Super Lemon Haze x Big Bud Coco Grow // HASAT

Cuhara

Müptezel
Merhaba arkadaslar, üçüncü growuma baslıyorum. 2 kez toprakta yetiştirdikten sonra bir adım daha ilerlemek istedim. Coco hakkında tecrübem olmadıgından ve forumda da fazla bilgi bulunmadıgından ötürü kendimi ilk kez growa baslıyor gibi hissediyorum. Grow süresince tecrübeli ustalarımın yardımlarını bekliyorum.

Ekipmanlarım:
Işık
: Çimlenme 100w Cob Led / Veg - 1200 W Quantumboard / Bloom - 1200 W Quantumboard
Gübre: AN Conneisseur Coco A+B / Vodoo+Piranha+Tarantula / B-52+Sensizym+Rhino Skin + Call Mag Xtra / Bud Candy + Big Bug + Bud Factor X + Nirvana+Bud İgnitor+Over Drive/ Revive
Medya: Canna Pro Plus Coco + %10 Vermikülit + %25 Hidroton + Great White Mikoriza
Saksı: 19 Litre Bez saksı x 9 bitki
Alan: 150x150
Havalandırma: 350m3 Giriş fan + 580m3 Çıkış fan + 650m3 Karbon Filtre
Gübre Takvimi:
Takvimde görünen gübreleri görünen haftalarda kullanıyorum. Tabloda yazan rakamlara göre kullanmıyorum ppm ölçerle ayarlıyorum.
Uygulanan Eğimler: Topping, Main-lining, Scrog, LST

1. Gün (05.02):
2.Gün:
3. Gün:
4.Gün:
5.Gün:
6.Gün:
1. Hafta:
İlk hafta %80 nemde, 25 derece sıcaklıkta geçti. Tohumlar patladıktan 3 gün sonra 0.5 lt karton çorba kaselerine aldım. Hergün, günde 200ml gübreli su verdim.
10. Gün:
2. Hafta: 2. hafta %60 nemde, 25 derece sıcaklıkta geçti.Sulamaya günlük 1 litre gübreli su vererek devam ettim (750-800ppm).Gübre takviminde yazan miktarların yarısıyla hazırladıgımda tam denk geliyor. 2. haftanın sonunda bitkilerimi 19 litrelik son saksılarına aldım.
17.Gün:
3.Hafta: 3. Hafta %60 nemde, 25 derece sıcaklıkta geçti. Her bitkiye günlük 1.5 Lt gübreli su verdim (Yaklaşık 900ppm). Bugün bitkilerime topping yaptım. Bu yüzden gübre karışımına ekstra Revive (2ml/lt) ekledim.
Topping öncesi:

