Neden böyle nazlandın ki? Auto Blue Dream x3

Writar34

Yeni üye
Herkese merhaba, herkesin dumanı ve neşesi bol olsun.

İlk growuma başladım, belki günlük olarakta bi başlıkta toplayabilirim.

3 auto bluedream attım. 2 saksıda herhangi bir sorun yokken, 1 saksıda sanki çiçek diğerleri gibi toprağı sahiplenememiş. İki gözümün çiçeğini kaybetmek istemiyorum. :( Müdahale etmek için bilgisi olan arkadaşların, üstatların desteğine ihtiyacım var.
Sağlıklı gözüken saksıyıda örnek olsun diye ekledim. En alttaki linkler sağlıklı olanların görselidir.

-Sorun nedir?
-Ne yapıp bu sorunu çözebilirim?

Sari2205

Kıdemli Üye
Kanka bitkinde bi sorun göremedim bi yaprağında gübre yanması var gibi duruyor tam olarak neden böyle düşündün? gayet sağlıklı duruyor gübre yanığı dışında ve bu bitkiyi neden topraktan çıkardın?

kök gelişimi için arkadaşlar sana bişeyler önerebilir belki ama bitkiyi topraktan çıkarıp köklere ışık göstermek falan stres yaşatır şuan

mgags

Üye
kanka güzelim kızı niye söküp mıncırıyon öyle :D bi kök destek vitamini fln araştırsan daha mantıklı değil mi... bilen arkadaşlar birazdan gelip yorum yaparlar umarım.

medley

Yeni üye
kalp hastası damar tıkanıklıgı olan bır hastanın muayenede doktor kalbı dışarı cıkarıp elıyle kontrol edıyor modundasın...tecavuzcu coskun bıle daha duygusal termıantor snn yanında ... sorun goruyorsan yaz yardımcı olurlar , kafana gore takılacaksanda foruma yazma boşuna.

Writar34

Yeni üye
Destekleyen ve doğru espri yapan arkadaşlara çok teşekkütler . 3 bitki olup aynı işlemi yapıp 1 inde böyle olunca mıncıklayasım geldi. Daha evvelinde hiç boy atmamıştı ve benzer mıncırma operasyonunda kendini topladı tekrar elime alayım dedim . Gübreleri kararında hatta 15.gündeyiz yeni yeni başladım boğmamak adına. Neredeyse tüm gübreler elimde mevcut. Takvim konusunda yönlendirme konusunda destek verebilirseniz harika olur hatta. @medley @Sari2205 @mgags @Trefalgar

Writar34

Yeni üye
Boyu, yaprağı diğerlerine göre karmaşık ve az gelişen bitki kendisini toparladı, sorunumuz yok.

Ancak bu seferde farklı çiçekte problem yaşıyorum ve galiba bu sefer ciddi bir sorunum var.

Callmagı 600 ml suya 0.7 ml civarı karıştırdım ve galiba bi bitkide sulamayı biraz abarttım. Birkaç gün önceki işlemden sonra bugün çicek bu şekilde oldu. Sarı birkaç benek, renk hafif soluk ve bi yaprakta yanık var.
Tavsiyelerinize ihtiyacım var.
Help meee

Nimo

Yeni üye
auto türler de saksı değiştirmek, topraktan çıkarıp tekrar toprağa sokmak iyi bir fikir değil strese sokarsın bitkiyi. auto başladığı saksıda gitmeli. yaşam döngüsü kısa olduğu için strese maruz kalırsa verimin düşük olur. her bitki aynı şekilde büyümez aynı tür bile olsa sonuçta bir canlı.

convik

Doktor
Auto bitkiyi kökünden söküp almışsın. Bu ne özgüven babayiğit :D

Şaka bi tarafa bitkiyi kökten sökme bir daha. Kökler toprağa iyice yayılabilsin diye sulamayı bitkinin dışına doğru ve toprak çok kuruyken yap derim. Ama çok verim vermeyebilir. Ama çadırda yer varsa hazır ışık yanıyor kenarda büyüsün.

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • 420x 420x:
  • T Tropikal.MR:
    hahahahahahahaha ********* hahahaha ***** ******** hahahaha* hahahaha*
  • T Tropikal.MR:
  • TroubleStyla TroubleStyla:
    ****** ********* **** ***** ******* ***** ****** ***** *** hahahaha ****** ******** ******* * ******* *** hahahaha***
    +2
  • 420x 420x:
    ********* ***** ***** **
    +1
  • 420x 420x:
    ****** ********* **** ***** ******* ***** ****** ***** *** hahahaha ****** ******** ******* * ******* *** hahahaha********* *** ***** **********
  • 420x 420x:
  • NewGardener NewGardener:
    **** **** ** ********** ***** hahahaha ***** ******** hahahaha**
  • 420x 420x:
  • 420x 420x:
    *** *** ********* ****** *** ******* *** *** hahahaha***** *****
  • lavrens lavrens:
    **** ***** ******* ***** ****** ***** ******** ******** ****** **** ****** ** ****** ********* ***** ***** hahahaha ********** ***** ****** ******** ********* ***** ****** ***** hahahaha**** ***** ** ********* **** ***** ******* ****** ****** *** ***
    +1
    ******** ***** ****** ******* ******* ***** ***** *** ********* ****** *** ******* *** *** hahahaha***** *****
    +1
  • 420x 420x:
  • 420x 420x:
    ****** * * ****** *** ******* **** *** ***** hahahaha*** ****** ******* ********* ********* ******* *** ****** **** ********* **
    +1
    ***** hahahaha* ** ***** ** ****** *** ***** *** ********* ****** *** ******* *** *** hahahaha***** *****
  • 420x 420x:
    ******** ***** ****** ******* ******* ***** ***** * ** hahahaha *** **** ******* ** ***** *********
  • lavrens lavrens:
    ********** ****** ***** * * ****** ********* ******* * ******** ******* ***** ******* **** **** ***** **** ******* ******
  • 420x 420x:
  • 420x 420x:
  • 420x 420x:
    ***** ** ***** ** **** ***** ********* ****** ****** ***** *** **** ********* * **** *** ********* * *******
    ********* **** ********* ***** ****** **** ******** * * ****** *** ******* **** *** ***** hahahaha*** ****** ******* ********* ********* ******* *** ****** **** ********* **
    +2
  • TabldotLife TabldotLife:
    hahahahahahahaha hahahahahahahaha **** ******* * ** ********* *** **** ******** *** *********
    ********** hahahaha*** **** ********* ***** ****** **** **
    TroubleStyla TroubleStyla: ********** hahahaha*** **** ********* ***** ****** **** **