Süper hiper fakir öğrenci growu

Tricomsever

Yeni üye
Kanka öncelikle süper ve hiper bir öğrenciysen kesinlikle sativa tavsiye etmiyorum el kol koordinasyonum bile kalmadı anksiyeteden henüz ilk growun hasatı yarıya gelmedi :D
Kanka sativa indica farketmez ele avuca bir şeyler geçsin yeter zaten ağır içici değilim tek derdim köftecilerle muhabbeti keseyim etiket olmayayım kendi halimde, bazen dostlarla takılayım

Herkese selamlar, umarım bu kadar düşük bütçeli bir sistem ile grow kültürüne saygısızlık edip sizleri kızdırmam :( maalesef imkanlar bu kadar. Karşınızda ilk growum:

Ekim 1-2 gibi 2 adet çorbacı tohumu patlattım. Fark eder mi bilmiyorum ama malzemeyi limon haze diye satın almıştım. Patlayan tohumları rastgele marketten alma kilosu 5 liralık bir çiçek toprağına ektim. Saksım 3kg lik yoğurt kovası. Kapağından da saksı altı tabağı yapmayı ihmal etmedim :)

Patlayan tohumları usule uygun bastırmadan 1-2 cm derinliğe ektim. Can suyunu verdim. Filizler çıktı, ilk 1 hafta cam kenarında doğal güneşe bıraktım.

1 hafta kadar sadece 2 adet 40w torch led ve aliminyum folyo ile kaplanmış 45-45-70 ölçülerindeki kabinde havasız, havalandırmasız işkence ettim kızlarıma. Kendilerinden çok özür dilerim. İlk grow :(

Ardından 2 hafta kadar daha yetersiz havalandırma ve saçma ışık periyorları ile 2 adet 40w ve 1 adet 50w ışık altında kaldılar. Bu süreçte yeterince gelişmediklerini farkedip; patates kabuğu, magmezinc hap, aloe vera, yumurta kabuğu, muz kabuğu, az miktar odun külü ile hazırlamış olduğum sulu karışım gübreden verdim. Çok sık suluyordum bu süreçte. Artık 3 günde bir suluyorum genelde.

2 gün önce kabine strafordan güzel bir kapak ayarladım, üzerine 2 adet pc fanı yerleştirdim. Işıkları daha nizami sabitledim ve kabin içerisine ıslak havlu sermeyi düzenli hale getirdim.

Buyrunuz güncel görseller, az önce karanlık periyoda geçtikten sonra suladım, şu an 3 saattir karanlıkta. (anlam veremediğim şekilde resimler yan dönüyor düzeltemiyorum kusura bakmayın)

3 güne kadar katı solucan gübrem gelecek. Yüzeyden serperek besleyeceğim.

Farkında olduğum eksikler:
-nem kontrolü zayıf
-sıcaklık kontrolü yok
-gübreleme zayıf
-bitki 1 aylık olmasına rağmen çok küçük

Planlarım:
-solucan gübresi ile biraz da olsa bitkiyi beslemek

-Yakın zamanda sıcaklık nem ölçer almak

-2. Bitkiyi geri kazanamam muhtemelen ölmek üzere, saksıyı tek bitkiye ayırmak

-şu an 7.5 ph su ile suluyorum, sirke ile ph'ı 6.5 a düşürmek için bir an önce bir çare bulmam gerekiyor diye düşünüyorum. En maliyetsiz yöntem bence bu, önerilere açığım.

-çiçeklenmeye girmeden önce el yapımı da olsa bir karbon filtre ayarlamak istiyorum. (el yapımı karbon filtredeki riskleri kabul ediyorum, mecburum :( )

-bitkiyi olabildiğince hızlı büyütüp 2 ay içerisinde 40-50gr hasat almak (daha iyisi yapılabilirse neden olmasın)

Günlük şimdilik bu kadar, imkan olursa hasata kadar güncelleyeceğim (tabi hasat alabilirsem). Olumlu olumsuz tüm fikir, öneri, eleştirilerinizi lütfen esirgemeyin. Sevgiler, saygılar!
Daha alüminyum folyonun mat yerini degilde parlak yerini ciceklere bakacak şekilde yapıştırmayı aklına getiremeyen biri icin cok buyuk isler bunlar. Bence sen okulunu oku ezberini yap sonra kagida dok meslek sahibi ol. Bu işler yorar seni de cebinide .s

