sag ayakla basladık hadi hayırlısı

thcboi361

Yeni üye
ısık 400x3 hps
LVDENGXIA model GL1000w
Gubreler
bıobızz olanlar topmax bıogrow bıobloom calmag
actıvera
advanced nutriens olanlar
Grow Bloom mıcro bıgbud overdrıve sensicallmagxtra sensızym carboload b52 nirvana
2 adet de karbon fıltre var
2 adet buhar makınesı ph metre vs tum esyalarım var insallah sıkıntı stres ıstemıyoruz :D

Son düzenleme:

thcboi361

Yeni üye
auto bitkide ısık rengı cok fark etmıyo dıye bılıyorum yalnıs olabılır bide ekipmanların tamamı ucretsız geldi ve butcem kalmadı kanka eldekılerle ıdare edıcez

HarTrak

Üye
Lambaların üstüne bak kanka Metal Halide yazar belki beyaz dediğin ışık metal halide olabilir..

thcboi361

Yeni üye
ama kanka 15 bitkiye 1 mh ısık yeticekmi ledim de var bu arada marka model LVDENGXIA model GL1000w tesekkurler ilgin icin kanka bu arada

Ü

Üye silindi 27466

Guest
Auto’nun yaşamı İçin 15 litre saksı ideal boyutta 25 çok gereksiz büyük olur çok gübre gider geç kurur gelişimi 15 litreye oranla daha az olur tabii ki tartışmaya açık

kabinin dikdörtgen ise 2 400 w hps en fazla 8 bitki bakar tabi eğer orantılı bir LST uygularsan
Koku problemini bilmiyorum ama havalandırman yeterli olmazsa 3-4 bitki bakmak daha mantıklı olur gerisini sen hesapla.

Gübre konusunda dikkat edilmesi gereken en önemli şey kimyasal ile organik gübreyi karıştırmamak. Sonuçları çok ağır olabilir.

veg döneminde nem çok önemlidir 70-80 civarında veya yakın tutmaya bak.

Hps ışıkta en çok dikkat etmen gereken şey mesafedir. Yakın tutmak bitkini büyütmez kurutur. El ile ısı kontrolü mutlaka yapılmalıdır.

thcboi361

Yeni üye
el ile isi kontrolunu yapiyorum ustad tesekkur ederim bu arada bilgilerin icin isik elimde daha var 1x 400hps ve 240w bi ledim var kabin degil direkt odayi yaptim gubre ise bibozz ve advanced nutriens henuz gubreye baslamadim light mix toprak 1 hafta idare eder diye 1,2 gun icinde fotograf paylasicam bilgilerinize acigim tesekkur ederim tekrardab

thcboi361

Yeni üye
actıvera
Grow Bloom mıcro bıgbud overdrıve sensicallmagxtra sensızym carboload b52 nirvana @Silas nasil bi takvim uygulasam bilemedim ustad beni bi aydinlatirmisin

Silas

Müptezel
actıvera
Grow Bloom mıcro bıgbud overdrıve sensicallmagxtra sensızym carboload b52 nirvana @Silas nasil bi takvim uygulasam bilemedim ustad beni bi aydinlatirmisin
ben asla harfi harfine bir takvim uygulamam, maximum vereceğim miktar hep tablodakinin yarısıdır, döneme ve ihtiyaca göre veririm, gereksiz fazlan var ama güzel başlangıç için kök gübren yok, tamam bigbud, overdrive, carboload senszym nirvana güzel gübreler ama asla bir kök gübresi kadar önemli değiller. Sağlıklı kökler demek dirençli sağıklı bitki demek.
şiddetli tavsiyemdir, toprağın sıfır light mix olsun toprağı ne kadar gevşek tutabilirsen o kadar mutlu olur bitkin.
Elimde bu kadar gübre olsa inan çoğunu kullanmam, istesemde tablonun gösterdiği gibi tam anlamıyla kullanamam!
Dikkat edeceğin calmag'la başla, 2-3 suamada 1 mutlka calmag ver, araya mutlaka boş sulamamlar koy. İlk 1 ay 2-3 sulamada 1'de kök gübresi verirsen, şırı ve sık sulama yapmazan, toprağın iyice kurumasını bekleyip öyle sularsan en ufak sıkıntı yaşamazsın, mutlu ve güzel çiçeklerin olur. Gübrelemede temel bilgiler püf noktalar konumda olayı çok güzel açıkladım, 2-3 önemli olay var gerisi fasa fiso. Advenşın Profişın hikaye yani kokteyl yaparsın sonra, denersin öğrenirsin, bu iş deneyim işi illaki okuyup sorucaksın ama atla deve değil çok çok kolay gelecek ilk growdan sonra.

thcboi361

Yeni üye
kok gubresını alıcam yarın gubrelı sulamaya baslayınca halledicem tesekkur ederim guzel acıklama icin

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • No one is chatting at the moment.
  • Mordecai Chat bot:
    Mordecai Chat bot: ******** *** ******* *** *** *********