PRO GÖZLERE İHTİYAÇ VAR. NE ZAMAN SÖMEK VERECEK

barann

Yeni üye
S.A beyler. Amatörce okuduğum kadar yapmaya çalıştım, budama işini falan mı yanlış yaptım acaba bu ne zaman sömek verecek, yaklaşık 10 hafta falan oldu. bir sıkıntı gözüküyor mu yani hep böyle mi kalacak. Allaha emanet.2222.jpg

OttoMan347

√SEFİR√
Budama neden yaptın ki arkadaşım? Yavaş kalmış bitkin 10 haftaya göre. Birde outdoor yetiştiriyorsun heralde, mevsimsel döngüye göre çiçeğe girer outdoor. Yani gece ve gündüz eşit olduğunda. 12 saat karanlık 12 saat aydınlık döneme girince çiçeğe girer dış mekan bitkiker

barann

Yeni üye
dış mekan değil. evde bakıyorum ama toprak falan normal bitki toprağı. gübre olayı da internetten bulduğum kadarı ile ara ara soğan kabuğu, kahve telvesi v.s Eve ışık aldım 400 w akşamları 7-8 saat açıyorum. Gündüz de pencere önü. Yani bir nevi outdoor gibi. Ufak bir tane daha yapıyorum o zaman onu hiç budamayım bari. Soruya gelecek olursak bu bebe sömek verir mi :) yoksa böyle yeşillik mi kalacak. Teşekkürler

OttoMan347

√SEFİR√
Folloş olur bi içeri bi dışarı. Güneşi almış bikere dışarıda tutman daha iyi olur. Bitkin dişi mi erkek mi onu da bilmiyoruz sömek verecek mi vermeyecek mi :) dişi ise illaki verir ama çok stresli büyümüşsün gerek yokken budama yapmışsın iyi verim alamazsın bundan sonrasına nokta atışları yapmazsan

komutan kubar

Yeni üye
anladığım kadarı ile 12 saat gündüz 12 saat gece yaşatırsam sonuç alırım yani
kankam hayır o çiçeklenme dönemi için yani kış perdiyoduna girdiğinde yapılıyor. sen ışık basmaya devam et 18 saat kadar. bitki sağlıksız gözükmüyor ama yavaş büyümüş ışık kaynağın yetersiz olabilir.

barann

Yeni üye
kankam hayır o çiçeklenme dönemi için yani kış perdiyoduna girdiğinde yapılıyor. sen ışık basmaya devam et 18 saat kadar. bitki sağlıksız gözükmüyor ama yavaş büyümüş ışık kaynağın yetersiz olabilir.
anladım bol ışık. yapraklar büyüktü ben hep kestim budama yaptık zannettik. komutan peki su ne kadar vereyim bir de benim asıl sorum (emek vermişken batırmayayım diyorum) 18 saat ışıkla yaklaşık ne zaman hedefe ulaşırım. Sabredemiyorum artık :) hemen olsun. eyv komutan.

barann

Yeni üye
Folloş olur bi içeri bi dışarı. Güneşi almış bikere dışarıda tutman daha iyi olur. Bitkin dişi mi erkek mi onu da bilmiyoruz sömek verecek mi vermeyecek mi :) dişi ise illaki verir ama çok stresli büyümüşsün gerek yokken budama yapmışsın iyi verim alamazsın bundan sonrasına nokta atışları yapmazsan
bitki dişi usta. hep cam kenarındaydı. budama işlemini bilemedik kestik işte. Yalnız ışığı yeni aldım 5 gündür falan güneş gidince ışık açıyordum. neyse inşallah salata olmaz :(

komutan kubar

Yeni üye
anladım bol ışık. yapraklar büyüktü ben hep kestim budama yaptık zannettik. komutan peki su ne kadar vereyim bir de benim asıl sorum (emek vermişken batırmayayım diyorum) 18 saat ışıkla yaklaşık ne zaman hedefe ulaşırım. Sabredemiyorum artık :) hemen olsun. eyv komutan.
bro suyu bitkinin ihtiyacı kadar vereceksin standardı yok nem ışık saksı miktarı bitkinin büyüklüğü vs su ihtiyacını etkiliyor toprak kurudukça ver deneyim işi bu biraz yaptıkça anlarsın ama hızlı büyüsün diye sürekli sulayayım deme saksının dibi çamur olur kökler nefes alamaz. hem susuz hem oksijensiz kalmayacak bir seviyede sulaman lazım.