Topping sonrası:
24.Gün: Toppingden sonra Lst uyguladım. Sulama ve gübreleme aynı şekilde devam etti.
4.Hafta: 4. Hafta %60 Nemde, 23 derece sıcaklıkta geçti. 28. güne kadar günde 2 Lt 900ppm su veriyordum ve grow başından beri runoff almamıştım. 28. Günde 4 Lt 1000ppm gübreli su verdim ve yaklaşık %30-35 runoff aldım. Aldıgım runoff 1250 ppm di. 28. Günde fan yapraklarını budadım ve main-lining'e devam ettim.
31.Gün: %60 Nem, 24 Derece Sıcaklık. 28 günden sonra 1000 ppm gübreli su ile sulama devam etti (Günlük 1.5Lt). Budamadan sonra bitkiler biraz kendilerini toparladılar. Bu hafta içi de sorunsuz geçti.
5.Hafta: %60 Nem, 24 derece sıcaklık. Günlük 2 Lt suladım (1000ppm). 35. Günde topping + budama uyguladım bitkilere. Gübreye revive ekledim 2ml/lt. Bi aksilik olmazsa önümüzdeki hafta blooma geçeceğim.
Budama/Topping Öncesi:
Budama/Topping Sonrası
38. Gün: %60 Nem, 22 Derece sıcaklık. Günlük 2lt (1000ppm).
6. Hafta: %60 Nem, 23 Derece sıcaklık. Hafta boyuca günlük 2 Lt (1100ppm) grow gübresi verdim. 41. günde ışık tamamen kapalı kaldı. 42. Günde 12-12 ye geçtim ve ilk bloom gübrelerini verdim (1200ppm). Ayrıca scrog eğitimine de başladım.
7. Hafta / Bloom 1: %50 Nemde, 23 Derece sıcaklıkta geçti .Günlük 2Lt (1200 ppm) bloom gübresi verildi hafta boyu. 42. Günde 12-12'ye aldım 45. günde cinsiyetleri belli oldu. Fotoğraflar 49. günden yani 7. haftanın son gününden. Hızlı şekilde blooma giriyoruz.
52. Gün: %60 Nem, 23 Derece sıcaklıkta geçti. Günlük 2 Lt (1250ppm) bloom gübresi veriliyor. Bitki ön çiçeklenmede devam ediyor maratona.
8. Hafta / Bloom 2: %60 Nem. 24 Derece sıcaklık. Günlük 2 Lt (1200 ppm) Bloom gübresine devam ettik. Ön çiçeklenmenin sonuna dogru saglam bi budama yaptım bitkilerime, scrog filesini çok optimal kullanmıyorum, cünkü zaten cok sayıda agac ve dal oldugu icin filede dalları uzatıp, lobları doldurmama gerek kalmadı her kareye bi kelle denk geldi zaten fazla olanları budadım sadece. Sadece destek olarak kullanılsa bile filenin cok faydalı oldugunu dusunuyorum.
Budama Öncesi:
Budama Sonrası:
60. Gün : %60 Nem, 21 Derece sıcaklık. Günlük 2 Lt (1300ppm) bloom gübresi verildi.
9. Hafta (Bloom 3): %60 Nem, 22 Derece sıcaklık. Günlük 2 Lt (1300ppm) gübresi verildi.
65. Gün: %60 Nem, 24 derece sıcaklıkta, günlük 2 Lt gübreli sulayarak hafta ortası geçti.
10.Hafta (Bloom 4): %60 Nem, 25 derece sıcaklıkta geçti hafta. Günlük 2 Lt (1400 ppm) gübreli su verildi.
74. Gün: Günlük 2 Lt (1400 ppm) Gübreli Su verildi.
11. Hafta (Bloom 5): Sulama günlük 2lt (1400ppm) olarak devam etti. Normalde bugün big bud'ı bırakıp overdrive' a baslamam gerekiyor ama bi kaç gün erteledim. Hasata ortalama 3 Hafta kaldı.
80. Gün : Günlük 1300ppm su verdim. Sömekleri kapatan 3-5 fan yapragını temizledim.
12. Hafta (Bloom 6): Günlük 1300ppm sulama yapıldı. Overdrive'a basladım.
87. Gün : 1400ppm sulama yapıldı.
13. Hafta (Bloom 7): 1400ppm sulama yaptım. Günlük trikom takibine başladım, şuan totalde 91. gündeyiz tahminlerime göre 98-105 günler arasında hasat edilmiş olacak.
14. Hafta (Bloom 8): Big budların hasatına başladım. Lemon hazelere günlük 2 Lt (2ml/L Flawless Finish) veriyorum.
15. Hafta (Bloom 9): Big budların hasatı tamamlandı. Lemon hazeler flush sürecinde.

