Tohum önerir misiniz ? ve bonus sorular.

GG_KUSH

Yeni üye
Merhabalar mevzuya yeni başlayacağım.
- Sativa ağırlıklı, hasadı bol sayılabilecek, yetişmesi kolay (amatörlere uygun aşırı ilgi istemeyen) bir hybrit gen önerebilir misiniz ?

- Sativa ağırlıklı bir tohumla başlamam hata mı olur ? indica yada auto bir gen ile mi başlamalıyım ?
- 4-5 adet tohumla başlangıç için nasıl bir ışığa ve sisteme ihtiyacım olur ? (indoor)
- Yetiştirmenin aşamalarını yazabilir misiniz ? hangi evre nedir ne kadar sürer, bu evrelerde neler yapmalıyım gibisinden.
- Tohum olarak başlanan çiçeğimiz ile klon olarak başlanan çiçeğimizin hasat süreleri farkeder mi ?

aklımda daha çok soru var, dediğim gibi mevzuya yeni başlayacağım turşucularla uğraşmaktan bıktım, lütfen konuyla ilgisi 0 birine, bir çocuğa öğretir gibi anlatırsanız sevinirim. ::)  aklıma geldikçe yeni sorular eklerim teşekkürler, hasadınız bol olsun.

GG_KUSH

Yeni üye
Cvp: Tohum önerir misiniz ? ve bonus sorular.

BosphorusHaze' Alıntı:
2-)4 Bitki için minimum 40.000 Lümen ışık gerekir. 250w HPS Set işini fazlasıyla görür
bu setleri direk topraklı 220v prize mi bağlıyoruz. HPS ve HID lerde yangın riski oluyor florasan kullansanda olur demişti bir arkadaş ne kadar doğru ?

GG_KUSH

Yeni üye
Bu hazir setlerdeki balastlar mekanik o zaman onu degistirmek lazim dogrumudur ? Yangin riskine nasik bir cozum getirebiliriz ? Bu pil çantaları gibi bir seye koysak balasti nasil olur ? Bir de suda yetistirme yapilabiliyormu bu yavrucaklara ?

r3b3l

Yeni üye
Babalar kopya satan yadas tr'de tohum satan varmı acaba ,gümrükte sorun var diyorlar bir şipariş verecem ama narko kapıya gelir napan  der korusu yüzünden yürüyemiyorum, toprak gübredir çözeriz iş tohum yada filizde bitiyor :/

GG_KUSH

Yeni üye
Cvp: Tohum önerir misiniz ? ve bonus sorular.

r3b3l' Alıntı:
Babalar kopya satan yadas tr'de tohum satan varmı acaba ,gümrükte sorun var diyorlar bir şipariş verecem ama narko kapıya gelir napan  der korusu yüzünden yürüyemiyorum, toprak gübredir çözeriz iş tohum yada filizde bitiyor :/

kanka forum kurallarına bi göz gezdirir misin ?

tolerans

Yeni üye
kardeş tohumun cezası yok evine narko falan gelmez gümrük işi de şans işi kimisinin takılır kimisinin geçer bu kadar basit.Gümrükte herşeyi yakılıyorlar diyenede bunu gösterirsin 2 hafta önce sorunsuz teslim aldım.

https://resim.tohumsuz.com/images/20171126_011824c2485.jpg

WhatsDaProblem?

Yeni üye
Merhaba,
250w hps ışık sana 4 çiçek için yetmeyecektir. yukarda lümen hesaplaması yapılmış, 40.000 üzerinden düşünülmüş doğru fakat eksik düşünülmüş.
eksik olan kısım; ışığın çiçeğe olan mesafesine göre çiçek lümen alabiliyor. 
şuan biraz kafam güzel fakat her 20cm-30cmde bilmem kaç bin lümen eksiye giriyor, yani kayboluyor,azalıyor onu biliyorum. 
bu yüzden "cool tube kullan olm ışığı dahada yaklaştırırsın" diyorlar sanırım.
bu işin peşine düşüp araştırırsan yabancı kaynaklardan doğru bilgiyi edinebilirsin.

önerim;
güzel, dolgun, adam gibi 4 çiçek için sanırım 600w hps güzel olacaktır...

hayırlı forumlar arkadaşlar.

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • No one is chatting at the moment.
  • deyorke Chat bot:
    deyorke Chat bot: ******* *** ******* *** *** *********