Prof sistem mi acaba ?

• Konbuyu başlatan Üye silindi 26456
  • Başlangıç tarihi
Ü

Üye silindi 26456

Guest
Cümleten selamın aleyküm bol hasatlar ikinci growum olacak sıfırdan tertemiz sistem aldım eksikler yanlışlar var ise düzeltirseniz sevinirim :))
Kabin = 150-150-200
Işık = 240 w qb + 400 w qb toplam 640
Toprak = bio terra plus
Gübre = canna kimyasal her çeşidini aldım
Saksı = 19 lt
Tohum = auto 5 adet blue dream
Buhar makinası vantilatör var
Giriş fanım kabine biraz yetersiz geliyor çok problem yaratır mı üstadlar
Bu kabin boyutu ve ışığa 5 taneden fazla yapsam olur mu yoksa 5 ideal mi ?

Kanka sistemin çok güzel . Üstadlar daha iyi yorum yapacaktır . Çıkış fan kaç?
aleyküm selam sistem güzel
ışık o kabine 450 watt ideal fazlası fideyi yakabilir dikkat et
tohum 5 tane o kabine şimdi fazla gözükmez ama çiçek büyüyünce sorun olur birbirinin üstüne binerler verimi düşürür en ideal metrekarede 1 çiçektir senni kabinni 2.25 m2 2 taneyi geçme

nem, ısı , içerideki havanın co2 degeri (Temizliği)
bu üçünü stabil tutarsan iş bitmiştir

Geyve5454

Müptezel
aleyküm selam sistem güzel
ışık o kabine 450 watt ideal fazlası fideyi yakabilir dikkat et
tohum 5 tane o kabine şimdi fazla gözükmez ama çiçek büyüyünce sorun olur birbirinin üstüne binerler verimi düşürür en ideal metrekarede 1 çiçektir senni kabinni 2.25 m2 2 taneyi geçme

nem, ısı , içerideki havanın co2 degeri (Temizliği)
bu üçünü stabil tutarsan iş bitmiştir
Şu yazıda bir tane doğru info yok sallamışsin bildiğin bilmediğiniz konular hakkında yanlış bilgiler vermeyin. Benim kabin ölçüm de aynı 730 watt led kullanıyorum bitkilerim hiç de yanmıyor ayrıca 26 litrelik saksılarda 6 tane bitkim var 15 litre olsa saksı 9 tane de sığdırırım şuan bile kabinimde boşluk var 2 tane tabure var onlarin yerine bile saksı koysam koyabilirim foto ister misin ?

Cümleten selamın aleyküm bol hasatlar ikinci growum olacak sıfırdan tertemiz sistem aldım eksikler yanlışlar var ise düzeltirseniz sevinirim :))
Kabin = 150-150-200
Toprak = bio terra plus
Saksı = 19 lt
1.5m x 1.5m eder sana 2.25 m2 alan bana sorarsan m2 ye 4 lt kare saksıdan 40 adet koysan 90 adet eder fanlar nem makinası vs içinde yer kalır giriş çkış fanlarını iyi ayarlayıp sog sistemi yap tane başı 10 gramı öldürmez ilk deneyim bile 17 20 alanlar da oldu. Ama sulama sistemi yapman lazım yoksa tek tek sulaman Zor sen 3 hasatta alacağını 1 hasatta al 1 sene yat sonra az içiyorsan iki sene uğraşmazsn ve sog. Senn scrog gibi uğraştırmaz vakit harcatmaz da yine de tercüh senn tabiki güZel sistem

KimsesiZ YaŞaR

Kıdemli Üye
Şu yazıda bir tane doğru info yok sallamışsin bildiğin bilmediğiniz konular hakkında yanlış bilgiler vermeyin. Benim kabin ölçüm de aynı 730 watt led kullanıyorum bitkilerim hiç de yanmıyor ayrıca 26 litrelik saksılarda 6 tane bitkim var 15 litre olsa saksı 9 tane de sığdırırım şuan bile kabinimde boşluk var 2 tane tabure var onlarin yerine bile saksı koysam koyabilirim foto ister misin ?
Haklısın dostum ağzı olan konuşuyor iste

bigbugs1.

Kıdemli Üye
Kabin = 150-150-200
Toprak = bio terra plus
Saksı = 19 lt
Aleyküm selam 19lt en az 6 koy 8 auto da koyabilirsin benim fikrim senin yerinde olsam 8 auto koyar yoluma bakarım ben fem yapıyorum 27ltx4+ 10lt 1 adet 150x150 540w qb 150w cob la alanda önümdeki growda fem yapıcam sonra autoya dönücem bir aksilik olmazsa ya 15ltx10 yapıcam yada 19ltx8 yapacağım.

bigbugs1.

