TEK BİTKİ İÇİN UYGUN MUDUR?

turuncuyorgan

Yeni üye
Kankalar selam. İlk growum olacak ve kendi kabinimi kendim tasarlıyorum. Bitkinin her tarafının ışık almasının çok önemli olduğunu okudum bir çok başlıkta. Bant armatür led kullanmayı düşünüyorum 4 adet beyaz filizlenme (6500K , 5400 lümen), 4 adet sarı çiçeklenme (3000K 5400 lümen) dönemi için. Toplamda beyaz ve sarı ışık ayrı ayrı 21600 lümen ediyor.  Ürün de şu 

https://www.gittigidiyor.com/ev-bahce/led-bant-armatur-orjinal-54watt-120cm-4320-lumen-beyaz-isik-akim-korumali_pdp_519999418

Ledleri dik bi şekilde kabinin köşelerine yerleştireceğim bitkinin ışık değmeyen tek noktası kalmayacak. Kabin ölçüleri de 60-80-140.

Yorumlarınız benim için önemli tecrübeli kankaların yardımını bekliyorum

Lümen değerini yanlış yazmışım. 4300 lümen imiş led başına.

babolizavoli

Yeni üye
Kanka sarıya geçince beyazları iptalmi edeceksin 4 tane ledin aylık tutarını hesaplayabildinmi ?

Birde tek bitki için dün bir arkadaş yazmıştı 100 w led projektör yeterli diye. Bir araştırdım epey kafama yattı fakat hala ışık ile ilgili kararsızlığım devam etmekte... Bol dumanlar kardeşim.

turuncuyorgan

Yeni üye
Agalar sağolun çok. Bir de şunu sorucam, ışığa son bir destek yapacak bütçem var, bunu sarı ışıktan yana mı kullanayım, beyaz ışıktan yana mı yoksa bunların arasına bir de full spectrum mu ekleyeyim hangisi daha mantıklı sizce?

turuncuyorgan

Yeni üye
Cvp: TEK BİTKİ İÇİN UYGUN MUDUR?

babolizavoli' Alıntı:
Kanka sarıya geçince beyazları iptalmi edeceksin 4 tane ledin aylık tutarını hesaplayabildinmi ?

Birde tek bitki için dün bir arkadaş yazmıştı 100 w led projektör yeterli diye. Bir araştırdım epey kafama yattı fakat hala ışık ile ilgili kararsızlığım devam etmekte... Bol dumanlar kardeşim.

Evet kanka çiçeklenmeye geçince beyazları iptal edip sarıları açıcam. Aga 200 watt’ten 20 saat çalışsa 4 kilowatt yapıyor o da günlük 1-2 lira yakacak demektir ledte öyle çok fatura sorunu olmuyor.

R

Ripley'sOG

Guest
Genetikten yana tercihin nedir?Autoflowering mi photoflowering mi sorunun yanıtı verdiğin cevaba göre değişir

turuncuyorgan

Yeni üye
Cvp: TEK BİTKİ İÇİN UYGUN MUDUR?

Ripley' Alıntı:
Genetikten yana tercihin nedir?Autoflowering mi photoflowering mi sorunun yanıtı verdiğin cevaba göre değişir

Aga auto sweet tooth düşünüyorum henüz sipariş vermedim cuma kabini bitirince vereceğim. Ekleme olarak da osram 54w neon ampul düşünüyorum iki beyaz iki sarı. Beyaz 6500K sarı 2700K her ikisi de 4800 lümen. Ne dersin mantıklı mı?

R

Ripley'sOG

Guest
Hepsini 2700kelvin tercih et çünkü bitkin autoflowering kisa veg dönemi olduğu için bloom dönemi daha fazla öncelikli tercih ettigin kelvin dereceleri biraz daha photoflowering için evet autonunda veg dönemi var ama bir photo değil yani ortalama 20 25 günlük süreçler bunlar ekseni blooma kaydirmakta fayda var ben autolarda mesala mh kullanmadim full hps usendim acikcasi elbette faydasi olur mu olur ama senin bütçen kısıtli tercihlerini 2700den yana yap.

Isin rast gitsin

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • NewGardener NewGardener:
  • E ErdemRS6:
    *** ** *** ***** *** ***** hahahaha *********
  • E ErdemRS6:
  • E ErdemRS6:
    +1
  • B bilinmeyen:
    +1
  • E ErdemRS6:
  • E ErdemRS6:
    +1
  • E ErdemRS6:
  • E ErdemRS6:
  • E ErdemRS6:
    **** hahahaha ***** ***** hahahaha***
  • istr istr:
  • E ErdemRS6:
    ****** ******** **** hahahaha** **** ** *
  • E ErdemRS6:
    **** hahahaha* **** ******* **********
    ***** *** ****** ******** ******** ***** ********** ****** ********** * ** ****** hahahaha***
  • istr istr:
  • istr istr:
    ****** ******** **** ***** **** ****** hahahaha *** ******* *** ******* *** ********* ****** ** *** *****
    ***** ***** ********* *
  • E ErdemRS6:
    ****** ***** *** ** *
  • E ErdemRS6:
  • Bandaleros Bandaleros:
  • Bandaleros Bandaleros:
    ******** ** ***** ******* ******** *** hahahahahahahaha
    E ErdemRS6: **