Outdoor Sulama Miktarı?

growbabyy

Yeni üye
Outdoor ne kadar sulamalıyım. Ektikten sonra hasat edene kadar ne kadar su vermeliyim hafta hafta veya dönem dönem ne kadar su vermem gerektiğini söyleyebilir misiniz? Her hafta ne kadar su vermeliyim toplamda? 2 litre yazanda olmuş 10-15 yazanda olmuş. Bilgilendirirseniz sevinirim.

DikinePançoz

Yeni üye
Kankam bu ektiğin bölgenin nemine,sıcaklığına,toprağın su tutma kapasitesine,bitkilerinin kök gelişimine bağlı ihtiyacına göre vs vs.. değişir. Şu kadar su vermelisin diye birşey yok. Teknik olarak yaprakların kendini aşağı doğru saldığında susuz kaldım demektir bunu deneme yanılma yöntemi ile bulabilirsin..

growbabyy

Yeni üye
@DikinePançoz kanka daha ilk grow bu benim. Ondan hiç bilmiyorum bide direk normal ektim. İnternetten bakayım dedim 2 litre diyende var 10 litre diyende var. İyice kendi net şekilde su isteyene kadar sulamamayıda planlıyorum. Yada hiç sulamamayı falan. Bu sırada Samsun'dayım. Şuan vidyo izliyorum bişeyler kaparsam o zaman el atacam. Biri ortalama bir şey dese ortalama 5 litre falan yada ortalama 10 litre. Ama işte yok hiç. Daha ilk grow, öğrenecez.

DikinePançoz

Yeni üye
@DikinePançoz kanka daha ilk grow bu benim. Ondan hiç bilmiyorum bide direk normal ektim. İnternetten bakayım dedim 2 litre diyende var 10 litre diyende var. İyice kendi net şekilde su isteyene kadar sulamamayıda planlıyorum. Yada hiç sulamamayı falan. Bu sırada Samsun'dayım. Şuan vidyo izliyorum bişeyler kaparsam o zaman el atacam. Biri ortalama bir şey dese ortalama 5 litre falan yada ortalama 10 litre. Ama işte yok hiç. Daha ilk grow, öğrenecez.
Outdoorda saksı değil de toprak içindeyse fazla sulamanın pek dezavantajı olmaz toprak emer zaten. Bitkin ne kadar büyük bilmiyorum ama şimdilik 5 litre ver bakalım kök başına,birdahaki gittiğinde yapraklar kendini aşağı doğru salmış ise ya miktarı arttır ya da bitkinin yanına gitme sıklığını, bitki sana cevabı verir zaten

Arkadaşın da dediği gibi iklime toprağa bitkinin büyüklüğüne göre değişir ama az sulamayı tavsiye etmem outdoorda toprak fazla suyu kaldırabiliyo hatta saksıdakinden çok daha fazla suya ihtiyaç duyuyo. 5 litre dök baktın kök kısmında su birikmedi toprak hepsini emdi 1 litre daha dök baktın gene emdi 1 litre daha dök. öyle öyle toprağın üzerinde su birikene kadar dök bitki büyüdükçe daha çok suya ihtiyaç duyuyo miktarı zamanla arttırabilirsin ben benimkine 10-12 lt su veriyorum her gün

Northen

Yeni üye
Ben outdoor yapıyorum havalar 40 derece günde bir sulamazsam yapraklar kendini salıyor bazen günde 2 kere sulamam gerekiyor 5 litre yeterli oluyor ama automatic bitkinin ihtiyacı farklı olabilir bende photo bitki yetiştiriyorum

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • TabldotLife TabldotLife:
    * ****** ******* ******** ********* ****** ********* ****** ********** ********* *** ********** hahahaha ****
  • TabldotLife TabldotLife:
    **** ** ******* ***** ****** ****** ****** ***** ********** * ***** ***** ***** hahahaha * ***** hahahaha***
  • Emmy Emmy:
    ***** ********* ***** ****** ** ******** ********** ***** ****** ********* **** *******
  • Emmy Emmy:
    ***** ***** ****** **
  • M Mamba70:
  • Emmy Emmy:
  • M Mamba70:
    hahahahahahahaha
  • M Mamba70:
  • Emmy Emmy:
  • M Mamba70:
  • the imam the imam:
    hahahahahahahaha
  • the imam the imam:
    ******* ******** ****** *** ****** hahahaha* ********** ***
  • bandaleros bandaleros:
    ******** **
    +1
  • the imam the imam:
  • the imam the imam:
  • bandaleros bandaleros:
  • R RainGrow:
    ******** ***** ****** ***** ** ***** **** ******** **
    +1
  • R RainGrow:
    hahahahahahahaha
  • the imam the imam:
  • the imam the imam:
    hahahahahahahaha
  • R RainGrow:
    **** * ******** ****** hahahaha* *** *** * **** **** hahahaha* ***** ********** **** hahahaha******* *** *** ** ********* *** ****** ********** ********** hahahaha****
  • bandaleros bandaleros:
    ** ***** ****** ********** ******** * **** hahahaha** ***** ****** ***** ** ***** **** ******** **
  • Emmy Emmy:
  • the imam the imam:
    **** * ******** ****** hahahaha* *** *** * **** **** hahahaha* ***** ********** **** hahahaha******* *** *** ** ********* *** ****** ********** ********** hahahaha****

hahahaha ****** hahahaha****** *****
    +1
  • R RainGrow:
    * * **** ******** *** ***** ********* ****** **** ******** *** ***** **** ******** * * ***** ***** ** ********** **** **** ** ********** ** ***** **** **** ***** **** ****** *** ***** ****** ***** *** **** hahahaha **** ******** ***** ****** ****** ******* hahahaha* ******** ********* ** ********* **** ** ** ***** ******* ** ** hahahaha* ** ** *** ****** hahahaha hahahaha* **** ********** **** **** *** hahahaha hahahaha* ****** ****** hahahahahahahaha
    +1
    R RainGrow: * * **** ******** *** ***** ********* ****** **** ******** *** ***** **** ******** * * *****... +1