Sog İlk Deneyim Aklıma Takılan Sorular

LvbelC5

Kıdemli Üye
Merhaba sog yapma kararı aldım gerek auto tohumların dolar kuru yüzünden pahalılanması gerek zamanımın az olması nedeniyle bu kararı aldım 4 aydır yetiştirmiyorum 4 ay önceki yetiştirdiğim 2 agaç jack hererimi kullanıyorum ve çok az kaldılar bitmeden yenilerini yapmak istiyorum elimde tohum kalmadı bende 1k ya yakın tohuma para vermektense sog yaparım hem daha çok hasatım olur hemde aynı sürede olur mantığına vardım biliyorum sog çok zorlayıcıdır bakması cidden çok zordur ama denemek istiyorum ilk denemede başarıya varma gibi bi planım yok zaten şimdii gelelim sorularımıza chatte azcık muhabbet döndük az çok bilgi edindim ama baya soru işareti var hala kafamda elimde 1000w cob led var 10 adet sog yapma kararındaym 130x130 kabin yaptıracam marangozdan yeterli diye düşünüyorum saksılarım 3lt olacak 10 adet şeklinde gübrelerim an serisi grow bloom micro calmag sensizym candy big bud overdrive budfactor x şeklinde bu zamana kadar hep auto baktım ışık döngümde hiç olmadı hep 24/0 şeklinde gittm aklıma takılan sorular şu şekilde ;

-Sogun kaçıncı haftasında çiçeklenmeye sokacam bitkileri

-Işık döngüsü growta kaça kaç bloomda kaça kaç olacak

-Çiçeklenmeye nasıl sokacam bitkileri

-Gübreleme takvimi nasıl olacak hangi hafta hangilerini vercem

hep auto baktığım için sorduğum sorular başlangıç soruları gibi durabilir...

ŞİMDİDEN CEVAPLAYAN HERKESE TEŞEKKÜRLER

C

Canna

Guest
Dostum 3 lt 10 saksi icin o kabin cok büyük ve o kabini yaptirirsan 1000 watt isik cok fazla, sen gene 20 tane ek, aradan erkekleri ayiklayacaksin, yani 20 tane kalmaz sana. 2. haftanin sonunda sok cicege, gübrelemeyide bitkinin gelismesine göre yap, cicege soktuktan sonra ufaktan bloom gübrelerine basla, ilk pistili gördügünde yapisti tam doz bloom gübresini.

Dostum 3 lt 10 saksi icin o kabin cok büyük ve o kabini yaptirirsan 1000 watt isik cok fazla, sen gene 20 tane ek, aradan erkekleri ayiklayacaksin, yani 20 tane kalmaz sana. 2. haftanin sonunda sok cicege, gübrelemeyide bitkinin gelismesine göre yap, cicege soktuktan sonra ufaktan bloom gübrelerine basla, ilk pistili gördügünde yapisti tam doz bloom gübresini.
cannam bu şekilde kök başına ortalama kaç gr alırım 120 kabinde 600 shp

ben 15 gün falan veg vermeni tavsiye ederim bu süreyide 24/0 şekilde geçirsin kızlar sonrasında 12/12 alırsın. 12/12 aldıgında grow gübresine asılmanı tavsiye ederim pistil görene kadar her sulama dolu grow gübresi ver pistil yapmaya başladıgında yarım bir flush sonrasında normal takvimle devam edersin cannanın dedigi gibi tohumu bol at erkek çıkıcak bol bol

C

Canna

Guest
SOG de saksi basi 20-25 gr cok iyi bir hasat, örnegin 1 metre karede 30 saksi yap , al sana ne alacagin, ama teknik tohumdan yapilmaz dostum, cok para kolondan yapilir.

Dostum zorlugu hastalik konusu, yoksa tabiki dikkat edersen her seye sikinti olmaz
canna dayım partilerde kullanılan kırmızı alkol bardaklarına 30-40 tane atıcam cannam denicem bir sonra ki grow yapamayacağım gibi duruyor ama bir sonra ki yani 3. growum net sog olacak 3 ayda hasat almayı hedefliyorum kök başına 10 gr aldam 300-400 minimumum var dikkt edersem tabi şanslıysam o da

C

Canna

Guest
Iyi düsünmüssün, 2 hafta vegten sonra cicege alirsan 3 ayda hasat alisin, ama saksilar 2-3 lt civarinda olsun genede, o bardaklarin büyüklügü ne kadar

Iyi düsünmüssün, 2 hafta vegten sonra cicege alirsan 3 ayda hasat alisin, ama saksilar 2-3 lt civarinda olsun genede, o bardaklarin büyüklügü ne
2-3 lt lik saksılarda gramaj bir iki bile fark etse 2-3 lt liğe alırım cannam sen diyorsan bi bildiğin vardır illa ki bide benim şu an ki güncel kızlarımla ilgili 2-3 gibi foto çekicem konu açıcam yazarsın cannam gözlerine ihtiyacım var

C

Canna

Guest
2-3 lt lik saksılarda gramaj bir iki bile fark etse 2-3 lt liğe alırım cannam sen diyorsan bi bildiğin vardır illa ki bide benim şu an ki güncel kızlarımla ilgili 2-3 gibi foto çekicem konu açıcam yazarsın cannam gözlerine ihtiyacım var
Dostum ben bildigimi kiskanmadan paylasiyorum farkindasin, yükle foto gördügümü yazarim, dostum tecrübeden dolayi benim gözler farkli görüyor:)

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • G Gübresiz:
    ******* ******** ******* ******* ***** ********* hahahaha** ***** ****** * ****
  • NewGardener NewGardener:
    **** ***** **** **** ****** ***** ***** **** ****** ******* **** **** **** ****** ********
    *** **** ******** *** ******* ******* ***** *
  • Kanka Kanka:
    *** **** ****** ******* *** ********** **** ******* ****** *** *** hahahaha*** *** *****
    +2
    ********** ***** *** **** ****** ******* *** ********** **** ******* ****** *** *** hahahaha*** *** *****
  • Bandaleros Bandaleros:
    ****** ***** ********* ****** **
  • Bandaleros Bandaleros:
    hahahaha *** *******
  • needrich10 needrich10:
    ****** ****** **** hahahaha** *** *******
  • Bandaleros Bandaleros:
  • needrich10 needrich10:
    hahahaha** ***** ** ***** **** ********** ******
  • Bandaleros Bandaleros:
  • Bandaleros Bandaleros:
  • Bandaleros Bandaleros:
    hahahaha***** ********** *** **** hahahaha*** ***
  • Bandaleros Bandaleros:
    ********** hahahaha***** ********** hahahaha****
  • needrich10 needrich10:
  • needrich10 needrich10:
  • kawinnnz kawinnnz:
  • Bandaleros Bandaleros:
  • Bandaleros Bandaleros:
  • needrich10 needrich10:
  • Bandaleros Bandaleros:
    +1
  • needrich10 needrich10:
  • needrich10 needrich10:
    needrich10 needrich10: **** ********** ****** ********* ******** ******* ***