Lemon Kaldıramadı :) Magnezyum eksikliği mi?

Selam arkadaşlar.  Lemon bugün 68.  Ak ise 60. gününde   ( Lemon soldaki bodur olan ak ise sağdaki uzun olan) 
Tang in çizelgesine uyuyorum, 2 günde bir tamamen kurudugunda 12 litrelik saksıma 1.5 lt lik suya 1 1 = 2 ml s,ensi ab  voodo ( 1 ml ) veg evrede kullanıldı ciceklenmede s,ensi a b 1 1 = 2 ml  carbload 1 ml kullanıldı 1.5 lt  son 1 haftadır  overdrive da ekledim 1 ml  tabi overdrive ı sadece ak ya verebiliyorum.  Lemonde sorun var bundan dolayı flush sonrası sadece 1 kere gübreli verdim hala nemli kurumasını beklyorum.. Ph değerim 6.9 bulundugum semt. 2 gün bekletilmş şeklde veriyorum.   ak ve lemon a  her şeyi eşit şekilde verdim.  Ak daha sağlam dayanıklı cıktı lemon cok hassas gördüğünüz gibi hastalığa kapıldı 1.5 2 hafta oldu. geçen hafta 12 litre saksıma 36 litre flush attım. yapraklardaki hastalıkta coğalma olmadı neyseki ama kalan kaldı tabi o şekilde.  Suanda bu sorundan kurtulmam için call mag kullanmam gerekiyor biliyorum ama malum auto tohumlarım ak nin tahmini 10 15 günü kaldı. Lemonda 20 25 günlük bir süreci var gibi şimdi sorum şu ben lemonda suan yapraklarda gördügünüz sorunlar için cal mag almalımıyım ? yoksa zaten 2 haftası 3 haftası kalmıs sömeklerde yolunda mantıgıyla bişey vermiyeyim mi ?   Not : lemonda daha overdrive a baslamadım  kurudugunda  ( tahminimce bu aksam tamamen kurur) 1.5 lt suya 1 ml overdrive 1ml carbload 2 ml s,ens ab düşünüyorum. Sorunum magnezyum veya potasyum eksikliğinden kaynaklanıyor diye düşünüyorum. Ayrıca tabi filiz yapraklrı ve % 25 lik kadar yaprağı ciceklenme döneminde budamamın verdiği bi sorunda olabilir. Teşekkürler sımdıden yorumlarınıza tüm fotolar tek link

edit:  lemon 9. günde topping main lining 16. gününde lst.
ak 11. gününde topping 16. gününde lst. 

https://imgur.com/a/Vwr7mSt

ZIVANA

Yeni üye
Kanka daha önce de konuşmuştuk senle aynı durum bende oluşmuştu cal mag kullandığım halde ama benim sorunum ph ölçmeden verdiğim suyla alakalıydı yüksek geldi kök problemi yaşattı bende flush atıp düzelttim şuanda yeni çıkan yapraklarda sorun yok güzelleri güzeli çıkıyor. Senin bitki hasata yaklaştığu için de bu halde olması normal değil mi yapraklardaki enerji çekiyor artık son son ayrıca şebeke suyunun ph ölçmüyorsun demi ph dengesiz ilerliyor çünkü ben suyu dinlendiriyorum çeşmeden aldığımda 7.2 iki sonra ölçüyorum 7.7 ph ölçerim kalibrasyonu filan tam bence ph ile ilgi bir sıkıntı besin emilimi fazla yapmıyor birde bizim kızlar biraz daha asitik sularındaha çok seviyor.He bu arada bende çiçeklenmeye soktum kızları merakla bekliyorum artık :)

Cvp: Lemon Kaldıramadı :) Magnezyum eksikliği mi?

ZIVANA' Alıntı:
Kanka daha önce de konuşmuştuk senle aynı durum bende oluşmuştu cal mag kullandığım halde ama benim sorunum ph ölçmeden verdiğim suyla alakalıydı yüksek geldi kök problemi yaşattı bende flush atıp düzelttim şuanda yeni çıkan yapraklarda sorun yok güzelleri güzeli çıkıyor. Senin bitki hasata yaklaştığu için de bu halde olması normal değil mi yapraklardaki enerji çekiyor artık son son ayrıca şebeke suyunun ph ölçmüyorsun demi ph dengesiz ilerliyor çünkü ben suyu dinlendiriyorum çeşmeden aldığımda 7.2 iki sonra ölçüyorum 7.7 ph ölçerim kalibrasyonu filan tam bence ph ile ilgi bir sıkıntı besin emilimi fazla yapmıyor birde bizim kızlar biraz daha asitik sularındaha çok seviyor.He bu arada bende çiçeklenmeye soktum kızları merakla bekliyorum artık :)

yani sanırım her genetiğn ph a karsı hassasiyeti farklı dediğim gibi ak yı görüyorsun 105 cm civarı baba gibi uzuyor büyüyor 0 stres 0 skıntı  lemon a 2 günlük dinlendirilmiş suuyu vermeme , ak ya 1 günlük dinlendirilmiş suyu vermeme rağmen ak hiç bi sorunu sıkıntıya cevirmiyor. Call mag bende almasına alıyımda işte dediğim gibi 1 hafta 1.5 hafta anca kullanabilcem zaten o yüzden almasamda etki edermi acaba hasata onu merak ediyorum