Tricomsever

Yeni üye
Daha alüminyum folyonun mat yerini degilde parlak yerini ciceklere bakacak şekilde yapıştırmayı aklına getiremeyen biri icin cok buyuk isler bunlar. Bence sen okulunu oku ezberini yap sonra kagida dok meslek sahibi ol. Bu işler yorar seni de cebinide .s
Abi selamlar, kalbimi kırdın. Düşündüğünün aksine orada 2 farklı marka folyo var. Biri baskılı diğeri düz. Baskılı olanı arkadaşım yanlışlıkla almış, ziyan olmasın diye bir heyrcanla yapıştırmıştım, zaman olunca daha uygun bir materyal ile değiştireceğim. Bütün folyoların parlak kısımları bitkiye bakıyor. Keşke daha yapıcı şekilde belirtseydin fikrini :(
Keyifli growlar.

Abi selamlar, kalbimi kırdın. Düşündüğünün aksine orada 2 farklı marka folyo var. Biri baskılı diğeri düz. Baskılı olanı arkadaşım yanlışlıkla almış, ziyan olmasın diye bir heyrcanla yapıştırmıştım, zaman olunca daha uygun bir materyal ile değiştireceğim. Bütün folyoların parlak kısımları bitkiye bakıyor. Keşke daha yapıcı şekilde belirtseydin fikrini :(
Keyifli growlar.
Yapıcı olmak icin caba sarf etmesen yazdigim gibi kirici olmak icin de caba sarf etmedim. Yanlica uzun uzuna okumus ezberlemis teorikte iyisin ama pratikte tek hareketini gördüm begenmedim. Teori ile pratik bu kadar celisirse basina is alırsın. Hicbir hesabin carsiya uymaz. Bugun bunu anlamani saglamak benim amacim. Ben sana ciceginr sunu ver demek yerine o cicege onu verebilecegin günlere gelebilmen icin tiyo vermeye calistim

Mahsun

Kıdemli Üye
Kankam maddi durumlar nasıl bilmiyorum ama ışık için sahibinden de uygun yollu 200 w cob led alabilirsin tek bitkiye yeter gübre olarak çok kafanı karıştırma solucan gübresi şuanlık işini görür karbon filtre gerekli olabilir belki ama aiben kullanmadım çokta bi eksikliğini hissetmedim aşırı bir koku almadım yansıtıcı işi biraz sıkıntılı heryer satmıyor satanlarda sıkıntılı siteler ikinci el bulmaya çalışmak lazım ya da kabin içini folyo yerine beyaza boyamak daha verimli olabilir hiç bişey bilmeden forumu okuya başladım bende bi sıkıntı yaşamadım önemli olan dediğin gibi tecrübe kazanmak aklına takılan yerlerde gruba yaz araştır oku herşeyi daha ucuz yollu halletmek mümkün kendini sıkıntıya sokma

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • W wickedstick:
    ***** ** ********* *** **** ********** **** ********* ********* ********* *********
  • W wickedstick:
    hahahaha** *******
  • Night owl Night owl:
  • NewGardener NewGardener:
    +1
  • Bandaleros Bandaleros:
    hahahahahahahaha hahahahahahahaha hahahahahahahaha hahahahahahahaha hahahahahahahaha hahahahahahahaha hahahahahahahaha hahahahahahahaha
    +1
  • lavrens lavrens:
    ** ******** ********* *** ****** ********* ***** ******** ********* ***** *** ******* *** **** ******** ********* ********** ***** ******* **** ** ***** ******* ******* *********
    +1
  • Bandaleros Bandaleros:
    ****** ********** ***** ***** hahahaha* **********
    **** ** ** *** ** hahahaha***
  • lavrens lavrens:
    ***** ****** ******** ******* hahahaha ****** ****** ****** ****** ****** **** ****** ********** ***** ***** hahahaha* ********
  • W wickedstick:
  • lavrens lavrens:
    **** ***** ** ** ******* ** ** *** ** hahahaha***
    ***** ** ***** ******** ** ***** ******* ***** ******* ****** ******* ***** *** **** ****** ****** ***
  • Bandaleros Bandaleros:
    ***** *** ********* * ******* ***** **** hahahaha ******** ******** hahahaha ***** ****** ******** ******* hahahaha ****** ****** ****** ****** ****** ****
  • lavrens lavrens:
  • lavrens lavrens:
  • lavrens lavrens:
    **** *** **** ********** *** ********* * ******* ***** **** hahahaha ******** ******** hahahaha
  • Bandaleros Bandaleros:
    *** ******* **** ***** ***** ** *** ********** *** ***** ****** **** ***** ** ** ***
  • Bandaleros Bandaleros:
    Bandaleros Bandaleros: ******** *** **** *****