Sıfırdan indoor hakkında yardım

harlem1

Yeni üye
Arkadaşlar selam. ilk defa indoor yapacağım, bilgi ve birikimlerinize muhtacım. Sizlere birkaç soru yönelteceğim. Şimdiden teşekkür ederim.
Growu 200×100×60 boyutunda bir elbise dolabında, 2 adet köfteci yapacağım;
- bu ölçülerde bir kabin için minimum kaç watt lık led kullanmam gerekiyor( max 300 350 tl bütçe ayırdım full spktrum led light için, ilk grow sonuçta)
- toprak olarak plagron iyi diye duydum all mix veya lightmix mi almalıyım yoksa bildiğiniz daha iyi ürün/marka varmı?
- veg ve bloom dönemlerde hangi marka gübreleri kullanmalıyım?
Harici eklemek istedikleriniz gerekli ne varsa belirtebilirsiniz
Özelliklede bu işin erbabı usta growerlar yorumlarını esirgemezse çok sevinirim.
Mahsülünüz bereketli olsun.

Son düzenleme:
Arkadaşlar selam. ilk defa indoor yapacağım, bilgi ve birikimlerinize muhtacım. Sizlere birkaç soru yönelteceğim. Şimdiden teşekkür ederim.
Growu 200×100×60 boyutunda bir elbise dolabında, 2 adet köfteci yapacağım;
- bu ölçülerde bir kabin için minimum kaç watt lık led kullanmam gerekiyor( max 300 350 tl bütçe ayırdım full spktrum led light için, ilk grow sonuçta)
- toprak olarak plagron iyi diye duydum all mix veya lightmix mi almalıyım yoksa bildiğiniz daha iyi ürün/marka varmı?
- veg ve bloom dönemlerde hangi marka gübreleri kullanmalıyım?
Harici eklemek istedikleriniz gerekli ne varsa belirtebilirsiniz
Özelliklede bu işin erbabı usta growerlar yorumlarını esirgemezse çok sevinirim.
Mahsülünüz bereketli olsun.

-300-350 ye alacağın ışıkla bir şey yapamazsın mh alırsın onun için havalandırman iyi olması lazım havalandırmada ayrı para ışık için bi 600 tl ayırman lazım ayıramıyosan kendin cob led alıp montajını yapman lazım. 300w bitki başına 10k lümen gerekli

-forumdan edindiğim bilgilere göre en iyisi plagron light mix.
All mixler direk gübreli olduğu için ilk başlarda bitkini yakabilirsin

-gübre çizelgesi için @Ripley'sOG nin konusuna bakabilirsin hangi gün aralarında ne kadar vermen gerektiği yazıyor

bez dolabı iyi kaplaman gerekiyor bende kendi yaptığım bez dolapta yapıyorum 20.gün evin içi buram buram ot kokuyor.
Ben forumda okuduğum kadarını anlatmaya çalıştım.

harlem1

Yeni üye
-300-350 ye alacağın ışıkla bir şey yapamazsın mh alırsın onun için havalandırman iyi olması lazım havalandırmada ayrı para ışık için bi 600 tl ayırman lazım ayıramıyosan kendin cob led alıp montajını yapman lazım. 300w bitki başına 10k lümen gerekli

-forumdan edindiğim bilgilere göre en iyisi plagron light mix.
All mixler direk gübreli olduğu için ilk başlarda bitkini yakabilirsin

-gübre çizelgesi için @Ripley'sOG nin konusuna bakabilirsin hangi gün aralarında ne kadar vermen gerektiği yazıyor

bez dolabı iyi kaplaman gerekiyor bende kendi yaptığım bez dolapta yapıyorum 20.gün evin içi buram buram ot kokuyor.
Ben forumda okuduğum kadarını anlatmaya çalıştım.
Eyw reis yorumun için saol dikkate alicam

harlem1

Yeni üye
böyle bir cfl ışık sistemi yapabilirsin. Dolap içini araba yansıtıcı kullanabilirsin. Toprak olarak 40lt si 40tl olan 5in1 toprak kullanabilirsin. Hava çıkışı için 100lük bir aksiyel fan. İçeride de bir mini vantilator kullanabilirsin. Gubre olarak biobiz autdoor pack kullanabilirsin. İçecek sigaran cikar. Tabi o tohumların erkek çıkma ihtimalide var.
Cfl ile bu iş ne kadar verimli olur bilmiyorum ama araştirıp soruştururum olmazsa boyle yaparim reis fikrini alternatif olarak tuttum.
Bende mesela şöyle düşündüm,

Bundan 8 tane alsam 400w eder 50w led bende var, oldu 450w ama bunun alüminyum,sogutucu fani vs ne masraf cikar bilmiyorum bu cob led'e driver gerekmiyor saniyorum direkt 220v tak calistir diye biliyorum çok masraf cikarmi alüminyum kendim yaptırıp ve 12v fan 8 adet toplamda + - ne tutar varmi fikriniz ne dersiniz.

Son düzenleme:

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • A active661:
    +1
  • Night owl Night owl:
    ****** ***** ******** ***** ******* ***** ****** *** ****** ** ******* ** **** ********* ** ****** ********* ****** ********** ***** hahahaha* ** ** hahahaha**** ********* ******* ********* ***** ***** ***** hahahaha ****** **** ********** ********
  • Night owl Night owl:
  • TroubleStyla TroubleStyla:
  • A active661:
  • Night owl Night owl:
    hahahaha ****** ******* hahahaha*****
  • A active661:
  • A active661:
  • Night owl Night owl:
    *** **** *** **** ********* ** ******* ** **** ******* ******** ** **** ******
  • A active661:
    **** **** hahahaha**
  • G ganjasevdalısı:
  • D despacito:
    *** ***** *** hahahaha ****** ******* ******* ****** ***** *** ******* ******* *** ******* ***** ******** ********* ****** ********** **** ****** ********** *** ******** ****** ********* *** ********* hahahaha *** ******* ***** **********
  • Night owl Night owl:
    ***** ***** *** **** ******** ********** **** ***** ********** ********** ********** ********** ****** ***
  • A active661:
  • Night owl Night owl:
    *** **** **** ********* ***** ****** ***** ****** ** **** *** ***** *** hahahaha ****** ******* ******* ****** ***** *** ******* ******* *** ******* ***** ******** ********* ****** ********** **** ****** ********** *** ******** ****** ********* *** ********* hahahaha *** ******* ***** **********
    +1
  • A active661:
  • A active661:
  • Night owl Night owl:
    ***** ** **** ****** **** ***** ****** ******** **** ******** ** ****** ** ** ********** ***** hahahaha* ** ********* ****** ***** ****** ***** ***** **** **** ** *****
    Night owl Night owl: ***** ** **** ****** **** ***** ****** ******** **** ******** ** ****** ** ** ********** *****...