrı alıp kendim karıştıracağım. iyi miktarda perlit de karıştırırsın havadar olur toprak bu çok önemli. saksı kendin ayarlayacaksan şeffaf olmasın ve yarısından aşağıya bir sürü delik aç özellikle en altına. saksının da dibine kiremit gibi çakıl taşı veya hydroton gibi birşey dökmen lazım üç beş cm kalınlığında. hydroton da ucuz bir malzeme. saksı altlığı koymayı unutma. bunlar dışında sanırım gübre olayı kalıyor artık o da senin maddiyatına ve plan programına bağlı. humik fulvik asit al kesinlikle çok alma 250ml al çarşıda bulursun beş on liraya. bir de potasyum silikat al yine humik fulvik gibi aşırı ucuz birşey. biraz çarşıda dolaş bunları ara tarımcı toprakçı çiçekçilerde. potasyum silikat rhino skin ile aynı. çiçeklenme başladığından sonuna kadar veriyorsun. humik fulvik asidi de ilk on günden sonra sonuna kadar vereceksin. gerisi artık yumurta haşlamadır patates kabuğudur filan pek bilmem ben onları. advanced nutrients gübre alacağım dersen ilk önemlisi grow ve bloom sonra micro ve calmag

mandarine

Ordinaryüs
ışığı da ya 100w cfl alarak ya da 2-3 tane 50w cob led ve cpu soğutucu alıp birleştirerek halletsen en ucuzu olur

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • No one is chatting at the moment.
  • Night owl Night owl:
    ******* ***** **** ******* ******** ** ******** ********** hahahaha*
  • Mest Mest:
  • zero00 zero00:
    **** ******* hahahaha ***** ****** **** ****** ********** ********** *****
  • Mest Mest:
  • zero00 zero00:
  • zero00 zero00:
    ****** *** ******** ***** ********** *** ** **** ******** ******** **********
  • zero00 zero00:
    ********* hahahaha* ****** hahahaha **** **** hahahaha**
  • Mest Mest:
    ***** **** ****** ********* *** *** ****** ****** ****** ****** ********* ****
  • zero00 zero00:
  • Mest Mest:
  • zero00 zero00:
    hahahaha** ********** * **
  • Mest Mest:
  • zero00 zero00:
  • zero00 zero00:
  • zero00 zero00:
  • Mest Mest:
    **** hahahaha ***** ****** ********* hahahaha* ***
  • Emmy Emmy:
    hahahaha*** *****