ZIVANA

Yeni üye

Baba Haze' Alıntı:
ZIVANA' Alıntı:

yani sanırım her genetiğn ph a karsı hassasiyeti farklı dediğim gibi ak yı görüyorsun 105 cm civarı baba gibi uzuyor büyüyor 0 stres 0 skıntı  lemon a 2 günlük dinlendirilmiş suuyu vermeme , ak ya 1 günlük dinlendirilmiş suyu vermeme rağmen ak hiç bi sorunu sıkıntıya cevirmiyor. Call mag bende almasına alıyımda işte dediğim gibi 1 hafta 1.5 hafta anca kullanabilcem zaten o yüzden almasamda etki edermi acaba hasata onu merak ediyorum

Knka bende Ak-47 büyütüyorum 4 tane photo benimkiler de çiçeklenmede 3 günleri sadece bir tanesinde sorun yaşadım gerçekten ak-47 çok dayanaklı bir genetik elimde süper lemon haze auto var onları atmadım bekliyorum cal/mag alsan bile bir defa kullanırsın hasatım yaklaştı diyorsun flush atıcan besini kesicen ne kadar yardımcı olur bilemedim yani.

ZIVANA' Alıntı:
Baba Haze' Alıntı:

Knka bende Ak-47 büyütüyorum 4 tane photo benimkiler de çiçeklenmede 3 günleri sadece bir tanesinde sorun yaşadım gerçekten ak-47 çok dayanaklı bir genetik elimde süper lemon haze auto var onları atmadım bekliyorum cal/mag alsan bile bir defa kullanırsın hasatım yaklaştı diyorsun flush atıcan besini kesicen ne kadar yardımcı olur bilemedim yani.

aynen öyle ak çok star bi genetic ki 8 gün daha geç ekildi lemondan yani bu şekilde bitkilerin çöp olacağını yada veriminin azalıcağını düşünmüyorum fotodaki gibi gayet dolgun ve güzel gözükyorlar cünkü yaprakları hariç. belki 10 15 gün geriden gelicek tek sıkıntım bu olur umarım. tabi diğer yorumlarıda bekliyorum

o bitkinin 1-2 haftadan fazla süresi var 1 aya ancak flusha hazır olur kanka. calmag almazsan hasatına büyük oranda etki etmez. yani zaten 1-2 grow sonra bırakıyorum diyosun alma o zaman moruk

Hunlu' Alıntı:
o bitkinin 1-2 haftadan fazla süresi var 1 aya ancak flusha hazır olur kanka. calmag almazsan hasatına büyük oranda etki etmez. yani zaten 1-2 grow sonra bırakıyorum diyosun alma o zaman moruk

neyse kanka ak nın önceden olması güzel oldu en azından boş kalmıycaz bekliycez mecbur 1 ay 1.5 ay ne kadar gerektiriyorsa cal mag de almıyım bencede dedigin gibi son growları oynuyorum artık.

Hunlu' Alıntı:
aynen öyle kanka

lemonun suanki şişkinliği fotolardan belli oluyor mu bilmiyorum ama dediğin gibi 1 ay daha kalırsa( overdrive carbload ı minimum bi 15 kere kullansam ) o 1 ayda zıpkın gibi olucak bunlar demektir ::)

kanka şişkinleşmiş evet sıra içini doldurmakta onuda zaman yapıcak sakın ola erken keseyim deme! tıknaz ama boşu yok kaşarın :)

yalnız ak de ne thc üretmiş be kardeşim kar yağdırmış maşallah

Hunlu' Alıntı:
kanka şişkinleşmiş evet sıra içini doldurmakta onuda zaman yapıcak sakın ola erken keseyim deme! tıknaz ama boşu yok kaşarın :)

yalnız ak de ne thc üretmiş be kardeşim kar yağdırmış maşallah

kanka lemon normalde 100 cm aşağısı olmaz diyordum main lining yapti onu böyle kısa bodur baska hi br acıklamasını bulamıyorum . Kanka ak 47 harbiden keleş gibi çok sıkıntılı cok .

ya ne diyicem kanka sana birde bu yaprakların (genetik ne olursa olsun ) kokusu tamamen aynı mı oluyor. Benim önceki exotic in yapraklarının  kokusunu alıyorum bu yapraklardan yine o kokudanda nefret ediyorum midemi bulandırıyo

https://imgur.com/a/FEWqgRF

bu benim önceki exotic haze knka sence ak mi daha iddaalı geliyor yoksa bu mu daha iddalı

Blackbalrog

Yeni üye
Kankalar benimde merak ettiğim nokta şu call mag ne kadar süre boyunca kullanılmalı tr sitesinde max 2 hafta denmiş hastalık bitinceye kadarmı yoksa 2 hafta fazla kullanımı(1lt=1ml) bitkiye sorun yaşatırmı yada 30 günlük bitkinin gelişim hızı için kullanılabilir mi?

köfteci

Yeni üye
lemonu 100 günden önce kesmeyi düşünme bence. ak biraz daha erken hasat olabilir.

Blackbalrog' Alıntı:
Kankalar benimde merak ettiğim nokta şu call mag ne kadar süre boyunca kullanılmalı tr sitesinde max 2 hafta denmiş hastalık bitinceye kadarmı yoksa 2 hafta fazla kullanımı(1lt=1ml) bitkiye sorun yaşatırmı yada 30 günlük bitkinin gelişim hızı için kullanılabilir mi?

calmag kullandığın suya göre değişebilir. arıtma suyu kullanıyorsan her sulamada önerilen miktar kadar olmasa da kullanman gerekir. şebeke suları ve kaynak sularında da 2-3 sulamada bir kullanmakta fayda olur.

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • deyorke Chat bot:
  • T Turco:
    * *
    ErdemRS6 ErdemRS6: **