Son düzenleme:
Ü

Üye silindi 18784

Guest
aynen aynen :d sığdırılamama fanatikleri var forumda, 4 ağaç yapıp 7-8 hafta veg vericegime 9 tane koyup 3-4 hafta veg veriyorum ama bunlar hala O KOBONO DOKOZ OGOC SOGMOZ
COCO yapmadığın için normal ağzında bir şey varmış gibi konuşman. Neyse siz yaparsınız aslansınız hadi bakim

Ü

Üye silindi 18784

Guest
Merhaba arkadaslar, üçüncü growuma baslıyorum. 2 kez toprakta yetiştirdikten sonra bir adım daha ilerlemek istedim. Coco hakkında tecrübem olmadıgından ve forumda da fazla bilgi bulunmadıgından ötürü kendimi ilk kez growa baslıyor gibi hissediyorum. Grow süresince tecrübeli ustalarımın yardımlarını bekliyorum.

Ekipmanlarım:
Işık
: Çimlenme 100w Cob Led / Veg - 1200 W Quantumboard / Bloom - 1200 W Quantumboard
Gübre: AN Conneisseur Coco A+B / Vodoo+Piranha+Tarantula / B-52+Sensizym+Rhino Skin + Call Mag Xtra / Bud Candy + Big Bug + Bud Factor X + Nirvana+Bud İgnitor+Over Drive/ Revive
Toprak: Canna Pro Plus Coco + %15 Vermikülit + %15 Hidroton
Saksı: 19 Litre Bez saksı x 9 bitki
Alan: 150x150
Havalandırma: 350m3 Giriş fan + 580m3 Çıkış fan + 650m3 Karbon Filtre

04.02 tohumlar patladı:
Canna coco’da çok yoğun haşerat vardı bu arada en son. GK’den aldıysan haberin olsun. Sonra söylemedi deme ;)

Cuhara

Müptezel
Sulama ppm değerin nedir hocam birde çıkan ec nedir rutin aynı ppmde mi ilerliyorsun yoksa günlük olarak arttırıyor musun
Açıkçası ppm ile fazla ugrasmıyorum, gübre takvimine uygun şekilde hazırladıgımda zaten 800-900 civarında oluyor. Alttan akan suyu daha hiç kontrol etmedim muhtemelen grow sonuna kadar da max 4-5 kere kontrol ederim. Bi sıkıntı oldugunda yapraklar sinyal verir zaten o zaman biraz daha dikkati artırırım.

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • İşteşimdikızdım31 İşteşimdikızdım31:
    *** ** hahahaha **** ********** **** ******* hahahaha *** ****** *** * ******** *****
  • Probis Probis:
  • Probis Probis:
    **** ******* ********** ***** hahahaha ****** **
  • Probis Probis:
    *** ** ******** ******* ******** ******** *** ***** **** ***** ***** hahahaha ***** ******* *******
  • Probis Probis:
    ******* *** ****** hahahaha ******* **** ***** **** **** **** ** ****** **** *********
    ******* ******* ****** ** ****** *** ****** ** ******* **** ****** ****** ****** *********
    ******* ***** ******* ********** ******* **** ******* ***** *** ******** **** ***** ** *******
    +1
  • 2 2008Grower:
    *** ****** **** ******** hahahaha** ********* * ***** *** hahahaha* ** **** ****** hahahaha* ***** ******
    +1
    **** *** ***** ********* **** **** hahahaha*
  • Probis Probis:
    **** ****** ***** ***** ******* **** ******* ********* ****** hahahaha ********** ********** ******** ********** ****** * **** *****
  • Probis Probis:
    *** ** *** ******* ******* ***** **** ***** ******** ** ****** ****** **** ******* **
  • Night owl Night owl:
    ********* hahahaha**** ** **** hahahaha******** ******** hahahaha**** ** ***** **** ******** ********* ******
  • 2 2008Grower:
  • 2 2008Grower:
    ***** *
  • Probis Probis:
    ******* ******* ****** ** ****** *** ****** ** ******* **** ****** ****** ****** ********* *** ***** ******* ******* *** ** ** ******* ** ******* *******
  • Emmy Emmy:
    +1
    Emmy Emmy: ********** +1