Ph ayarı

Merhaba arkadaşlar, ph ayar için sarı dandik olan ph metrelerden aldım ama bi ise yaramıyor yada ben kullanamadım.Yaninda ikitane solüsyon var ama nasıl kullanılacağı falan yazmıyor. Musluk suyu kullanıcam arıtma da var.Bu ph işini nasıl cozucem.

Yesil888

Ordinaryüs
O solüsyonlarda 1 tanesi lazim sana. 250 ml saf suya karistir, yaninda gelen kücük tornavida ile PH ölcerin üzerindeki delikte bir vida var, onu saga sola cevirerek solüsyon üzerindeki sayiya getir. Yani PH metreyi kalipre edeceksin. Kesinlikle saf su kullan yoksa yalnis kalipre edersin.

Anladım,tamam yapicam ancak bu işlemi her ölçüm den sonra yapmam mı gerekecek yoksa belli aralıklarla mı?

bende dün kalibrasyon yaptım yanlış ölçüyormuş setin içinden gelen tozları ayrı ayrı 3 bardağa koydum
içlerine saf suyla istenilen ölçüde koyup tek tek kalibre ettim şimdi memnunum

AmanBee

Yeni üye
Merhaba arkadaşlar, ph ayar için sarı dandik olan ph metrelerden aldım ama bi ise yaramıyor yada ben kullanamadım.Yaninda ikitane solüsyon var ama nasıl kullanılacağı falan yazmıyor. Musluk suyu kullanıcam arıtma da var.Bu ph işini nasıl cozucem.
Naptın yapabildin mi ? Sarı olan ph atc beyaz olan tds &ec musluk suyu koydum bardağa diğer bardağa da arıtmadan şimdi tornavida var ama nasıl kalibre edicez bunu anlamadım gitti

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • A active661:
  • Lemonhazelover Lemonhazelover:
    ***** ******** ** *** ******* ******** ****** **** ***** hahahaha******** hahahaha *** *****
    +1
  • TabldotLife TabldotLife:
    *** ** ******** *** ******* ******** ****** hahahaha*
  • keşkaşif keşkaşif:
  • keşkaşif keşkaşif:
    ******* hahahaha** ******** ******* ***** ***** ******** **
  • keşkaşif keşkaşif:
  • 2 2008Grower:
    ******** *** *
  • keşkaşif keşkaşif:
  • 2 2008Grower:
  • keşkaşif keşkaşif:
  • keşkaşif keşkaşif:
  • keşkaşif keşkaşif:
  • 2 2008Grower:
    ******* ****** ***** *** ***** ******* *** ***** hahahaha*
  • 2 2008Grower:
    hahahahahahahaha * **** ******** ** ******** ******** ******** * **** **** ******** ** ******** hahahaha*
  • keşkaşif keşkaşif:
    ***** hahahaha*
  • 2 2008Grower:
    ******* hahahaha** ****** *** **** ***** **** *** ****** ********* hahahaha***** ***** **********
  • 2 2008Grower:
    **** ** ***** ** hahahaha*****
  • 2 2008Grower:
    hahahahahahahaha
  • keşkaşif keşkaşif:
  • keşkaşif keşkaşif:
  • keşkaşif keşkaşif:
    ** **** ***** **** ***** hahahaha**** *** ******* ****** **** *********
  • keşkaşif keşkaşif:
    ****** hahahaha* ********
  • 2 2008Grower:
    **** ****** ** *** ********** ** hahahaha* ***** ****** ******** **
    2 2008Grower: **** ****** ** *** ********** ** hahahaha* ***** ****** ******** **