Kıdemli Üye
Aleyküm selam 19lt en az 6 koy 8 auto da koyabilirsin benim fikrim senin yerinde olsam 8 auto koyar yoluma bakarım ben fem yapıyorum 27ltx4+ 10lt 1 adet 150x150 540w qb 150w cob la alanda önümdeki growda fem yapıcam sonra autoya dönücem bir aksilik olmazsa ya 15ltx10 yapıcam yada 19ltx8 yapacağım.
Giriş çıkış fanlarını ciddiye al derim full verim grow yapmak istiyorsan önemli bir konu nem koku ısı sorunu yaşamamak için

Adamlar 35-40 bin lira para harcıyor bir sistem yapayım uzun ömürlü çorbacılardan kurtulayım diye herif yazmış 2 saksıyı geçme. Adam kabinin geri kalan boşluğunda ne yapacak beşik mi sallayacak. Milletin emeğini vaktini boşa harcatmak için ellerinden geleni yapıyorlar
dogru verim minimum metrekarede 1 çiçektir dostum,
bilmiyorsan araştır you tubede işin piri diye tabirdilen kişiler koca kabine kaç tane koyuyor izle biraz
herşeyin dogru olursa 1 çiçek bile 2.25 metre kare alanı kapatır
ama o eksık bu eksık bahanen cok ise cahilsen 20 çiçek bile koyarsın kabine

dogru bakıldıgında 1 çiçek ortalaması budur
bunun iki tane si 150x150 kabini kapatır

Geyve5454

Müptezel

dogru bakıldıgında 1 çiçek ortalaması budur
bunun iki tane si 150x150 kabini kapatır
Hocam neye göre ve kime göre konuşuyorsun belki ben auto tohum ekiyorum herkes photo yapıp 80-90 gün veg vermek zorunda değil belki ben çeşitli genetiklerden hoşlanıyorum ve 8-9 genetiği aynı anda yetiştirmek istiyorum. Tek dwc ile de kapatırım ben o kabini komple. Ayrıca alan konusunu geçtim diğer verdiğin her bilgi yanlış 1200watt qb kullananlarin bitkileri hep yanıyor o zaman

Hocam neye göre ve kime göre konuşuyorsun belki ben auto tohum ekiyorum herkes photo yapıp 80-90 gün veg vermek zorunda değil belki ben çeşitli genetiklerden hoşlanıyorum ve 8-9 genetiği aynı anda yetiştirmek istiyorum. Tek dwc ile de kapatırım ben o kabini komple. Ayrıca alan konusunu geçtim diğer verdiğin her bilgi yanlış 1200watt qb kullananlarin bitkileri hep yanıyor o zaman
ben tecrübelerimi yaşadıgım şeyleri dostane tavsiye olarak yazıyorum, hepsi tecrübe ile sabittir ,ve cok dogru sonuçlar alıyorm, yanlış anlaşılmasın

150 150 kabinde dogru sekılde üretilirse 2 bitki auto veya photo farketmez çiçek devasa büyür
çiçeğin metrekare de 1 tane olması en dogrusudur

1200 watt led i bagla 150 150 kabinde çiçeklerin hepsi yanmasa bile yanmaya eğlimli olur dogru gelişmez
150 150 için ideal watt max 500 watt dır (Dob/Cob Led)

bu yanma olayın şöyle düşün solariumlar vardır bilirsin, 3 5 gunde bir girin derler
nedeni ise bu ışıklar ıle aynı ışığı kullanırlar ve cok fazla ısığa maruz kalırsan yanıklar oluşur
bu bitkide de mantık solariumla aynıdır fazla ısık yakar yakmasa bıle bıtkın dogru gelişmez

Geyve5454

Müptezel
ben tecrübelerimi yaşadıgım şeyleri dostane tavsiye olarak yazıyorum, hepsi tecrübe ile sabittir ,ve cok dogru sonuçlar alıyorm, yanlış anlaşılmasın

150 150 kabinde dogru sekılde üretilirse 2 bitki auto veya photo farketmez çiçek devasa büyür
çiçeğin metrekare de 1 tane olması en dogrusudur

1200 watt led i bagla 150 150 kabinde çiçeklerin hepsi yanmasa bile yanmaya eğlimli olur dogru gelişmez
150 150 için ideal watt max 500 watt dır (Dob/Cob Led)

bu yanma olayın şöyle düşün solariumlar vardır bilirsin, 3 5 gunde bir girin derler
nedeni ise bu ışıklar ıle aynı ışığı kullanırlar ve cok fazla ısığa maruz kalırsan yanıklar oluşur
bu bitkide de mantık solariumla aynıdır fazla ısık yakar yakmasa bıle bıtkın dogru gelişmez
Yaa hocam yemin ediyorum aklımla dalga geçiyorsun sanki ya benim kullandığım LED mars hydro 730 watt. Adamlar 150 kabine optimum yazmışlar sence bunlar bilmiyor mu bu işi ben grow yapıyorum ve asla bitkilerime bişey olmuyor ya bu işi ben bilmiyorum yada sen bir sıkıntı var ama çözemedim

