Mars Hydro FC1000W. EVO

Heisenberg01

Yeni üye
o kadar güçlü iki tane ışığın wat olarak karşılığını almak için kuvvetli havalandırma yetmez,içeriyi CO2ye boğarsan anca karşılığını alırsın.. CO2 baglarin ppm ölçülerini paylaştı birkaç kişi..bir sonraki growda deniyecem bende...sendeki ışığa benzeyen bi LED lambam var..o ızgaraların üzerine oturtup CO2yi hemen dibindeki vantilatörle direk bitkilerin üstüne atıcam.. tek almam ben senin yerinde olsam..iki ışığa da birer tane CO2 torbası koyarım... 1400 HPS diye bir lamba olsa ,o kadarlık bi ışık akısından bahsediyoruz ,hem de iki tane birden...kabin içine çifte nur inmiş gibi olur...kabin içindeki havayı dakikada 3 değil 4-5 kere değiştirecek güçte fanların olsa bile o ışık akısına yetecek CO2yi sağlayamazlar..CO2 takviyesi yapmadan grow yapmam o ışıklar bende olsa..yaktığın o watların karşılığını almaya çalışırım...

daha önceden CO2 saldığımızda kabine fanları kapatıcaz mı diye sormuştun...çıkış fanını yarım güçte,giriş fanını da vakumlama yapmayacak şekilde kısarım..CO2 torbasının CO2 dökülen kısmını n önüne vantilatör zaten koyuyorum,yere düşmeden hemen bitkilerin üstüne atsın...böylelikle bitki hızlı fotosentez yapar ve bolca elemente ihtiyaç duyar..dayarım gübreyi...Terra Aquaticanın bio grow ve bio bloom gübrelerinin maksimum dozajının 2 katını 400w HPS+ 350w LED altındaki bitkilere topraklı medyada ben dayıyorum zaten...yeterince hızlılar çünkü...o ışıklar altındaki bitkilere ekstradan CO2 sunulmasa dahi kuvvetli fanlarla bile benm bitkilerin en az 2 katı hızlı fotosentez yaparlar...benim gübreyi maksimumun 4 katı vermem gerekir..o denli de budlar olur zaten...

kafanda bişeyler şekillenmiştir umarım..
Evet gittikçe daha çok şekilleniyor torba değil tüp kullanmayı düşünüyorum usta... zurnanın zart dediği yerde tüp çünkü ppm ayarı vs. gerecekce tüp ekipmanları 10 k tutacak ... ancak bu ışıklarda dediğin gibi iyi gübre ile ki emerald hernest kullanmayı düşünüyorum iş görür 10 k fiyatı setinin ama olmuşken iyi olsun :D e bir de fc1000w 2 adet iyi bir hasat çıkar her halde ... ancak dediğim gibi co2 tüpü olayı daha farklı poşet 2 adet 3 k tutacak ama tüp 10 k vericem bir kere herşeyine bitip gidecek

higthead

Jolly Green
Ooo çok iyi usta teşekkür ederim saksıyı iki katında tutmaktan bahsetmişsin nrmal gübrelerde ki verileri de iki kat olarak kullanmamızda mantıklı olacaktır o zaman co2 kullanacaksak örneğin 1 ml diyorsa 2 ml gibi... evet fazla güç uygulamayınca gerek yok ama usta bende 2 tane mars hydro fc1000w var nasıl olacak

Güzel dostum 2 adet 1000w ni 60-70cm yukseklıkte tutarsın standart lux degerı vermıs olursun ve co2 ye gerek kalmaz. ılla 1000w ısık dıye dusunme 340 w boardı bıtkıye 20cm yakınlastırırsın bundada co2 kullanabılırsın burda onemlı olan verdıgın lux degerı. Çok kafanı karıstırıyorsun işin ıcınden cıkamıcaksın=))))

Heisenberg01

Yeni üye
Güzel dostum 2 adet 1000w ni 60-70cm yukseklıkte tutarsın standart lux degerı vermıs olursun ve co2 ye gerek kalmaz. ılla 1000w ısık dıye dusunme 340 w boardı bıtkıye 20cm yakınlastırırsın bundada co2 kullanabılırsın burda onemlı olan verdıgın lux degerı. Çok kafanı karıstırıyorsun işin ıcınden cıkamıcaksın=))))
Evet sizin anlattığınız YouTube da baktıklarım çelişiyor yabancı kanallara bakıyorum en üste asıyor ışığı bitki de yerde en uzak mesafe de yani ışık ama büyüyor bitki ışığa girecek gibi oluyor ayrıca co 2 de veriyor nasıl bir şey anlamadım her şey tamamda ışık mesafesi ve co2 ile kombini aklımı karıştırdı

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • T Turco:
    ********* **** ******* hahahaha* ***** ** ** hahahaha* ****** ****** ******* ********** ********** *******
  • L Levrekbaz45:
    ***** ******** ******* ******* *** ****** hahahaha* ******* ** ********** hahahaha* **** hahahaha** ****** *** **** **** hahahaha* hahahaha*** hahahaha***** hahahaha* ****** ********** hahahaha**** **** ****** *** ***** ******
    +1
  • T Turco:
  • L Levrekbaz45:
    hahahaha** *** ******** ***** ** ** ** ***** **** ********
  • T Turco:
    ***** ***** hahahaha*** ** hahahaha** ***** ***
  • L Levrekbaz45:
  • T Turco:
    ***** ** ******** ******** ***** ******** ****** hahahaha*** ******* ** ** ******* *** *******
  • T Turco:
  • T Turco:
    hahahaha ******
  • L Levrekbaz45:
    ******* **
  • L Levrekbaz45:
    ***** ** ******** ******** ***** ******** ****** hahahaha*** ******* ** ** ******* *** ******* ** ******* ** ****** **
  • L Levrekbaz45:
    ** ***** **** hahahaha** ****** *******
  • MalrukLord MalrukLord:
  • L Levrekbaz45:
    ***** ********* **** ******** ***** ********** ***** ******* ********** ****** ****** ******* ****
  • MalrukLord MalrukLord:
  • MalrukLord MalrukLord:
  • MalrukLord MalrukLord:
  • L Levrekbaz45:
    *** ** ****** ********* *** ******* ******** ******** ********* hahahaha** *******
  • L Levrekbaz45:
  • L Levrekbaz45:
    hahahahahahahaha***
  • Probis Probis:
    hahahahahahahahahahahahahahahaha
  • Probis Probis:
    hahahahahahahaha
  • Probis Probis:
    ******** ****** ****** hahahaha hahahaha** ********** ***** ****** ***** ******
    Probis Probis: ******** ****** ****** hahahaha hahahaha** ********** ***** ****** ***** ******