Teknik VS öneri bekliyorum

Escovar

Yeni üye
Bitki aşağı yukarı 60 65 günlük boyu biraz kısa kaldı fakat epey yapraklı ne önerirsiniz kelle koparmalı mıyım geç mi kaldım gübre ve 12 12 yapmalı mıyım her türlü öneriyi bekliyorum üstadlar

Ü

Üye silindi 25603

Guest
Kelle koprama isi bitmis, bitkin cicekte, bu saatten sonra ver fosfor ve potasyum icerikli gübreyi bak keyfine.

Ü

Üye silindi 25603

Guest
Evet dostum alttan biraz fan yapraklarindan budama yap, bitkinin gücü yukariya sömeklere gitsin. Hangi yapraklari ve ne kadar budama yapacagini bilmiorsan danis dostum.

Escovar

Yeni üye
@
kanka benim anlamadığım terasta baktığın ve hali hazırda çiçekteki bitkine neden 12/12 yapmayı sorduğun. auto değilse bitkin günler dönmeye haliyle daha uzun süre karanlıkta kalmaya başladığında çiçeklenir, iç mekanda bu doğal şartı taklit etmek için ışık düzeni 12/12ye çekilir. günler döneli zaten biraz oldu, gün döndüğünde bitkin 5 aylıksa da o zaman çiçeğe girer, 2 aylıksa da :D o yüzden sonraki growunu biraz daha erken başlatırsan bitkinin serpilmek için daha fazla zamanı olur. güzel hasatlar kankam.
Üstad engin bilgiler için çok teşekkür ederim bilmiyordum ondan sordum

Escovar

Yeni üye
Evet dostum alttan biraz fan yapraklarindan budama yap, bitkinin gücü yukariya sömeklere gitsin. Hangi yapraklari ve ne kadar budama yapacagini bilmiorsan danis dostum.
Hocam evet budama yapmam şart sanırım birbirine girdiğini gözlemliyorum yaprakların konuyla ilgili yardımcı olur musunuz nasıl ve ne kadar yapmam gerek

Ü

Üye silindi 25603

Guest
Dostum o en alttaki fan yapraklarindan, sadece ve sadece 4 adet keseceksin fazla degil.Baska yaprak kesme, 1 hafta 10 gün sonra tekrar foto yükle ve danis. Gövdeden cikan catal yapraklar var biri üste biri alta dogru büyüyor. Alta dogru büyüyeni kes ve bu islemi hemen su vermeden önce yap ve arkasindan bitkini sula. Yani önce aci sonra mükafat.

Escovar

Yeni üye
Dostum o en alttaki fan yapraklarindan, sadece ve sadece 4 adet keseceksin fazla degil.Baska ğyaprak kesme, 1 hafta 10 gün sonra tekrar foto yükle ve danis. Gövdeden cikan catal yapraklar var biri üste biri alta dogru büyüyor. Alta dogru büyüyeni kes ve bu islemi hemen su vermeden önce yap ve arkasindan bitkini sula. Yani önce aci sonra mükafat.
Tamamdır üstad bilgiler için teşekkür ederim tekrar danışacağım

Grow Muhabbetleri
Help Users
    İşteşimdikızdım31 İşteşimdikızdım31: **** **** ****** ****** **