Yaa hocam yemin ediyorum aklımla dalga geçiyorsun sanki ya benim kullandığım LED mars hydro 730 watt. Adamlar 150 kabine optimum yazmışlar sence bunlar bilmiyor mu bu işi ben grow yapıyorum ve asla bitkilerime bişey olmuyor ya bu işi ben bilmiyorum yada sen bir sıkıntı var ama çözemedim
Estafurullah akılla oynamak haddimize düşmez yanlış anlaşılmayalım,
olur olmaz değil yazdıgımı dıkkatlı okursan anlatmak ıstedıgım farklı bi durum
cok itmeyle cok cocuk olmuyor gibi düşün sen

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • Night owl Night owl:
    ********** ******* *** ********* hahahaha****
    +1
  • Night owl Night owl:
    **** ** hahahaha****** ** ********* ********* hahahaha****
    +1
  • içiciadam içiciadam:
    ****** hahahaha* ******** **** ** **** ********* **** hahahaha*** ** ********* ******** ***** ********** ** *** ****** **** *** hahahaha** ** **** ***** ******** ***** hahahaha* hahahahahahahaha hahahahahahahaha
    +1
  • içiciadam içiciadam:
    ******** ***** ****** ***** ******** ********* ********* **** ** hahahaha****** ** *********
  • Night owl Night owl:
    ** **** ******* **** **** ** **** ****** ****** ***** ******** ***** hahahaha* hahahahahahahaha hahahahahahahaha
    +1
  • Bandaleros Bandaleros:
  • Night owl Night owl:
    ********* **** ***** *** ****** ***** ********* **** ******* ******** ***** ****** ***** ******** ********* *********
    +1
  • Bandaleros Bandaleros:
  • Night owl Night owl:
    ******** ****** **** ****** ***** *** **** *** ***** **** *** hahahaha ******* ***** *******
  • içiciadam içiciadam:
  • Night owl Night owl:
    hahahaha ********* ***** ***** ******** ****** **** ****** ***** *** **** *** ***** **** *** hahahaha ******* ***** *******
  • içiciadam içiciadam:
    ***** ***** ***** *** ***** *** * ******* ******* ****** ******* ****** ** ******** ****** **** ****** ***** *** **** *** ***** **** *** hahahaha ******* ***** *******
  • Night owl Night owl:
    ***** **** ******** ****** ****** **** *** *** ***** *** **** ******** ****** ***** ***** ***** *** ***** *** * ******* ******* ****** ******* ****** **
  • Night owl Night owl:
  • içiciadam içiciadam:
    ***** ********** ******* ********* **** ******* *** ******** * ********* hahahaha* *** ****** ***
  • Night owl Night owl:
    ********** ***** ***** *** hahahaha ***** hahahaha ***** ****** ***** ****** ********* ***** ******* ****** ** ***** ***** *******
    +1
  • içiciadam içiciadam:
    **** **** *** ******** ** ********* **** ****** ****** **** ***** ***** **
  • Night owl Night owl:
    **** *** * ***** ** ****** ********* **** ** *** **** *** *** ***** ****** ****** ****** *** ***** *** ***** ** ********** ***** ***** ********** ******* ********* **** ******* *** ******** * ********* hahahaha* *** ****** ***
  • Night owl Night owl:
    *** **** ********* ***** ****** ********* ***** ***** hahahaha** ****** ********** **** hahahaha* **** ******** hahahaha ****** ***** *****
    +1
  • içiciadam içiciadam:
    ***** ******** hahahaha** ***** ***** ******** ******* ****** ******* ***** ***** ****** *** hahahaha** *** ******* ********** hahahaha *** ******** ******* **** hahahaha
  • içiciadam içiciadam:
    ******** *** ***** hahahaha ***** ******* **** **********
  • içiciadam içiciadam:
    hahahaha****** ***** ******** *** ******
  • içiciadam içiciadam:
    ********** ***** ** ** ****** ****** ******** ***** **** *** * ***** ** ****** ********* **** ** *** **** *** *** ***** ****** ****** ****** *** ***** *** ***** ** ********** *****
  • Night owl Night owl:
    *** **** ****** hahahaha ****** ********* ********** ***** ** ** ****** ****** ******** *****
  • nicozaniolo nicozaniolo:
    nicozaniolo nicozaniolo: ******** *****