Outdoor Yaz Mevsiminde Aşırı yağışlar

GreatGoat

Yeni üye
Kışları içerde , yazları dışarda grow yapıyorum normalde ama bu sene dışarıda bı tad alamadım havalar çok aşırı dengesiz ve bulunduğum yerde çok ilginç bı şekilde durmadan yağmur yağıyor işin kötü tarafı bir hafta daha yağmurlu. 51 günlük bı auto bı photo kızlarımı cam kenarına aldım havalar düzelene kadar ara ara burda duracaklar. Fazla yağmur sularından toprakta ki azot akıp gitmiş ki photo kızımda tam emin olamadım sizden de birer yorum varsa tavsiyeniz bekliyorum.

Legend86

Müptezel
Benim outdoor bitkilerim direk toprakta, bir daire düşün çapı 40 cm derinlik 60 cm içi ful yanık inek kemresi, çok az bulunduğu yerin toprağı var içinde, hiç gübre vermedim suda vermedim, fide halinde dışarıya ektiğim ilk hafta full yağış yedi sonra uçtu gittiler, yağmur iyidir, milletin ektiği domates biber bu yağmurlarda çok iyi gelişiyor yağsın, o yağmurların üstüne güneş açınca bitkiler patlıyor

GreatGoat

Yeni üye
Evet dediğin gibi direk toprakta ekili olduğu zaman bı problem olmuyor , ama saksıda ekili ve güneşi belirli saatlerde alan bitkiler toprak bir haftada kurumadığı fazla sulama stresine girebiliyor.

Legend86

Müptezel
Evet dediğin gibi direk toprakta ekili olduğu zaman bı problem olmuyor , ama saksıda ekili ve güneşi belirli saatlerde alan bitkiler toprak bir haftada kurumadığı fazla sulama stresine girebiliyor.
Olabilir, saksıda hiç büyütmedim, ama az da olsa yapmur suyu yesin, yağmur suyu çok etkili

GreatGoat

Yeni üye
51 günlük bitkiler belki en az 35 gün yağmur yemişlerdir , yağmur suyu ph problemi olmadığı için dediğin gibi çok yararlı ama artık toprak çamur olma derecesine geldiği için müdahale edip içeri aldım

Legend86

Müptezel
51 günlük bitkiler belki en az 35 gün yağmur yemişlerdir , yağmur suyu ph problemi olmadığı için dediğin gibi çok yararlı ama artık toprak çamur olma derecesine geldiği için müdahale edip içeri aldım
Hava açınca birden gelişim başlar, bu gün burada da hafif yağış var tam bitkilerin istediği şekilde, çoşacak

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • deyorke Chat bot:
  • pudingov pudingov:
  • Bomberx Bomberx:
  • pudingov pudingov:
  • pudingov pudingov:
    **** ** ****** hahahaha ******* ****** ***** **** **** ****** ******** ********* ****** *******
  • Bomberx Bomberx:
  • pudingov pudingov:
    **** **** * **** ********* ******* ******* **
  • pudingov pudingov:
    *** ***** **** ********* **** ********** **** ****** ***** **
  • pudingov pudingov:
    ***** ******* hahahaha ******* ******** ******* **
    pudingov pudingov: ***** ******* hahahaha ******* ******** ******* **