Sistem Kontrol

Luqi

Yeni üye
Arkadaşlar selamlar. Araştırmalarım ve tavsiyeleriniz sonucu bir sistem toplamaya çalıştım. Eksikleri, fazlaları, yanlışları söyler misiniz rica etsem.

1- Kabin: 150x150x200
[URL unfurl="true"googleled/project/mars-hydro-150x150x200-kabin/[/URL]

2- Işık:
- 2 adet 50 Watt Turuncu atlantis led projektör Link
- 2 adet 50 watt mavi atlantis led projektör Link
- 8 adet 50 watt kırmızı atlantis led projektör Link

3- Havalandırma:
Çıkış fanı: Sp 580 m3 Link
Giriş fanı: Dr. Slient 300 m3 Link

4- Karbon Filtre: Dr.Karbonfiltre 680m3 Link

5- Saksı: 15 Lt 5 adet kumaş saksı

6- Toprak: Plagron Light mix

7- Tohum: Tercihi size bırakacağım Bruce Banner / Critical Kush / Jack Herrer / Og Kush hangisi daha iyi derseniz. ( İlk growum bakımı kolay kafası yüksek ve beni koltuğa çakacak olan bir sigara istiyorum )

8- Gübre: An micro-grow-bloom / b52 / calmag / overdrive / big bud Kanka'nın auto çizelgesini takip edeceğim. Bunların yanı sıra biobizz ph up-down ve flawless finish alacağım.

9- ısı ve nem ölçer: Link

10- Nem makinesi: Link

11- Vantilatör : Link

12- Zamanlayıcı: Link

13- Ph Ölçer: test kiti Link

Şu anda tahmini maliyet 13000 TL

??? Biraz daha bütçe ayırabilirsem hangi bölümleri geliştirmeliyim? Ya da hangi bölümlerde gereksiz masraf yapmışım? ( Uzun ömür istemiyorum çünkü en fazla 2 grow yapacak zamanım var)

??? 13000 TL verdiğime değecek verimi alabilir miyim bu sistemde

Son düzenleme:

higthead

Jolly Green
Dostum havalandırman yanlış.2x2x2 kabınde en az 800 veya 1000m3 cıkıs fanı kullanmalısın. Yarısıda giriş fanı kullanmalısın. Bütçe durumuna göre 2 seçenek havalandırma çıkaralım sana ama bu yazdığın ürünlerle asla verim alamazssın.

Şöyle bir şecenekte senin yazdığın ürünlerde 2 adet çıkış kullanırsın 2 adet giriş fanı aldınmı bir nebze havalandırman hallolur.

Luqi

Yeni üye
Dostum havalandırman yanlış.2x2x2 kabınde en az 800 veya 1000m3 cıkıs fanı kullanmalısın. Yarısıda giriş fanı kullanmalısın. Bütçe durumuna göre 2 seçenek havalandırma çıkaralım sana ama bu yazdığın ürünlerle asla verim alamazssın.

Şöyle bir şecenekte senin yazdığın ürünlerde 2 adet çıkış kullanırsın 2 adet giriş fanı aldınmı bir nebze havalandırman hallolur.
selam öncelikle teşekkürler. Bu yazdığın ürünlerle asla verim alamazsın derken havalandırma kaynaklı mı dedin genel olarak değişmesi gereken ekipman çok anlamında mı.
Ayrıca https://www.tohumsuz.com/threads/havalandırma-hesabı-cevapladık.3204/ buradan yaptım hesabı ama matematiksel bir hata mı var anlamadım

Son düzenleme:
Ü

Üye silindi 26240

Guest
kanka o vantilator cok küçük gelir
ph ölçmek iyisin uyguna ph sıvı test kitler var
butcen kısıtlı oldugu icin
toprakta ppm olcer cok önemli değil
co2 de olmasa olur
klimayada gerek yok

higthead

Jolly Green
Arkadaşlar selamlar. Araştırmalarım ve tavsiyeleriniz sonucu bir sistem toplamaya çalıştım. Eksikleri, fazlaları, yanlışları söyler misiniz rica etsem.

1- Kabin: 150x150x200
[URL unfurl="true"googleled/project/mars-hydro-150x150x200-kabin/[/URL]

2- Işık:
- 2 adet 50 Watt Turuncu atlantis led projektör Link
- 2 adet 50 watt mavi atlantis led projektör Link
- 8 adet 50 watt kırmızı atlantis led projektör Link

3- Havalandırma:
Çıkış fanı: Sp 580 m3 Link
Giriş fanı: Dr. Slient 300 m3 Link

4- Karbon Filtre: Dr.Karbonfiltre 680m3 Link

5- Saksı: 15 Lt 5 adet kumaş saksı

6- Toprak: Plagron Light mix

7- Tohum: Tercihi size bırakacağım Bruce Banner / Critical Kush / Jack Herrer / Og Kush hangisi daha iyi derseniz. ( İlk growum bakımı kolay kafası yüksek ve beni koltuğa çakacak olan bir sigara istiyorum )

8- Gübre: An micro-grow-bloom / b52 / calmag / overdrive / big bud Kanka'nın auto çizelgesini takip edeceğim. Bunların yanı sıra biobizz ph up-down ve flawless finish alacağım.