OttoMan347

√SEFİR√
bro suyu bitkinin ihtiyacı kadar vereceksin standardı yok nem ışık saksı miktarı bitkinin büyüklüğü vs su ihtiyacını etkiliyor toprak kurudukça ver deneyim işi bu biraz yaptıkça anlarsın ama hızlı büyüsün diye sürekli sulayayım deme saksının dibi çamur olur kökler nefes alamaz. hem susuz hem oksijensiz kalmayacak bir seviyede sulaman lazım.
Hatta çok faydalı bir işlem var sulama konusunda.. Arada, mesela haftada bir 2 veya 2 haftada bir sulama vakti geldiğinde 1 gün fazladan susuz bırak toprak kurusun hava alsın diye yapılır, hem de kökler toprakta suyu arar ve uzar kendini geliştirir. Tecrübeyle onaylanmış bir işlem

barann

Yeni üye
Budama neden yaptın ki arkadaşım? Yavaş kalmış bitkin 10 haftaya göre. Birde outdoor yetiştiriyorsun heralde, mevsimsel döngüye göre çiçeğe girer outdoor. Yani gece ve gündüz eşit olduğunda. 12 saat karanlık 12 saat aydınlık döneme girince çiçeğe girer dış mekan bitkiker
usta bir sorum daha olacak. Bol ışık olayına başladım hemen gelişmeye başladı. Ama bir şey fark ettim önceden güzel kokusu vardı şimdi hiç yok. ben bu yavruyu ziyan mı etmişim sence, normal döngüsüne girer mi. Allahın yarattığı bir canlı sonuçta ama asıl özelliğini mi bozdum acaba. Acayip canım sıkıldı.

OttoMan347

√SEFİR√
usta bir sorum daha olacak. Bol ışık olayına başladım hemen gelişmeye başladı. Ama bir şey fark ettim önceden güzel kokusu vardı şimdi hiç yok. ben bu yavruyu ziyan mı etmişim sence, normal döngüsüne girer mi. Allahın yarattığı bir canlı sonuçta ama asıl özelliğini mi bozdum acaba. Acayip canım sıkıldı.
Çiçeğe bi girsin koku olayı ozaman artar

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • kkush kkush:
    ******** hahahaha**** hahahaha**** hahahaha******* ****** hahahaha******* ********** hahahaha
  • lavrens lavrens:
  • kkush kkush:
  • W wickedstick:
  • lavrens lavrens:
  • ErdemRS6 ErdemRS6:
  • NewGardener NewGardener:
  • kkush kkush:
  • kkush kkush:
  • ErdemRS6 ErdemRS6:
  • ErdemRS6 ErdemRS6:
    hahahahahahahaha
  • ErdemRS6 ErdemRS6:
  • ErdemRS6 ErdemRS6:
  • kkush kkush:
    **** ********* hahahaha***
  • kkush kkush:
  • ErdemRS6 ErdemRS6:
    **** ********* hahahaha*** * *****
  • W wickedstick:
  • kkush kkush:
    ** **** ** ****** ** hahahaha
  • ErdemRS6 ErdemRS6:
    ** **** ** ****** ** hahahaha **** ********* ***** ***
  • kkush kkush:
    ** * ******* ** *** ** hahahaha* ** ********* ********* ***** ***
  • kkush kkush:
  • ErdemRS6 ErdemRS6:
    ******* ** **** ****** hahahaha ***** ***** ******* hahahaha*
  • W wickedstick:
    hahahaha* ***** hahahaha* **** ****** ****** *** ******** ****** ****** ***** ********* ***** ******* ****** ****** ***** ** ***** ****** **** *** ***** ** hahahaha
  • kkush kkush:
    hahahaha hahahaha**** ** **** hahahaha* hahahaha ***** ***** ******* hahahaha*
    kkush kkush: hahahaha hahahaha**** ** **** hahahaha* hahahaha ***** ***** ******* hahahaha*