sarı benek sorunu

merhaba dostlar
pineapple auto kızım bugün 34. gününde ve çiçeklenmeye girdi

ilk pistilleri:

geçen hafta bir yaprakta başlayan sarı beneklerin sayısı günden güne arttı ve diğer yapraklara da yayıldı. eski yapraklarda bir şey yok ama yeni gelen yaprakların neredeyse hepsinde bu sorun devam ediyor.

video:

genel görünüm:

yapraklar:

yaprakların alttan görünümü:

hastalığın kalsiyum eksikliği olduğunu düşünüyorum ama emin olamadım.
ışık doğduğundan beri 45-50cm'de
350w cob ledimi dimmer'layarak başladım, birkaç günde bir %5 arttırdım, bugün fulledim.
ışık açıkken: sıcaklık 23.5-24 nem 60
ışık kapalıyken: sıcaklık 18.5-19 nem 50

ph down olarak limon tuzu kullanıyorum, ph'ı 6 - 6,5 arasında tutuyorum.

sulama çizelgem ve yaptıklarım:

4. gün
: 15ml su
7. gün: 20ml su
11. gün: 40ml su
15. gün: 65ml su | 0.3ml cal mag
18. gün: 45ml su | 0.1 cal mag | 0.2 revive | 4. boğum topping | 1. boğum budama
20. gün: 200ml su | 0.2 micro | 0.1 bloom | 0.2 grow | 0.1 b-52
23. gün: 500ml su | 0.5 cal mag
27. gün: leaf coat
28.gün: 700ml su | 0.3 micro | 0.15 bloom | 0.3 grow | 0.15 b-52
32. gün: 750ml su | 1.2 cal mag | leaf coat.

bundan 2 gün sonra doğan ve topping yapmadığım diğer pineapple auto kızıma da aşağı yukarı aynı işlemleri uyguladım, o henüz çiçeklenmeye girmedi. onda nokta benek yok, maşallahı var. gübreleri az kullandığımın farkındayım, bir sonraki sulamada gübreleri 3 katına çıkarmayı düşünüyorum ama eğer sorun düşük gübre miktarıysa diğer bitkimde de aynı hastalıkların görülmemesi tuhaf.

bu arada bir sonraki sulamada flush yapayım mı yoksa az gübre verdiğim için gerek yok mu?
yardımlarınızı bekliyorum kankalar, tavsiye ve eleştirilere de açığım, hasatınız bol olsun.
@silas @HippieKanka @Aguş

Ü

Üye silindi 14336

Guest
Kanka selamlar. Direk 3 katına çıkarmak yerine kademe kademe artırsan daha iyi olmaz mı ?

S

silas

Guest
kalsiyum eksikliği demek için prof olmaya gerek yok kanka. Sebebi de ilk günden beri calmag takviyesini doğru yaptığına inanıyorsan ph'ı düşürmek için kullandığın sitrik asit limon tuzu yani.

kankam bendede aynı genetik var ve bu arkadaşla hemen hemen aynı gün. 2 gün kücük sadece benim bebek. ama yoğunluk bu arkadaşınki gibi. calmeg'i hemen hemen her boş sulamada verdim. ilk pistilini verdi. flush atmayı düşünüyorum. sence uygun mudur? eğer uygunsa saksım 11lt. ne kadar su vermem gerekir ? teşekkür ederim şimdiden @silas

S

silas

Guest
kankam bendede aynı genetik var ve bu arkadaşla hemen hemen aynı gün. 2 gün kücük sadece benim bebek. ama yoğunluk bu arkadaşınki gibi. calmeg'i hemen hemen her boş sulamada verdim. ilk pistilini verdi. flush atmayı düşünüyorum. sence uygun mudur? eğer uygunsa saksım 11lt. ne kadar su vermem gerekir ? teşekkür ederim şimdiden @silas
besin kitlenmesi yada aşırı gübre sorunun yoksa flush atıp toprağı resetlemenede gerek yok

kral valla aksine bende cok az gübre verdim yakacağımdan korktuğum için. ama özellikler en yeni cıkan üst yapraklara da fazla yayılmaya başladı beneklenmeler. acaba flush atsam düzelir mi diye düşündüm. kesinlikle fazla gübre vermedim. @silas

Kanka selamlar. Direk 3 katına çıkarmak yerine kademe kademe artırsan daha iyi olmaz mı ?
selam kanka, zaten vermem gerekenin çeyreğinden bile az veriyordum o yüzden sorun olmaz diye düşündüm ki aradan 3 gün geçti ve bir sıkıntısı yok. bundan sonra da an çizelgenin yarısıyla devam etmeyi düsünüyorum.

Yani ustalar daha iyi yorum yapar yada @Altınpipo
Sarı benek ya Calmag yada Ph sorunu diye biliyorum
PH metreni kalibre ettin mi yakın zamanda?
düzenli olarak kalibre ediyorum kanka calmag'i de artırdım

kalsiyum eksikliği demek için prof olmaya gerek yok kanka. Sebebi de ilk günden beri calmag takviyesini doğru yaptığına inanıyorsan ph'ı düşürmek için kullandığın sitrik asit limon tuzu yani.
ph down aldım artık onu kullanıyorum. bu arada sulamadan bu yana yeni çıkan yapraklarda sarı benekler yok ama alt yapraklarda hala devam ediyor. acaba geçmiyor mu kalıcı mı onlar?

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • W WindySideTR:
  • T terbiyeligunahkar:
  • bandaleros bandaleros:
  • elchavoo elchavoo:
    ******* ** ****** ********* ***** ******* *** hahahaha****** **** ******* ******** ***** hahahaha ******** ******* *** *
  • bandaleros bandaleros:
    ***** hahahaha ******* ****** ****** *** **** hahahaha****
  • bandaleros bandaleros:
  • bandaleros bandaleros:
  • elchavoo elchavoo:
    ****** ****** *** **** ******* ***** ********* ****** ** ********** ******** ******** hahahaha****
  • W WindySideTR:
  • VisneliKadayif VisneliKadayif:
    ** hahahaha ******** ******
  • Night owl Night owl:
  • Night owl Night owl:
  • Night owl Night owl:
    ********* ******** hahahaha***
  • W WindySideTR:
    W WindySideTR: ****** ********* ****** ***** ********** ****** ****** ******* ** *********