9- ısı ve nem ölçer: Link

10- Nem makinesi: Link

11- Vantilatör : Link

12- Zamanlayıcı: Link

13- Ph Ölçer: test kiti Link

Şu anda tahmini maliyet 13000 TL

??? Biraz daha bütçe ayırabilirsem hangi bölümleri geliştirmeliyim? Ya da hangi bölümlerde gereksiz masraf yapmışım? ( Uzun ömür istemiyorum çünkü en fazla 2 grow yapacak zamanım var)

??? 13000 TL verdiğime değecek verimi alabilir miyim bu sistemde

1-Brom aynen havalandırma dediğim gibi super cuk diye oturur fanların karbon fıltrelerın falan super. Bu arada niye okadar çok parayı vantilatöre veriyorsun bosuna alma o urunu.

2-Bu linktekinden 2 adet al. 1 tanesi yukarıdan hafifce bıtkıyı sallandırsın.1 tanesinide en alt saksı hızasına koyup zemındekı havayı dagıtması ıcın hem topragında hızlı kurur. 2 adet vantilatör yeterlidir. nalburcudan 10 tlye 12v 1 amperlik adaptör al 2 sını adaptore kablo uclarını keserek bagla ıs tamamdır.

3- Isı ve nem ölçerin wifi li olmadıktan sonra okadar para verme bu attıgım lınktekıde aynı gorevi görücek

Dostum sendeki o nem makınası olmaz =))) Bu attıgım lınktekını al hem uzaktan kumandalı hem nem degerını gırersın otomatık calısır durur.

4-Kabıne okadar para verme Linktekı efsane 1.700tl daha kardasın.

Bak kabınden 1700tl kar ettik=)

Son düzenleme:
yazdığın nem makinesi olmaz kanka. onu alacağına sabah akşam fıs fıs ile su püskürt daha iyi. en az 5lt olan nem makinesinden almalısın

Nimo

Yeni üye
Fanları giriş 500 çıkış 700 yapmanı, karbon için 900 gibi.
Lâmba için kaliteli led al mars hydro kullanıyorum çok memnunum TS 3000 alanına uygun. Işık en önemli faktör iyi hasat için gerekli.
Saksını 6 yapabilirsin.
A.N kullanacaksan ph ı kendi dengeliyor. Kökler için voodoo ekleyebilirsin.

Bütçen iyi görünüyor ışığa ver parayı acıma.

higthead

Jolly Green
Giriş 500 çıkış 700 de içeri giren hava çok kalıcak ve kaldığı içinde hava ısınıcak. 580lık çıkış giriş 300(kullanınca 250 lere düşücek). de içeri giren hava çıkış fanı 580lik oldugu ıcın ve içeri giren hava 250m3 olduğu için giren hava içeride bitkinin havayı kullanıcağı kadar kalıcak ve direk çıkış yoluyla atılıcak. 500e 700 de işler karışır ha kliması olsaydı oky güzel olurdu ama klimasız 500e 700 zor.

Nimo

Yeni üye
Giriş 500 çıkış 700 de içeri giren hava çok kalıcak ve kaldığı içinde hava ısınıcak. 580lık çıkış giriş 300(kullanınca 250 lere düşücek). de içeri giren hava çıkış fanı 580lik oldugu ıcın ve içeri giren hava 250m3 olduğu için giren hava içeride bitkinin havayı kullanıcağı kadar kalıcak ve direk çıkış yoluyla atılıcak. 500e 700 de işler karışır ha kliması olsaydı oky güzel olurdu ama klimasız 500e 700 zor.
Çıkış daha fazla. içeri giren hava daha az. İçerisi hava konusunda sıkıntı çıkarmaz. Sıcak konusu ise ortam sıcaklığına bağlı değişir. Ben balkonda kullanıyorum hava sürkülasyonu oldukça iyi dışarıda gibi hissediyorlar bitkiler.

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • TroubleStyla TroubleStyla:
    hahahahahahahaha
    hahahaha ** ********* ****** ****** ***** ******* ******* ******* *** hahahaha ********** ******** ***** **** ******* hahahaha ****** hahahahahahahaha*********
  • BEŞİKTAŞ BEŞİKTAŞ:
    **** ******** ***** ** ******* hahahaha**** ***** ******* ********* ***** *** ** ***** ***** *** ******* ****** ********* *********
  • BEŞİKTAŞ BEŞİKTAŞ:
    **** ******** ******** *** hahahaha** **** ********* *****
    +1
  • BEŞİKTAŞ BEŞİKTAŞ:
  • muadip muadip:
    ***** ***** ***** ******* ******* ********** ******* ***** ******* ********* ***** *** ** ***** ***** *** ******* ****** ********* *********
    +1
    ****** ****** *** ***** ***** ********* ******** ******** hahahaha hahahaha** **** ********* *****
    +1
  • BEŞİKTAŞ BEŞİKTAŞ:
  • BEŞİKTAŞ BEŞİKTAŞ:
    ***** ***** ***** ******* ******* ********** ** ***** ***** ***** **
    hahahahahahahaha
  • BEŞİKTAŞ BEŞİKTAŞ:
    hahahahahahahaha
    hahahahahahahaha