OUTDOOR ILK TECRUBE

Merhaba kankalar yaklaşık 15 yıllık içici dönemim zarfında sürekli hayalini kurmuş olduğum grow günlerime mevcut karantina dönemi ile başlamış bulunmaktayım.Yapmış olduğum araştırma ve denklemler doğrultusunda amatör bir yetiştirici olarak hem kendi deneme ve deneyimlerimi hem de gelişim sürecini burdan sizlerle paylaşmak istiyorum.
Tohumlar köfteci tohumu Mart ayı sonunda çimlendirdim yani şuan 4. Haftanın içindeyiz.Tamamen kendi imkanlarımla minimum maliyetle şu an gelmiş olduğum son durum bu şekilde.Evin icindeler gunluk ortalama 9-10 saat direk güneş görür pozisyondalar

https://imgur.com/a/ECyhnae

Gübre kullanmıyorum,içinde balıkların olduğu akvaryumdan alıyorum kullandığım suyu ve kendi yapmış olduğum humus karışım ile destekliyorum gelişimi.Sizlerle humusu paylaşmak isterim içeriğinde ne olduğunu.

-Findik kabukları ile birlikte 
-Sarimsak
-Kuru Üzüm
-Patates kabukları ile birlikte 
-Firinlanmis yumurta kabuklarını
-Haslanmis Kuru Fasulye
-Balik Yağı kapsülü
-Muz kabuğu
-Cay posası
-Cekirdek kahve

Kankalar dediğim gibi minimum maliyet hedefim o yüzden kendi gubremi dogal yollarla kendim yapmak istedim.Butun malzemeleri ilk olarak ezip sonrasında yumurtaları kaynattigim suyla Blender yardımı ile çektim.Kullandigim ürünler bitkinin ihtiyacı olan Azot, Potasyum, Fosfor,Demir, Kalsiyum,Bor, Magnezyum ve daha bilmediğim bir çok elementi kapsıyor.Bu karışımı balıkların suyu ile karıştırıp haftada iki kez olarak uyguluyorum.Su an için geçici saksılarında bebeklerim zamanla büyük saksılara alacağım,saksıya da para vermek istemedigimden bulduğum geniş kaplara (min 15lt) yavaş yavaş aktarıyorum.Topragin hava alması için yanlarına ufak deliklerde açıyorum ayrıca.Fikir ve görüşlerinizi paylaşırsanız sevinirim.
Bol cigarali günler dilerim

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • TabldotLife TabldotLife:
    ****** ***** ** ***** ***** ********** *** ****** hahahahahahahaha*** ****** hahahaha hahahaha* ***** *** hahahaha*** ******** ********** **** *** ******** ***** **
  • kkush kkush:
    ***** hahahaha ********** **** ******** *********
  • kkush kkush:
    ******* ** hahahaha*
  • 2 2008Grower:
    ****** **** *** ******** **** ********** **** **** ****** ******* hahahaha**** ********** ******* hahahaha* *******
  • nicozaniolo nicozaniolo:
    ******** ***** hahahaha* hahahaha*** ** **** hahahaha **** *** *** * **** hahahaha ********* ******** hahahaha ***** *
    **** ******* ********** ********* ****** ** ** **** **** ***** hahahaha ********** **** ******** *********
  • 2 2008Grower:
  • kkush kkush:
    ***** ****** ********** ***** **** ******* **
  • kkush kkush:
    ** *** *** hahahaha ******* **
    +2
    ****** ********* *** ********** *** *** *** ******* **** ***** ** **** hahahaha ***** ****** ******* ******** ****** ******* ** hahahaha **** ***** ***** ******** ***** hahahaha* hahahaha*** ** **** hahahaha **** *** *** * **** hahahaha ********* ******** hahahaha ***** *
    +1
  • 2 2008Grower:
    ********** ***** hahahaha ****** hahahaha ********
    ***** hahahaha*** ***** ********** ***** ******* ***** ** **** ******* ******** ********* ******* ***** hahahaha******** ********* *** ********** *** *** *** ******* **** ***** ** **** hahahaha ***** ****** ******* ******** ****** ******* ** hahahaha **** ***** *****
    **** ***** ******* ***** ***** ***** ******* ** ********* ******** ******* hahahaha* **** ******* ** hahahaha** ********** ***** ********* ***** hahahaha***** ******** hahahaha*
  • kkush kkush:
    ****** ********** ****** ******* ******** hahahaha** ***** ** hahahaha **
    +1
    ***** ********** **** ***** ******* ***** ***** ****** ******* ** ********* ******** ******* hahahaha* **** ******* ** hahahaha** ********** ***** ********* ***** hahahaha***** ******** hahahaha*
    *** ********** * ********* **** hahahaha
    **** **** **
    ******** hahahaha****
    hahahaha* ***** ********** ******* ********
    ********* **** hahahaha****** ********** *****