Pinching Eğitimi - Fazla Uzayan Bitkiler İçin

WeedAlways

Yeni üye
Kankalar selam benim bi problemim var kızımı büyüttüm ettim çiçeklenme evresine soktum yavaştan çiçeklenmeye başladı fakat lambayla arasında 20-25 cm mesafe kaldı. Daha da büyüyeceğini bildiğimden lambaya değmesinden korkuyorum bunun için ne yapmam gerek ? Üst budu telle yana doğru çeksem nazikçe işe yarar mı yardımlarınıza muhtacım

TohumsuzEsrar

Administrator
Yönetici
Cvp: kızımın çok uzaması

WeedAlways' Alıntı:
Kankalar selam benim bi problemim var kızımı büyüttüm ettim çiçeklenme evresine soktum yavaştan çiçeklenmeye başladı fakat lambayla arasında 20-25 cm mesafe kaldı. Daha da büyüyeceğini bildiğimden lambaya değmesinden korkuyorum bunun için ne yapmam gerek ? Üst budu telle yana doğru çeksem nazikçe işe yarar mı yardımlarınıza muhtacım

Pinching dedigimiz bir method var knka, dallari nazikce kirmadan egmek. dali egmek istedigin kismi iki parmaginca iyice sık. cit sesi duyana kadar sık ve istedigin yone dogru yavasca yatir o dali. Dalı buktugun yerden hafifce biraz bitki suyu cikar, eger dali iyice sıkıp indirmezsen asagi dalin kirilma ihtimali var. Kirilirsa bantla ama kirmamaya ozen goster. Bukulen yer 2 gunde sisip kendine gelir ve dal egdigin gibi buyumeye devam eder. Somekler bu sekilde daha fazla isik alir isiga paralel durduklari icin. Yada o dali kirmadan istedigin yone iple cekebilirsin. Cok yaptigim birsey. Yere veya odanin duvarina bisey civile ve iple ona bagla gerdir dali.

WeedAlways

Yeni üye
eyvallah reis deniyorum şuan sağolasın

TohumsuzEsrar' Alıntı:
WeedAlways' Alıntı:

Pinching dedigimiz bir method var knka, dallari nazikce kirmadan egmek. dali egmek istedigin kismi iki parmaginca iyice sık. cit sesi duyana kadar sık ve istedigin yone dogru yavasca yatir o dali. Dalı buktugun yerden hafifce biraz bitki suyu cikar, eger dali iyice sıkıp indirmezsen asagi dalin kirilma ihtimali var. Kirilirsa bantla ama kirmamaya ozen goster. Bukulen yer 2 gunde sisip kendine gelir ve dal egdigin gibi buyumeye devam eder. Somekler bu sekilde daha fazla isik alir isiga paralel durduklari icin. Yada o dali kirmadan istedigin yone iple cekebilirsin. Cok yaptigim birsey. Yere veya odanin duvarina bisey civile ve iple ona bagla gerdir dali.

eyvallah reis deniyorum şuan sağolasın

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • S SuperKafa:
    ****** ******** **** ********** * * ********* **** **** hahahahahahahaha hahahahahahahaha hahahahahahahaha
  • H happyworld:
    hahahaha ******** ***** ********
  • H happyworld:
    ****** hahahaha**** **** *******
  • H happyworld:
  • S SuperKafa:
  • H happyworld:
  • S SuperKafa:
    ******* ***** *** hahahaha** ***** ******* hahahaha******* ****** ** *** hahahaha**** **
  • H happyworld:
  • S SuperKafa:
  • S SuperKafa:
  • H happyworld:
    *** ****** ***** ******** *** ********* **
  • S SuperKafa:
  • H happyworld:
    ***** *** **** ********* **** ****** ****** *** ******* ** ******** ******* *****
  • S SuperKafa:
  • B boldpilot34:
    hahahaha ***** ****** ***** hahahaha***** hahahaha ***** ** hahahaha*
  • S SuperKafa:
    hahahaha **
  • H happyworld:
    ******** ****** ***** ** hahahaha*
  • H happyworld:
    ** hahahaha ******* ****
  • B boldpilot34:
    +1
  • H happyworld: